Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, volt köztetek olyan,...

Anyukák, volt köztetek olyan, akinél a babája alvásproblémája (sűrű felkelések) magától idővel megoldódtak? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Vagy nem "érdemes" várni pl. az idegrendszere fejlődésére, a szeparációs szorongás elmúlására, vagy a fogzás végére stb...

#baba alvásprobléma
2018. febr. 8. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan egyszer csak elkezdte átaludni az éjszakát, egyik napról a másikra. Aztán 8 hónapos korában ugyanilyen hirtelen váltással megint elkezdett kelni 2-szer. Most 11 hónapos, azóta is tartja ezt a kettőt. Én már nem táplálok hiú reményeket, mint a fogzás végét várni, és a többit. Egyet várok (azért nem sürgetem :) ), hogy 18 éves legyen. Akkor talán már tényleg jobb lesz. :-D :-D :-D
2018. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem 10 hónapos kora körül kezdte átaludni az éjszakát minden átmenet nélkül. Addig 2-3 óránként kellett őket szoptatni. Ugyanezzel a lendülettel a szoptatást is abbahagytuk :)
2018. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, nálunk óránkénti ritkán 2 óránkénti kelések vannak egy évesen... Nem tudom eldönteni, hogy arra hallgassak aki azt tanácsolja elmúlik, vagy arra aki azt javasolja szoktassam le róla különböző módszerekkel...(eddig nem jött be nagyon semmi)
2018. febr. 8. 12:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idos? Nalunk fenyeveket javult a helyzet, aztan voltak visszaesesek.
2018. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most lesz 1 éves és 4 hónapos korától kel ilyen sűrűn. Előtte 3 óránként kelt...
2018. febr. 8. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos fiam a mai napig van, hogy felsír álmában vagy csak szimplán felébred és nyüszög mert nem találja a cumiját.

Szerencsére sokkal jobb a helyzet mint korábban, szóval nincs más, csak várni lehet.. :( Kitartást kívánok!


Én ezeket a tényezőket ismertem meg:

-Ha sírva ébred, az igen, sok mindentől lehet. Nálunk most kezd helyre állni a rend, kijött a 7. foga is. Nálunk ez volt. Minden esetben fog volt a gond.

- Hajnali éber alvás. Hajnalban BÁRMIRE felébred. Ha belobban a kazán vagy valaki korán megy végig a lépcsőházban. Sok helyen olvastam, hogy hajnalban felületesen alszanak ilyenkor a gyerekek - ahogy mi is.


Nálunk ez az 14 hónapos kor lett a nyugis időszak.

2018. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj, mi rengetegszer keltünk, sokszor csak tippeltem, hogy most a foga miatt, vagy most tanul járni, meg van kicsit fázva, esetleg telihold? :) Aztán 15 hónapos korábban hirtelen annyit javult a helyzet, hogy a korábbi 8-10 ébredés helyett, lett egy vagy kettő, de akkor is csak egy kis simi, és már aludt is vissza. Most 18 hónapos.
2018. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Én is próbáltam mindent, hogy leszoktassam őket a kelésről, semmi se vált be. Majd kinövik maguktól, ki előbb, ki utóbb.

A másfél évesem, mondjuk még mindig felsírogat éjjel, de csak a cumiját keresi vagy engem, de ez már nem zavar, mert ott alszik mellettem. A szoptatás volt nagyon macera.

2018. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém hozzátáplálásig kelt két óránként, aztán már 2-3 óránként... 2 évesen még 3-4x kelt éjszaka. Akkor mindenhonnan kaptam az ívet, hogy ne szoptassam, úgyhogy abbahagytuk, külön ágya lett (akkor már pár hónapja bölcsis volt). Hát még fél évig ugyanígy kelt (és átjött közénk én meg vissza az ő ágyába, mert kitúrt, szóval így kergetőztünk:)), de 3 éves korától elkezdett szépen csökkenni. Most 3 és fél éves, heti egyszer-kétszer már átalussza az éjszakát a saját ágyában, de gyakoribb, hogy hajnalban még átjön. Szóval elég fokozatosan csinálja, de van remény :) (Van egy nagyobb testvére, akit simán beszoktattam még babakorába a kiságyba és aki mellett azóta is ágyút lehet sütögetni. Szóval nem erre számítottunk a kicsinél és elég sok elvem megdőlt, de anno hiába vártam meg a bevált tuti 20 percet századjára is, hogy mélyen elaludjon, amint leraktam, mindig teljes erőből ordított és ezt nem lehetett bírni 2 óránként sem ébren, sem derékkal.)
2018. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kiderült az allergia,elég későn igaz, de mióta diétázik még fogzásra se kel fel éjszaka.

Előtte volt olyan időszak hogy 10 percenként kelt,éjjel csak dobálta magát, sajnálom hogy ilyen későn derült ki nála..

2018. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!