Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet leszoktatni egy...

Hogy lehet leszoktatni egy 6.5 hónapos babát az éjszakai kelésről vagy legalább 1-re csökkenteni?

Figyelt kérdés

Eddig csak egyszer aludta át az éjszakát. Valamikor csak 2x ébred, valamikor viszont óránként kiabál és rázogatni kell vagy cicire tenni, mert máshogy nem alszik vissza. Ilyenkor 4 óra sincs két szoptatás között, pedig nappal kibírja addig.


Már nehezen alszom el (soha nem volt ilyen problémám), mire sikerül, újra kelnem kell hozzá. Sokszor már az ébredése előtt pár másodperccel felébredek. Elegem van ebből az állandó szűnni nem akaró kelésből, fáradt vagyok. A nappalokat nem alvással akarom tölteni és beletörődni sem szeretnék a helyzetbe, úgyhogy ilyen tanácsokat nem kérek.


2018. márc. 21. 04:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Együttalvás segít. Lehet hogy továbbra is kel (bár a testközelség gyakran jót tesz) , de legalább kevésbé fárasztó. És nyugodtan szoptasd éjszaka is igény szerint, teljesen normális, hogy szopizni akár, főleg ha nappal ilyen ritkán eszik. Sajnos hát hónapos korban sok baba rosszabb alvó lesz, ez egy ilyen fejlődési lépés. Csak annyit tudok mondani, hogy kinövi
2018. márc. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Hát én biztos nem szoktatnam az ágyba. Aztán pedig 2 év múlva se szokik le róla, hogy köztetek alszik. Én el sem tudom képzelni, hogy egyesek hogy bírnak szoptatás közben aludni h csak belelogatjak a szájába a cicit azt alszik mindenki. Bár még a lányom csak 3honapos, de mi tudatosan az elejétől külön szobába altatjuk és ha majd beteg lenne akkor is én mennék át hozzá aludni. Soha nem aludtam vele egy ágyba és a férjem se, de mégis sokszor álmodom azt, hogy ott fekszik és vagy rafekszik a férjem vagy, hogy nagyot bukott és kell a textil pelus. Ilyenkor szegény ferjemen is lokok egyet. Meg mi lenne ha közénk engedném. (tudom őrültség...)

Kérdező nem írtad, hogy külön szoba van-e. Én a helyedben megprobalnam, hogy felkelsz hozzá de nem veszed ki csak simogatod és halkan beszélsz hozzá majd ha megnyugodott akkor visszamesz aludni. Az elején biztos kel gyakran, de idővel rajon a dolgokra. Nem kell mindenért felkapkodni és cicire kapni. Kitartonak kell lenni, mert az elején lehet nem fog egyből megnyugodni.

2018. márc. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem vagyunk egyformák. Én meg olyan kegyetlen nem tudnék lenni, hogy egy 3 hónapos babát külön szobába zárjak.


Kérdező egyébként az éjjeli egyszeri ébredéssel mi a gond? Az még egész jó.

2018. márc. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Ja bocs, most látom, hogy rosszul olvastam és azt szeretnéd, hogy max 1 legyen. Hát ennek titkát én is szeretném tudni. Bár most a napokban egész jól átaludta az éjszakákat. 1 éves múlt.
2018. márc. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

2-es:senki nem azt mondta hogy alvás közben szoptat aki együtt alszik.Csupán kevèsbè macerás hogy nem kell minden alkalommal kimászni az ágyból.

Egyébkènt 3 hónaposan mèg könnyű.Majd mikor jönnek a fogak ès óránkènt sìr megèrted miröl beszèl a kèrdező.Ja bocsi te majd megoldod azzal,hogy külön szobába teszed

2018. márc. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Nekünk is bevált az együtt alvás. Mindenki kipihent (apa is, aki dolgozik, tehát nem alhat nap közben), a pici legfeljebb félálomban eszik, 2-3 perc, és alszunk tovább. Igazság szerint a terhesség alatt kevesebbet aludtam, mikor 4-5 alkalommal ki kellett menni pisilni.

Vannak szabályai: nem használok nagypárnát, nem lehet nehéz takaró, mindig van egy kis éjszakai fény, stb.

Nincs jobb érzés, mint úgy aludni, hogy mellettem van és érzem a pici teste melegét. A férjem is imád úgy aludni, hogy a fia fogja a karját vagy a pólóját.

A házaséletünkkel sincs probléma. Nem csak ebben az egy ágyban lehet szexelni. Nem csak este, nem csak ágyban.

A tesók már külön szobában alszanak. Úgyhogy biztosan állíthatom, hogy nem fog örökké köztünk aludni.

Van, aki nem hajlandó a babával aludni. Én meg nem vagyok hajlandó kimászkálni az ágyból, hogy popsit rázzak órákig, miközben ordít a gyerek és senki se alszik.

Másfél év alatt kétszer volt èbren este. Egyszer miattunk (tragédia történt a családban, mi se aludtunk), egyszer betegen, mikor fájt a torka.

2018. márc. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Mi is együtt alszunk/aludtunk, legalább kikelni nem kell az ágyból, könnyebb neked is visszaaludni és a gyerek is jobban alszik. Mi mindkét gyerekkel hamar eljutottunk oda, hogy mindegy hogy mindegy hol csak aludjunk végre. Egyébként pont ilyenkor kezdődik a fogzás, mozgásfejlődés, hozzátáplálás, ez mind zavarhatja az alvást. Nálunk 1,5 éves koruktól aludtak jobban, de 4 éve nem aludtunk át egy éjszakát sem családilag, valamellyiknek mindig volt valami nyűgje.
2018. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Cafolnam en is a sose lehet kirakni utana elmeletet.

En mindig a gyerek igenyeihez igazodtam, aludt kulon szoba, egy szoba kulon agy, egy szoba egy agy, egy szoba es egyutt a foldon matracok(mozgasfejlodeskor), majd ujra kulon szoba. Hol elso ebredes utan mellettem, hol sajatjaban.

Utana beallt a kulon szoba veglegesre.

Ket evesen volt egy idoszak menetrendszerint minden hajnalban megjelent es bebujt kozenk, egy honap alatt elhagyta, holott mi nem eroltettuk menjen vissza.

Most 2,5 a mai napig ebred idorol idore, pl most ejszaka ingajaratom volt, de most enyhen beteg is. Az ejszakat hol ataludja hol nem, kiszamithatatlan.


Sajnos az ebredessel nem tudsz mit csinalni, te is ebredsz a mai napig, csak te nem jelzed sirassal. O meg nem tudja maskepp jelezni, a cici meg hat... hat ho korul van novekedesi ugras ott kerhet tobbet, indulnak a fogak, a mozgasfejlodesi ugras, sok minden miatt vagyhat rad, es lehet csak komfortcicizni akar, szamukra az nyugtato.

En nem partolom a hagyd sirni majd megtanulja ne hivjon ha ebred elmeleteket, de nektek kell tudni mi a csaladnak a megfelelo.

Elhiszem hogy rem faradt vagy, hidd el minden anya az, aki mast allit hazudik. Sajnos csak mantrazni tudod, hogy ELMULIK. Kitartast kivanok, bar erdemi tanacsot nem adtam, de nem ismerem a csaladod a helyzetetek, a szokasaitok.

2018. márc. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Erre a kérdésre az anyukák 90%-a szeretné tudni a választ. Sajna ezt az időszakot túl kell élni. Éppen egy nehéz időszak elején jártok. Fogzás, mozgásfejlődés és lassan csatlakozik a jó öreg szeparációs szorongás. Nekem csak az adott erőt, hogy tudatosítottam magamban, hogy a babám nem azért ébred fel, mert engem akar szopatni. Egyszerűen csak segitéget, megnyugvást vár, amit csak tőled kaphat meg. Egyébként nálunk külön szoba van, ahol van a kiságy és egy kétszemélyes ágy. Miután elalszik mellettem én berakom a kiságyba és megyek át az apjához, de amikor nagyon sokszor ébred akkor ott alszom vele. Így nekem könnyebb. De sajna nincs bevált módszer. Minden baba más. Ezt neked kell kitapasztalni. Amúgy hallottam, hogy valakinek segít a citromfű tea, de én sohasem próbáltam. Kitartás és egyszer csak el fog múlni.
2018. márc. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Orulj neki, az én babám 9 és fél hónaposan aludta át először az éjszakát. Azóta osszesen már 4szer. Szóval tök jók vagytok.
2018. márc. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!