Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközben mennyit és hányszor...

Napközben mennyit és hányszor alszik közel 5 hós babátok? Sikerül közel ugyanakkor lefektetni nappal? Hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2x vagy 3x 30-45percet alszik nappal. De felkel és nagyon rövid időn belül nyűgössé válik, dörzsöli szemét, látszik, hogy aludt volna még. Csak babakocsiban a friss levegőn tud hosszakat aludni, de nincs alkalmam mindig tologatni és nem is szeretném ha ezt szokná meg. Már tényleg igazán nyűgös-álmos napközben, de a fáradtságtól ha megébred sosem tudom visszaaltatni. Az aludj jól gyermekem módszert hasonló helyzetben vezette be valaki? Mennyi idöbe telt? Hogy viseltétek?
2018. márc. 10. 05:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg ennyit sem aludt, ha nem hordoztam, vagy fekudtem melle. Az alvastreninget tobbszor probaltuk, minden alkalommal, es azota is utlegelni tudnam magam erte, azt is, aki javasolta, es azt is, aki nepszerusiti, nem normalis, aki azt kitalalta, teljesen az anyai osztonok ellen van, raadasul azota kiderult, hogy nagy testkozel-igenyu a fiam, mashogy nem is aludt volna, csak ha mar annyit sir, hogy elfarad benne, es feladja. Persze vannak kimeletesebb alvastreningek is ennel, es van, akinek bevalik, en szemely szerint minden porcikammal ellene voltam, es vagyok, csak csaladi nyomasra probaltam ki, kar volt.
2018. márc. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hordozva, vagy kesobb cicin altatva/melle fekve aludt 1,5-3 orakat napi 3x, szemben a 20 percekkel, mikor letettem, es kijottem mellole. Nekem megvaltas volt a hordozokendo.
2018. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Átlagban 9-kor kel, így délelőtt alszik 20-30 percet! Délután 2-től alszik 1,5-2 órát, majd este 9-ig még egyszer 20-30 percet! Sosem tetszett az aludj jól gyermekem módszer, nekem kicsit durva! Nálunk elég egy kis fenék simi(kezdetektől így lett altatva) legyen az nappal vagy este!
2018. márc. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 5 hónapos. Eddig csak ringatva aludt el. Gyűlölte a babakocsit, az autózást, kendőben csak útközben aludt. Aztán egy bő hete gondolt egyet és most már alszik babakocsiban, autóban. Sőt van mikor csak kendőben tudom elaltani itthon is. 40 perctől 2 óráig bármit alszik, körülményektől függően ( fogzással küzdünk nagyon). Ezt általában 3x egy nap. Reggel hat körül kel. Olyankor kevesebbet bír ébren nyolc körül van az első alvás. A második dél körül a harmadik pedig 3-4 óra közt. Este 8 körül alszik el. Reggel jobban odafigyelek, hogy többet aludjon, vissza is altatom, ha látom, hogy aludna még. Délután már elég neki a 3/4 óra is, így jobbat alszik éjjel is. Ha babakocsiban jól alszik a gyerkőc én azt csinálnám, hogy a délelőtti alvást sétával oldanák meg, ha akkor jól kialudja magát később talán elég lesz a tövis Eb-n is. Nem tréningeztetném, akkor se tettem mikor újszülöttként két hónapig nappal csak kézben aludt, inkább megvárták míg megérik rá, hogy letehessem.
2018. márc. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj!

*tövisEB-n helyett kevesebb is.

2018. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont mint #2. Ha ott vagyok vele (cicin, szorosan mellettem vagy kendővel), akkor sokkal többet alszik, mint ha leteszem. Délelőtt kb 40 percet, kora délután minimum 1.5 órát, de gyakran 2-t is, és kora este meg fél órát. Ha otthagyom, 20 perc után felkel és nyűgös. Én inkább úgy szervezem az életünk, hogy aludjon eleget, mert akkor sokkal könnyebb vele, mikor ébren van, és szerintem jobban is fejlődik. Éjszaka 10.5 órát alszik viszonylag pontosan, 2-3x ébred cicizni, de az se gond, mert együtt alszunk.
2018. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az aludj jol gyermekemhez: [link]

Illetve egy masik, ami jol leirja meg szerintem:

[link]

#1-2-es voltam

2018. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Reggel 6-7 között kel, ezután fél 9-től alszik egy órát valahol (babakocsi, pihenőszék, nappali), aztán olyan fél 2-től alszik kb két és fél órát a szobájában, este 7-kor fürdetjük, fél 8 után kerül vissza ismét a kiságyába. Ha minden jól megy, este 8-kor már alszik.


Ez hetek óta minden nap így történik. Általában csak lerakom, és elaltatja magát. Van szundikendője, és azt szorongatva alszik el. Néha nehezebb az esti elalvása, főleg most, hogy a héten tört át az egyik foga, de miután elaludt, átaludta az éjszakát, max egyszer ébred.


Altatásra bevált módszereim: szundikendő, altatós zene bekapcsolása, mondóka olvasás, hintáztatás a pihenőszékében. Ha extra nyűgös, fogok egy pelust (textil), és ráteszem a fejére úgy, hogy az arcát ne takarja be, max a szemét. Ettől sokszor megnyugszik.


A lányom csak akkor volt nyűgös, amikor nem találtam meg jól a neki megfelelő alvási időket. Miután ez megtörtént, 10 percen belül el tudtam altatni. Van, hogy most is nyűgös, de ilyen frontok mellett én is az vagyok.

2018. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!