Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortol olvastok esti meset?...

Mikortol olvastok esti meset? A lassan 3 evesem nem igenyli meg.

Figyelt kérdés
2018. márc. 19. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Kb 1-másfél éves korától, először csak lapozgattuk a könyveket, most már 2 évesen az ágyba hallgatja a mesét.

Enyém mindig nagyon élvezte/élvezi.

2018. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
6 hetes korában alakítottuk ki az esti rutint: fürdés, pizsi, félhomály, szopi, közben mese, altatódal dúdolás. Persze most még nem érti a mesét, de a hangomat szereti hallgatni a képeket pedig mindig megnézi. Bízom benne, hogy mibdig le fogja kötni, mert nagyon fontosnak tartom az olvasott mesét. (Amúgy 3-4 hét alatt megtanulta a rutint, úgy eszik, hogy amíg tart a mese, nyitva van a szeme és ahogy becsukom a könyvet, becsukja a szemét. ❤️)
2018. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

2 évesen kezdtük az esti könyvből (!) olvasás.

Napközben nyilván már kisebb korától olvastunk neki, 14 hónapos volt amikor már nem rágta, tépte a könyveket. Addig csak fejből mondókáztunk, meséltünk neki.

2018. márc. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

3-4 hónapos kora óta olvasok neki mesét. Volt egy időszak úgy 1-2 éves kora között, amikor nehezen ment, mert érdekesebb volt a könyv fizikai valója, mint amit olvasok.

Most 7 éves, lassan 2 éve, hogy áttértünk a regényekre.

2018. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha más a rutin, nem fog eszébe jutni magától.

A nagyobbikomat 2 évesen kezdte érdekelni, vagyis inkább nem zavarni :), ha még beszéltem hozzá, a kicsi meg persze már az esti mesébe nőtt bele.

2018. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Enyémeket már jóval egy éves koruk előtt hosszú időre lekötötte az olvasott mese pl Boribon vagy Maszat. Most másfél és 3 évesek, Annapetit és Borit olvasunk, de nincs időhöz kötve. Inkább napközben szoktam, este lefekvés előtt néha kimarad, ha épp nagyon belemelegednek valami más játékba.

Ágyban fejből szoktam mesélni néha a sötétben, mert nincs kislámpánk, de jobb is így.

2018. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos, örökmozgó kisfiú. Korábban ha olvasni kezdtem kiment a szobából és becsapta az ajtót. Boribon rabul ejtette, sír ha vége van és nem csak este olvasom, hanem napközben is többször.
2018. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lienci ***** válasza:
4 éves a kisfiam. 3-3,5 éves kor körül kezdett odafigyelni. Azóta nincs esze olvasás nélkül. Előtte a napi történések megbeszélése, az őt érdeklő/mozgató dolgok megbeszelese és ének volt.
2018. márc. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én minden nap mondok mesét,kezdtük pár egyszerűvel (Iciri-piciri),aztán amit fejből tudtam (ez kb. 4-5-6 mese),és amikor már figyelt a képeskönyvekre,akkor abból is olvastunk,illetve a legnagyobbom úgy tanult meg olvasni itthon,hogy az ujjunkkal követtük a szöveget (kifejezetten kicsiknek való nagybetűs egyszerűbb történetekkel),amikor már érdekelte ez is.Én megkérdeztem tőlük mindig,mesét szeretnének,vagy simit,és eldöntötték..(kisebb korban kéz-láb simogatással aludtak el)...vagy a cicin...de ez az opció nálatok már nem áll meg..:D
2018. márc. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mesemondas kozben utanozd a hangokat es probalj tobb hangon szolni a kulonbozo szereplok miatt. Igy jobban fogja elvezni. Amelyik meseket jobban sikerult eloadnom, azok voltak a lanyom kedvenc mesei. Segitseg keppen nezz meg egy Robin Williams filmet, talan a Mrs. Doubtfire.
2018. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!