Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Igény szerint szoptatott baba...

Igény szerint szoptatott baba alvási szokásai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyanoktól kérdeznék akik igény szerint szoptatták/szoptatják a babájukat. Milyen gyakran kelnek fel éjszaka? Mennyit alszanak egyszerre? Mennyi idősen aludták át először az éjszakát?


2018. febr. 14. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1-6. Hétig 11kor evett utoljára, majd 3kor aztán 6-7 között ébredt.

6- 11-5ig alszik.

Az első és a második baba is.

2018. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már a kórházban 3-4 óránként kelt csak éjjel, így 2 erap alatt átaludta az éjszakát. Itthon ebből pár hét alatt 5-6 óra lett. 6 hetesen aludt először egyben 8 órát. Azóta eltelt 4 hét, néha kel 4 óra elteltével, néha alszik egész éjjel. Ami fix, hogy 10 körül alszik el és reggel 8 és 10 között kel fel véglegesen. 😊
2018. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
etap*
2018. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
4-5 honapos kora kozott aludt egyszerre 6 orat (4 1,5 oras alvasciklus szamit tudtommal atalvasnak), aztan ezutan legkozelenn 15 honaposan, es onnantol rendszeresen 18 honapos koraig, akkor egy ideig megint sokat kel, majd megint par jobb het jott, aztan megint ket durva honap. Most 2 eves kora elott megint volt ket jobb hetunk atalvasokkal, de aztan beteg lett, es azota megint rossz. Iszsz meg mindig, bar nappal, ha nem beteg, akkor mar csak max 2-3x keri.
2018. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
15 hónapos a kisfiam. Igény szerint szoptatom elejétől kezdve. Elég rossz alvó. Mai napig minimum 3x ébred éjszaka (de gyakran 4x is...). Együtt alszunk, cicin pár perc alatt visszaalszik. Előfordult már, hogy 5 órát aludt egyhuzamban, akkor magamban megünnepeltem az eseményt. De ez nagyon ritka. Hát, elég régen éreztem magam kipihentnek...
2018. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. febr. 14. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nagyon változó volt. 15 hónapos koráig szoptattam. Az első 3 hónapban meg nem tudom mondani, hányszor kelt éjjel, de szerintem 3-szor biztos, valószínűleg többször is, de kómás voltam, összefolyt, hogy mi hogy történt :D Aztán jött három mennyei hónap, amikor éjféltől reggel nyolcig aludt egyhuzamban, és már azt hittem, hogy hurrá, ez így is marad. Én kis naiv :D Hat hónapos korától megint kelt éjjel, volt, hogy csak egyszer, aztán később volt, hogy ötször is. Egyévesen volt egy nagyon húzós időszaka, amikor nemcsak hogy felébredt, de vissza se nagyon tudtuk altatni, mert vagy játszani akart, vagy ha rájött, hogy azt nem fogunk hajnali háromkor, akkor éktelen sírásba kezdett, és üvöltött két órát, bármit is próbáltam vele csinálni. Aztán olyan 14-15 hónaposan már csak egyszer ébredt, gyors szopi, és aludt tovább. Ekkor fejeztem be amúgy a szoptatást szép lassan fokozatosan, és áttértünk a vízivásra. Most két éves (múlt egy héttel), mai napig felébred néha, ha szomjas, iszik egyet, és visszaalszik, de már elég ritka, inkább csak akkor kel, ha valami kényelmetlensége van (melege van, fázik, forgolódás közben nem jól helyezkedik, stb.). Van, hogy épp csak nyekken egyet, és mire odaérek, már vissza is aludt.
2018. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!