Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszakai zokogás?

Éjszakai zokogás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 4 éves, eddig kivételesen jó alvó volt. De most egy hete minden éjszaka elalvás után zokogva ül fel, meg nem ismer de szeme nyitva van. Kérdésekre nagyjából válaszol de látszik hogy inkább még álmodik, mutogat, kapálózik. Másnak reggel emlékszik rá hogy rosszat álmodott de arra nem hogy fent volt. Volt valakinél hasonló? Hogyan tudnám ilyenkor hatásosasn megnyugtatni? Beleremeg és leizzad olyan rosszat álmodik szegénykém. Nem tudom fontos-e de mindog kb elalvás után másfél-2 órával.

Válaszokat előre is köszönöm!


2018. márc. 17. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonlo koru gyermekem akkor ébred igy meg amikor valami éri napközben.

Nálunk pl olyan van, amikor egyik rokonunk vigyáz rá, napközben a halálrol beszélt neki és érzelmileg zsarolja "nem szeretlek ha rossz vagy", akkor voltak zaklatott éjszakái. Az illető nem változtat. Miota nem bizom rá felügyeletem nélkül azota nincs ilyen.

2018. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ebben az életkorban jelentkeznek először a rémálmok, lányom most 5,5 évesen is van, hogy így felébred éjjel.

Ilyenkor teljesen felébresztem, mert ha félálomban visszaaltatom csak folytatódik a sírás.

Felnőtt szemmel látszólag irreális dolgoktól félnek, de nekik ez nagyon rémisztő. Néha olyan kusza dolgokat álmodik, hogy a hajam kettéáll mikor elmeséli.

De legutóbb pl. a Merida a bátor-t néztük meg együtt, na akkor éjjel azt álmodta, hogy egy medve bement az ovis csoportszobájukba és attól rettegett mindenki.

Szóval normális a rémálmok jelentkezése ebben az életszakaszban, persze ha túl gyakori az nem jelent jót.

Általában én este mese után szoktam vele megbeszélni a napi történéseket, akkor közlékenyebb, mint napközben és ha valami bántotta aznap, akkor elmondja, így nem kell úgy elaludnia, hogy benne van a feszültség, ennek ellenére néha előfordulnak rémálmai.

2018. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pavor nocturnus
2018. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segített.

Kedves 3-as vàlaszló! Utána olvastam a jelenségnek. Egy az egyben a kislányom írták le. Így már értem mi történik és kicsit myugodtabb is vagyok! Köszönöm!

2018. márc. 18. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!