Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 hónapos kisbaba óránként...

7 hónapos kisbaba óránként szopizik! Mit tegyek hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés

Napközben se jobb a helyzet, de este elkezdi 21:00kor és aztán vagy másfél órát alszik vagy kevesebbet.

Reggel 5 után ritkán tudom elaltatni este pedig 20kor alszik el.

Azelőtt 18kor elaludt,de most...

Valaki tanácsolna valamit? Köszi előre is


2018. ápr. 4. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
semmit, erre van most szüksége.
2018. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet, hogy éhes?


A lányomnak 6 hónapos kortól kellett Sinlac pótlást adni éjjelre, mert csökkent a tejem, onnantól kezdve sokkal ritkábban ébredt éjjelente, hogy kapott mellé tápszert is.

2018. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha biztosan éhes, akkor valamin változtatni kell. Hozzátáplálással hogy álltok? Ha nem eszik szívesen, nem fogad el sok ételt (mint az én lányom..) akkor tejpépet hátha szívesebben enne. Ha kevés is a tejed, akkor szükség lehet tápszeres pótlásra. De ha meg te aggódsz a hozzátáplálás miatt és nem akarsz túl gyorsan haladni, akkor csak meg kéne próbálni, hogy többször kínálod.

Lehet más baja is. Az én fiamnak is teljesen elromlott az alvása mozgásfejlődés és fogzás miatt, csak tápszeres, cumizik is, szoptatott babánál a szopi se csak evés, lehet csak így szeretne visszaaludni, szóval nem mindegy, hogy tényleg rendesen eszik-e éjjel ha megébred, vagy csak élő cumiként használja. Szóval utóbbi esetben teljesen más irányba kell keresni az okot.

2018. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2x 3x eszik tejpepet,gyumit és zöldséget is.

Elkezdtuk a húst, de már 1 hónapja csinálja ezt.

Átlagban éjjel 2x eszik inkább cumizik de a rendes cumit csak rágja.

Vagy bezavar a fogzás vagy ennyire szokásként könyvelte el a cicizest?

Ma is csak siratott egész nap, aludt sokat de a szájában matatt, adtam neki Panadolt de azt nem lehet mindig.

Hogy hol rontottam el én nem tudom, mit kellene tenni?

2018. ápr. 4. 20:45
 5/8 A kérdező kommentje:

És enni eszik, a krumplipuret nem papizza, am mindent.

Estére elalvas előtt próbáltam hogy jól megetettem felkelt ugyanúgy vagy úgy hogy este 6kor vacsi majd szopi hogy ne terheljem a kis hasiját de semmi...szerintetek akkor éjjel vmikor csináljak tápszert?

2018. ápr. 4. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el. :) Nyugi.

Lehet, hogy több probléma van egyszerre: fogzik és növekedési ugrása van. Nappal nyűgös, este meg hol arra kel, hogy éhes, hol megriad az ínye miatt.

Egy biztos: túl fog jutni rajta, és többet fog aludni. Kitartást!

2018. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Ne felejtsd el, hogy ilyenkor támad a szeparációs szorongás is, ami miatt éjjel többször megébred, téged keres, és a melled érintése, illata nyugtatja csak meg. Nyilván akkor már szopizik is, ki nem tenné, ha finom falatot raknának le elé?

Írod, hogy még félálomban is matat a szájában, vszleg a fogai is nagyon kínozzák. Szval most a legbölcsebb az lenne, ha nem tennél semmit, hanem kiszolgálnád az igényeit. Nem veled akar kitolni, hanem valami diszkomfortérzése van, amiatt nyugtalan. Segíts neki, és aludj vele nappal is, hogy ne borulj ki!

2018. ápr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat, vhogy majd túl jutunk ezen...gondoltam a szeparacios szorongasra de éjjel jönne elő? Reggel kibirja nélkülem sőt elalszik apjával, de este felkelt neki pl és nekem aludt vissza...ez az lenne?
2018. ápr. 5. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!