Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Volt, aki pár hónapos koráig...

Volt, aki pár hónapos koráig együtt aludt a babával, utána pedig átszoktatta saját szobába? Hogy ment nektek?

Figyelt kérdés
Szörnyen hasfájos volt a lányom, éjjel 2-3 órakor aludt el, utána is gyakran ébredt, így inkább magam mellé vettem. Most 16 hetes, már 11-kor alszik, éjjel csak 2-3 alkalommal ébred, ezért gondoltuk, jó lenne a saját szobájába szoktatni. Egy hete próbáljuk, de sehogyse megy. Nappal elvan az ágyában, de este nem akar. Már próbáltuk, hogy elalszik átvisszük, de ő olyan baba, hogy egy mozdulatra felébred. Tudom, az lett volna a legjobb, ha kezdetekben nem hozzuk át, én is ehhez ragaszkodtam, de nagyon nehéz időszak volt még így is mindannyiunknak.
2018. febr. 17. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kor körül kaptak leesésgátlós ágyat, addig átaludták már az éjszakát, és sok mindent meg tudtunk beszélni.

Nem volt gond, megértette, hogy ő már nagyfiú/nagylány, és kiérdemelte a saját ágyat, saját szobát.

Néha még hajnalban átjöttek bújni.

Tudtuk, hogy mit vállalunk az együtt alvással. Mi szeretjük ezt az időszakot. :)

2018. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 hónapos koráig aludt velem. A szobájában volt egy ágy és azon aludtunk ketten. Ezerszer ébredt éjjel, csak cicivel aludt vissza, plusz nálunk is volt elég durva hasfájás, szóval kényelmesebb volt így, hogy mellettem van. Néha amikor jó mélyen elaludt, akkor beraktam a kiságyba, néha következő evésig ott maradt és aludt, néha meg 10 perc múlva megébredt.

Amikor már elmúlt a hasfájás és egyre kevesebbszer kelt, akkor babakocsiban próbáltam altatni de én még ott aludtam a szobájában. Néha ki kellett vennem magam mellé, főleg nyilván ha szopizott, de utána vissza raktam és elringattam a babakocsiban. Egész gyorsan hozzá szokott, hogy nem velem alszik. Aztán amikor már a babakocsiban is jókat aludt és csak párszor ébredt, akkor próbálkoztam a kisággyal. Nem mindig sikerült, néha vissza kellett raknom a babakocsiba, de mindig egyre többet aludt az ágyában. Aztán egyszercsak már nem kellett a babakocsi, csak kétszer kelt fel enni és szépen aludt a kiságyban. Én is vissza költöztem a hálószobánkba.

Ez kb 5 hónapos kora körül volt. Utána pedig egyre jobb lett, egyre nagyobbakat aludt, már csak egyszer kelt fel, aztán meg átaludta az éjszakákat.

2018. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amint az en lanyom popoja a kisagyhoz ert, azonnal orditott. A ferjemnek es nekem is szuksegem volt pihenesre, hat ugy dontottunk koztunk fog aludni. 6 honapos volt, amikor elhataroztam, hogy az agyaban fog aludni, de egyenlore a mi szobankba. Az elso estet vegigaludta a kisagyaban, mig koztunk legalabb ketszer kellt. Szoval mar neki sem volt kenyelmes. Azota az agyaban alszik. :)
2018. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!