Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, hogy bírjátok a sűrű...

Anyukák, hogy bírjátok a sűrű éjszakai felkeléseket hosszabb távon a babához? Tippek, praktikák?

Figyelt kérdés

2018. márc. 28. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Zombi üzemmódban, túlélésre gyúrva.
2018. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Együttalvás nekünk bevált. Kevesebbszer kel. De ha esetleg valami oknál fogva mégiscsak többször kelne, akkor is hamar visszaalszik így ha mellettünk van.
2018. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Használd ki az alkalmat, amikor alszik napközben, aludj vele te is. Hidd el, minden más várhat ;)
2018. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Megszokod.

Aludj te is nappal.

Idovel jobb lesz.

Az en gyerekem 15 honapos koraig 2-3 orankent kelt minden ejjel.

A baratnomnek 3 gyereke van, 8 ( !!) eve nem aludt egyben 3-4 oranal tobbet.

A gyerekvallalas ezzel jar.

2018. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Egyutt alvassal. Mindharom gyereknel igy volt.
2018. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
#2 vagyok. Miért lettem lepontozva?
2018. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Apuka segít. De az enyém tàpszeres
2018. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Együtt alvás. :)

Harmadik gyerekkel is. Sose voltam zombi. A férjem fel se ébred, ha kicsit nyekereg, aztán kap egy cicit, és csend van. Mindenre bevált: fogzás, láz, hasfájás, szepa. Ha csak tudni akarja, hogy nincs egyedül, akkor körbecsápol. Megfogja valamelyikünk, odabújik és alszik tovább. Mi is szeretünk így aludni. :)

Ők már feküdtek ránk. Fordítva soha. :)

2018. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Pont ugyanúgy, ahogy itt a többiek írták: a mai napig alszom a gyerekeimmel, ha hétvége van vagy bármikor ebéd után alvás időben otthon vagyunk. A fiam már 5 éves, a lányom 3, még mindig alszanak nappal, és reméljük a férjemmel, hogy ez még így is marad egy ideig, mert kell nekünk az ebéd utáni alvás😊

Ezen kívül a durva ébredős időszakukban mindkét gyermekem velünk aludt. Anyatejesek voltak, megszoptattam Őket, és pikk-pakk visszaaludtak, sőt, ha résen voltam, és még félálomban sikerült megszoptatnom Őket, igazán fel sem ébredtek, és én is szinte félálomban szoptattam.

Sosem feküdtünk Rájuk, szinte érezzük Őket alvás közben.

A nappali alvással és az éjjeli együttalvással sosem voltunk zombik. Talán a fiammal (első gyermek) az első 2 hónapban, amikor nonstop sírt a hasfájása miatt.

2018. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

az első 1-2 hónapban együtt aludtam vele, aztán mikor már kezdett kinyílni az értelme, és magára lehetett hagyni a kiságyban, el volt ott is, akkor kiköltöztem a szobájából, annak ellenére, hogy 3 hónapos korától kb 1,5 éves koráig ez éjjelente 2-3 ébredést jelentett minimum, de volt hogy 5ször 6szor kellett hozzá bemennem. Apuka segített volna persze, de én valahogy ezt sosem kértem tőle, nekem mindig is evidens volt hogy ez az én feladatom, hiszen ha én fáradt vagyok másnap, maximum túlfőzöm a rizst, vagy kihagyjuk a játszót, viszont ha ő fáradt, és nem tud teljesíteni a munkahelyén, abból komoly gondok is lehetnek.


viszont én nem tudok velük együtt aludni, és ők sem velem, ez hamar kiderült, így ezt az opciót kizártam, egyébként sem tartom jónak mert azt látom a környezetemben, hogy aki egyszer "beengedi" a gyermeket az ágyba, az 5-6 éves korig tuti nem tudja/nem akarja kitenni onnan. De lehet ha együtt tudnék aludni velük akkor ez sem zavarna, de mi a férjemmel egymás mocorgását is alig bírjuk :)


szóval én is a túlélést javaslom. A nagy lányom 3 évesen kezdte el átaludni az éjszakákat...a kisebb 1,5 évesen. Tényleg megszokod idővel. Én ha akarnék se tudnék már napi szinten 8 óránál többet aludni. Akkoriban meg bőven elvoltam a 4-5 órával is. Ha tudsz, napközben aludj. Nekem ez sem adatott meg, tényleg nagyon rossz alvó vagyok, az elalvás nálam minimum 45 perc.

2018. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!