Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért van ez? Mit tegyek màshogy?

Miért van ez? Mit tegyek màshogy?

Figyelt kérdés
Van egy 4hónapos kisfiam. Hetekig minden rendben, jókedélyű, etetések utàn alszik fél óràt du 1-2óràt egyben. Utána van 3-4nap amikor egész nap kiabàl leragadnak a szemei de nem hajlandó aludni, ilyenkor nagy nehezen 2-szer 20perceket estére csak kézben ha le rakom zokog. És ha ràzendít bàrmit csinàlok 1-2óràt minimum sír keservesen. Eltelik ez a 3-4nap és megint következik, hogy làtom hogy laposakat pislog, összebújunk és alszik. Volt már így màs is?
2018. ápr. 8. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs bármi összefüggés az alkalmak között? Pl egy zsúfolt nap, elmaradt alvás, akármi.. De ennyi idősen a foga is készülődhet, a fiamnál az csinált ilyet, hogy pár napig mintha jött volna, persze olyankor sokat is sírt, rágott mindent, éhes tuti nem volt, aztán elvágták a jeleket. Egyszer ilyen pár nap alkalmával észrevettem, hogy begyulladt az ínye, emiatt is gondoltam fogra. Pár alkalommal volt ilyen, mire tényleg az jött. De lehet még egyszerűbb oka, pl front. Hogy mit tegyél, szerintem ilyenkor figyelj meg mindent, mi válthatja ki az ilyen nyűgösebb időszakot, de nem mindig lehet megoldani sajnos. Nekem a fiam már 2,5 éves de húsvét óta hiába látom, hogy fáradt, egyszerűen nem alszik jól. Húsvétkor volt jövés-menés, egy elmaradt nappali alvás is. Addig semmi baja nem volt. Volt már nála ilyen korábban nem egyszer és ahogy észrevettem, nála pörgősebb időszakoknál kezdődik. Majd mikor már délelőtt is tiszta nyűg, valahogy csak alszik egy jó hosszút, és visszakapjuk a fiunkat. Szóval ezt igazából csak te tudhatod. :/ Amúgy hidegfrontnál se önmaga, az se ritka, hogy tart egy front 2-3 napig is.
2018. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam màr minden ilyesmire. A "túlpörgést" kizàrtam, mert van, hogy akkor van ilyen napja amikor itthon vagyunk kettesben és nem éri túl sok inger. Az ínyét is kentem de sajnos nem hozott javulàst így a hasàra gondoltam még mert sokat bukik (de sajnos akkor is amikor jó kedélyű), vagy csak frontra. Nem tudom mennyire lehet összefüggésben, de terhességem előtt abszolút meg se éreztem a frontot, terhesen migrénes fejfàjàsom volt tőle. Lehet, hogy tényleg a fiamnak is ez a baja. Ha ez a baj ezen lehet segíteni neki szerintetek?
2018. ápr. 9. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!