Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 év körüli babátokat hogyan...

1 év körüli babátokat hogyan altatjátok és éjszaka hányszor ébred és olyankor hogy altatjátok vissza?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pont most volt egy éves a kislányom. Van egy alvókája, azzal alszik. Ha r látom, hogy fáradt, beviszem a szobájába, befektetem e kiságyba, odaadom az alvókáját. puszi és kimegyek. Nappal és este is. Éjjel nem ébred. Nagy ritkán előfordul, akkor iszik egy kicsit, megsimizem, puszi és alszik tovább.
2018. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Este elaludt cumival, nappal meg a popóját kellett paskolni. Éjszaka ha felkelt ugyanígy altattam vissza de 11 hósan elkezdte átaludni az éjszakát, csak ha jött a foga, akkor ébredt, akkor viszont többször is.
2018. febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Napközben kétszer alszik.délelőtt ugy megyünk sétálni h a babakocsiban alszik,délután pedig mikor látom h álmos lefekszem mellé simogatom az arcát,hátát és elalszik,makd berakom az ágyába.

Éjszaka nem kel fel,ha mégis akkor bekenem az ínyét vagy beteszem a cumit.attól függ mibaj.

2018. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor csak az én babám ilyen hogy állandóan ébred meg nehezen nyugszik meg?


Cumit se meg az alvókája se érdekli. Esténként nagyon nehezen nyugszik már meg, felpörög gyakran és nehezen nyugszik meg. Van hogy cici se segit, vagy pedig úgy hogy cici és még járkáljak is vele. Van hogy csak a járkálás nem segit mert úgy fel van pörögve hogy mászik le a kezemből és aztán pörög tovább lent is.

Van úgy hogy beteszem a pihenőszékbe és ott próbálom ringatni ez is vagy bejön vagy nem...

Éjszaka többször ébred, minimum 3-szor biztos, ez a legkevesebb. Megszokásból is tehát akkor is ha nem fáj semmije. Felül, mozgolódik...vagy feláll. Ekkor többnyire nem fogadja el a vizet, csak a cicit plusz még járkálnom kell vele. Van amikor visszaalszik de van amikor hosszú idő. Ha végképp nem sikerül akkor magam mellé teszem de van hogy ott is még nehéz, bár többnyire nincs már akkor gond.


10 hetes vagyok a tesóval szóval elég nehéz és egyre nehezebb lesz nekem.

Nem tudom min kéne változtatnom hogy nyugodtabb legyen és hogy éjszaka is aludjon ha nem fáj semmi és ne ébredjen meg mindig. Nem volt még átaludt éjszakánk csak amikor kisebb volt és nem volt már hasfájás, kb. 1 hónapig volt könnyebb. De fél éves kora óta nagyon nehéz. :(

2018. febr. 1. 19:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyszer alszik nappal, akkor cicin alszik el, este kap cicit, o lefordul rola, beteszem az agyaba es alszik. 3-8 alkalommal kel, kb. 11 orat alszik, amikor megriad, nem is kel fel rendesen, csak felul, nyoszorog egy kicsit, ilyenkor kiveszem, ha megnyugszik egybol, visszeteszem, ha nem, kap cicit, es ket cuppogas utan visszateszem. Szoval ezek 3-5 percek csak, nincsenek hosszu fentletek. +a kornyezetemben a legtobb egy eves surun kel, szoval ne izgulj!😊
2018. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk rendszer van, amit születése óta tartunk, csak az változott hogy első 7 hónapban velünk aludt, azóta saját ágyban:


19:30 Vacsora

20:00 Fürdés

20:30 Pizsi, hálózsák fel. Ekkor már tudja hogy alvás jön, már dörzsöli a szemét, készül.

Utána berakjuk a kiságyba, adunk neki egy üveg tápszert (180 ml), azt elcummogja majd elfordul, átöleli a rongyiját és elalszik.


Éjjelt általában átalussza, akkor kel csak ha jön a foga, de olyankor 3-4x is. Szerencsére ez aránylag ritka.


Én 11 hetes vagyok a kistesóval, így mostanában már volt hogy én is mentem vele együtt aludni 9-kor :D

A fürdés azért jó, mert még az a kis játék és izgalom kiszívja az utolsó energiáját is.


Ha jól értem nálatok az a gond, hogy nem fárad le. Ezért nem akar elaludni, és ezért is kel fel idejekorán. Próbáld elvinni játszóházba/ babaúszásra/ zumbinire/ vagy valamilyen mozgásos foglalkozásra, esetleg ha már stabilan jár egyedül akkor egy kis séta a környéken a friss hideg levegőn, és máris jobban fog aludni.

2018. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Napközben mennyit alszik a babád? Nem lehet hogy túlalussza magát és azért nem elég fáradt elalváskor? Valamint ajánlom hogy próbáld ki az Eskimo Kidset! Nekünk nagyon sokat segített, az éjszakai nyugtalan alvásokat szépen rendbe tette.
2018. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Napközben változó hogy mennyit alszik pedig megvan a rendszer nálunk is. Ebéd előtt szokott aludni többnyire egy fél órát, de előfordul hogy 1 órát de ez már ritkaság. Délután vagy alszik vagy nem, ez is terjed fél óra és másfél óra között ha alszik. Ha kimarad a délutáni alvása mert nem tud elaludni akkor este nincs nehéz dolgom mert fürdés után már annyira elfárad hogy akár fél 8-kor is elalhat akkor hamar megy az altatás, de ha alszik délután akkor sokkal nehezebb este elaltatnom, kb. 1 órát is tarthat és minden este nagyon-nagyon pörög. Nappal nyugodtabb, de este van hogy annyira pörög hogy jobban kell rá vigyázni mert előfordul hogy már a fáradtságtól nekimegy valaminek vagy könnyebben elesik. Tehát a túlpörgés a fáradtságra is utalhat szerintem.

Nem jár még csak kapaszkodva jár. Önállóan még nem tud.

2018. febr. 2. 12:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj neki rendszert kialakítani. Ezalatt azt értem, hogy pl közvetlenül ebéd után tedd le aludni, akkorra már biztosan elfárad, így akár egyhuzamban is alhat másfél-két órát. Így aztán már nem biztos hogy délután szüksége lenne az alvásra, fürdésig és vacsoráig szerintem simán kihúzná. Legalábbis nálunk ez segített.
2018. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ebéd előtt szokott aludni mindig. Cicit kap csak úgy tud elaludni. Ha ebédelne is akkor nem tudna cicizni mert jól lakna meg elaludni se.

Felkel és kb. rá 3-4 órára szokott elfáradni és aludni, mindig akkor teszem amikor törli a szemét és ez kb. 3-4 óra a reggeli ébredés után.

2018. febr. 2. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!