Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves a babánk és az esti...

Fél éves a babánk és az esti altatás felér egy horrorral. Hogy lehet elaltatni egy ekkora babát úgy hogy ne visítás és órákig tartó harc legyen az egész?

Figyelt kérdés
Eleinte semmi baj nem volt az alvásával szépen el lehetett altatni, pár hete viszont küzdelemmé vált az egész.Sötét a szoba,nem megy a tévé,cicire teszem vagy csak össze bújunk, semmi nesz,semmi hangoskodás erre neki áll csapkodni magát, kúszni,mászni,rúg,harap,csip.Próbáltam már sétálva is.Úgy is dobálja magát.Ringatva szintúgy..2-3 órát tart az altatás, pedig tuti fáradt és mégse megy neki.Mit csinálok rosszul?

2018. ápr. 23. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs tuti recept, végig kell járni az utat, sajnos ami az egyik babánál beválik, a másiknál nem, mivel nem egyformák, mint ahogy mi felnőttek sem. Ki kell tapasztalni.

Amivel én próbálkoznék, picit többet játszani vele lefekvés előtt, tornáztatnám, kifárasztanám annyira, hogy könnyebben álomba tudjon merülni. De csak tipp.

2018. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

16 hónapos a kisfiam,és este(meg nappal is)ülök vele az ágyon,az ölembe fogom,és így alszik el.Van hogy még most is sír(1 héten 1-2x- ez nap 3 altatással minimális sírásnak számít),de kitartóan kell csinálni.6 hónaposan mindig sírt,én meg nem bírtam járkálni vele(most sem járkálok sosem)

Lehet másnak lesz jobb ötlete,én így csinálom,kitartónak kell lenned.

2018. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tegnap pld délután 4-kor kelt fel az aznapi második alvásából és onnantól már csak játszott,kúszott, sétáltunk is vele a levegőn, hátha..este 9-kor fektettem volna el, mert elvileg az az ideje meg akkor már szemét dörgölte,füleit,orrát(ilyenkor már kész van/volt eddig az alvásra) meg már csak hisztizett nem lehetett semmivel elterelni a figyelmét,repülőzgetett csak kínjába.Ha felveszi az ember, vagy bemegyek vele aludni meg teljesen felébred.Én nem értem..

Mitől tud így pár hét alatt megborulni az alvásuk?

2018. ápr. 23. 10:28
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Az enyem ugy aludt el, hogy letettem a kanapera magam melle, ott elficankolt egy darabig aztan elaludt magatol. Amikor olbevettem, enekeltem neki, akkor tiltakozott, csavarta ki magat, minden baja volt. Azota 2 eves lesz es soha nem igenyelte az alvas elotti osszebujast. Ott vagyok mellette, de nem erek hozza, o se akarja. Napkozben anugy sokat bujik, de alvasnal soha.
2018. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Fogakkal hogy álltok?

Nem csak éjszkakai ébredéseket, de nehéz elalvást is okozhat, ennyi idősen nekünk is katasztrófa volt, 6 hónapos korától 20 hónapos koráig borzasztó volt a fogzási időszak.

Napirendetek fix?

Azt is meg lehetne próbálni hogy minden este ugyanúgy telljen hogy rá tudjon hangolódni az alvásra, tehát fürdés, cicizés, ilyenkor már csak halvány fények legyenek a szobába, lerakod az ágyba rázogatod a popóját kicsit mesélsz/énekelsz neki, majd villanyoltás, és csak bújjatok össze. Monoton zajt is kipróbálhatsz, vannak full csendben elalvó babák ,vannak akik szeretik a háttérzajt alvásnál, youtubeon vannak erre videók.

2018. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
En ennyi idosen hordozokendoben cicin altattam a hintaszekben, vagy rugozva jarkalva, szoval aterzem... meg akkor nem volt gimnasztikai labdank, pedig az bizonyult eddig a leghatekonyabbnak, es nem is olyan draga, azon pattogva eleg gyorsan, es kevesbe faraszto elringatni.
2018. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Illetve feher zajt probaltad mar?
2018. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam most lett 7 hónapos. Kb. 2 hónapja csináljuk ugyanezt a cirkuszt. Nagyon mozgékony, pörög, forog, kúszik, minden érdekli, most kezdett felállni, de mászni, stabilan ülni még nem tud. Eddig 8-9 között hintaszékben ülve altattuk, utána már csak hintázás közbe cicizve, most meg már úgyse alszik el. Hosszú távon csak az látszik beválni, amit azt hiszem az első is írt, hogy hagyni kell kifàrasztani, játszani vele, amig hulla nem lesz, és akkor cicin elalszik, de addigra 11 óra.... elég fárasztó.
2018. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy túl faradt elaludni? Nálunk is hasonló volt a probléma. Előbbre hoztuk a furdest, utána pici játék, kap enni és legkésőbb nyolckor, de inkább háromnegyed nyolckor agyba van. Utána a szokásos rutin, ami mindenkinek más. A mi kisfiunk mese éneklés után egyedül alszik el.
2018. ápr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Állítólag nem fogzik.Múlt héten voltunk dokinál vele nézte de szerinte semmi ilyen jel nincs.2 hónapos kora óta folyamatosan dől a szájából a nyál, most már jó két hónapja a buborékokat is fújja.Én biztosra vettem, hogy erre az időre kint lesznek az első fogai, de semmi.

Napirend fix.Nem mondom, hogy percre pontosan tartjuk napról napra, de minden nap ugyanúgy telik főleg délután az utolsó alvás után, hogy tudja mi jön.


Fehér zajt azt nem szereti.De pld zenét azt szeret hallgatni,próbáltam már azt is, hogy halkan bekapcsolom a telefonon a ,,kedvenc számát" és azon el táncikálunk, régebben egy-egy rosszabb estén be szokott jönni, de most ez se működik.


Semmi nem változott körülötte.Nem beteg.Mondjuk tény, hogy érdeklődő és mindent megnéz, ezért is van az elsötétítés mert azt észrevette, hogy halvány fénynél is egyszerre indul a hozzá legközelebb eső ,,bármihez" :) amit lehet fogni,tapogatni vagy szájba venni.


Szó szerint már csak repülőzik meg üvölt 9 fele.Ez már nála a vég.Legalábbis 2-3 héttel ezelőttig ez jelentette nála azt, hogy köszöni szépen őneki elég volt és menne aludni és nem akarok hazudni de 20-30 perc alatt tényleg el is szokott aludni.


Gondoltam arra is, hogy túl fáradt túl sok inger éri, délután egyre kevesebb játék van előtte és 2 faja világítás van a lakásba úgyhogy este már a tompítottat használjuk egész babakora óta.Korábban eddig még nem próbáltam elfektetni, mert ez az este 7-1/2 9 közti idő a legpörgősebb nála ilyenkor kezdett el először minden új mozgásformát meg ebben az időszakban a legaktívabb.El nem tudom képzelni ,hogy 8-kor bealudna, de teszek egy próbát, hátha mégis.:)

2018. ápr. 23. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!