Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet két gyereket...

Hogy lehet két gyereket egyszerre altatni este? Ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Nagyfiam 2,5 éves, a kicsi 5 hetes. A nagy külön alszik, külön szobában, ágyban. A kicsi hasfájós, így velünk egy szobában alszik, nem mertük a nagy mellé tenni. Ha itthon van a férjem, ő intézi a nagyot. A fürdetés még megy egyedül, de az altatás...ha a kicsit rakom le először a nagy mindig zajong. Pedig mesét is néz ilyenkor, amit nem szeretnék, de muszáj lekötni. Ha sikerül lerakni, akkor 10 perc és újra kel, sokszor egy óra mire elalszik. A nagy meg elalszik egyedül, mese, puszi. De most vagyunk a dackorszakban. Harcol az alvás ellen. Rohangálok 2 gyerek között, nagyon nehéz. A nagy fél 9- 9 körül alszik. A kicsi hamarabb álmos. Ha kezdi átaludni az éjjelt, !szeretném átrakni a nagyhoz. De akkor hogy lehet elérni h ne zavarják fel egymást? Külön szoba mindenkinek nem lehetséges sajnos.

2018. márc. 24. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Másfél év van a lányaim között. Az első hónapokban, amíg a kicsi korábban feküdt le, a nagy csendben eljátszott, amíg altattam.

Csak egy hálónk és egy nappalink van. Mióta egyszerre mennek aludni, úgy csináljuk, hogy egyik az egyik oldalamon, másik a másikon. Amikor a kicsi elaludt (kb 10 perc), kijövök. A nagyobbikkal nem kell bennmaradni, amíg elalszik.

2018. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
A két nagy között 2 év van. Amíg a nagynak mesét olvastam, a kicsit szoptattam, később kanalaztam az esti tejpépjét a szobájukban. A kicsi elég hamar elaludt, akkor berakram az ágyába, a naggyal befejeztem a mesét, dalt. A középső és a legkisebb között 17 hónap van. A hármat úgy altattam, hogy amíg szoptattam (később etettem), a nagyoknak olvastam mesét és énekeltem, aztán kivittem a picit altatni. Egy szobában aludtak, így nekem könnyebb volt, tudtam pl. az egyiket simogatni, a másikkal beszélgetni egyszerre.
2018. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, de nálatok a kicsi el tudott így aludni? Nem zavarták a nagyok? Nálunk megy a hangoskodás, így mindig felriad a kicsi. A nagy dumál egyfolytában, ugrál.
2018. márc. 25. 06:51
 4/6 anonim ***** válasza:

3-at altatok, a kicsi szopizik közben mesélek, fogom a nagy kezét, a kicsi 2 éves, neki elég ha puszit adok...


Az szabály,ha bemegyünk aludni noncs hangoskodás. Elötte megkérdezem ki szeretne aludni és ha látom,hogy még pörögnek inkább fent vagyunk fél orát,de ha aludni megyünk akkor csend van.


Van éjjeli lámpa 290 plüss az ágyakban,de nem kiabálunk és ugrálunk.


Ha a kicsi felkel akkor pedig átviszem közénk éjjel. Ök mindhárman egyszobában vannak ,saját kérésre.

2018. márc. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek nem egyszerre alszanak el, mert a kicsi extrém korán fekvő. (6-ra alszik el, a nagy meg 8-kor) De mázlim van a naggyal, eljátszik magában nappal is és este is addig. 2,5 éves ő is, csak 8 hós a kicsi.
2018. márc. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy szobában vannak, egyszerre altatom őket a kezdetektől. Máshogy nem is ment volna, mert apuka 10kor ért haza. Bevonultam velük a fürdőbe, kicsi pihenőszékben, kapcsoltam zenét, fürdettem a nagyot, öltöztettem, aztán a kicsit. Bevonultunk, nagy a kiságyba, kicsi velem a fotelba szopni. Beszélgettem a naggyal, meséltem egyszerű dolgokat, aztán énekeltem, amíg a kicsi elaludt. 21 hónap a különbség, az első hetekben hagytam 1-2x mesét nézni, amíg a kicsit altattam, mert az ő fürdése eredetileg később volt, de hosszúra nyúlt az altatás, későn került ágyba, és nagyon sajnáltam szegényt, hogy egyedül van, így előre hoztuk a fürdését. Meg persze a kicsi felébredt, míg a nagyot fürdettem... Soha nem volt gond abból, hogy felkeltik egymást. Ritkán kelnek a másik miatt, és visszaalszanak. A kicsi meg mindig úgy aludt el, hogy beszélgettünk mellette, így ez nem zavarja, sőt gyorsabban alszik el, ha hallja a hangomat. És a naggyal sem volt gond, hogy menni kell fürödni és aludni, mert szerette így ezt a közös rutint mindig. Azokon a napokon se tettünk kivételt, amikor apuka itthon volt, csak akkor a fürdetésben ő is részt vett, de nem lehetett vele még utána fent lenni.
2018. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!