Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, akinek 1 évesen is...

Anyukák, akinek 1 évesen is sűrűn kelt a babája (akár óránként) magától elhagyta az éjszakai ébredéseket? Mikor?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy várjak türelmesen, vagy kezdjem el leszoktatni róla, ami eddig kíméletesen nem ment...

#altatás #alvásprobléma #sűrű éjszakai kelések
2018. ápr. 24. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudod leszoktatni... szopik? Az enyém suopott 2 éves koráig, kelt gyakran éjjel. 2 évesen elválasztottam, az igaz, hogy ritkábban kelt (2-3x), de nem aludt vissza könnyen, volt, hogy 2 órát is fent volt éjszaka. Tehát lényegében rosszabb lett, mint volt, előtte legalább cicivel visszaaludt rögtön. Ez ment pár hónapig. Aztán az idő oldotta meg valamennyire. Most nyáron 3 éves lesz, de ritka, hogy átalussza az éjjelt, egyszer fel szokott kelni inni legalább. De már nem gáz, iszik, visszafekszik, alszik tovább.
2018. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen szopizik és szintén cicivel alszik vissza, és a fogai jönnek,de 4 hónapos kora óta ez van... nem tudom hogy fogom még bírni 1-2 évig, ha addig kell.. köszönöm a válaszod
2018. ápr. 24. 10:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy tegnap 6 órát aludt egyben, ilyen nem volt 4 hónapos kora óta... nem tudom mi történhetett, de ebből gondolom, hogy tényleg zavarja valami és nem megszokásból kel, mert akkor nem aludt volna ennyit tegnap. Bár mondom ez egyszeri alkalom volt.
2018. ápr. 24. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is abba a táborba tartozunk akiknél a fogzás rémálom volt.

Belegondolok a tavaly nyárba és görcsbe rándul a gyomrom annyira rossz volt másfél évesen, egyszere 4 rágófog, negyed óránként keltünk sokszor, egész nyáron zombi voltam, fájt a fejem migrénesen minden nap, sokszor hallucináltam..

De ahogy kibújt az a 4 fog, szemfogak már fel se tüntek , szóval ahogy idősödnek jobb lesz ám a helyzet.

Nem tudod leszoktatni, segíteni tudsz neki csak.

Ha látod hogy már fehéredik,vagy duzzadt,piros neki, kenegesd,viburcolt is kipróbálhatod, van ilyen alvássegítő párnalap is, párologtathatsz levendula illóolajat, 2 hétig nyugodtan váltogatva adhatsz neki fájdalomcsillapítót éjszakára.

Türelem, tényleg nem tehetsz többet ,egyszer ez is véget ér.

Nálunk roiboos tea segített sokat, sokkal nyugodtabban alszik éjszaka, meg ha nem lettem volna olyan makacs, előbb közénk vettem volna fogzás idejére, kegyetlen bejárkálni félholtan a másik szobába fél óránként . Utána gond nélkül vissza tudtam szoktatni.

2018. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon.köazönöm!
2018. ápr. 24. 21:40
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. ápr. 24. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:

13 honapos koraban kezdett jobb lenni az alvasa, szinten cicinalvo, illetve hordozott gyermek. 13 honapos koratol kezdett stabilan 3-4, majd 5-6 orakat vegigaludni, 15-16 honaposan 6-8-at, majd megint ebredt, majd 19-20 honaposan megint ataludta, most 26 honapos es atlag 3-4x ebred, par ataludt ejszakank volt csak. En nem valtoztattam sok mindenen azota sem, ettol teljesen fuggetlenul jott hol az atalvos idoszak, hol a sok ebredes, szoval nalunk ugy latom, nem ettol fugg.


De lehet mogotte etelerzekenyseg, idegrendszer-eresi merfoldko, fogzas, szeparacios szorongas is. Van, akinek bejon az ejszakai ciciszunet, en speciel orulok, ha nem hordozni kell, hanem csak oldalra fordulok, szopizik, es mar alszunk is vissza, ha meg mehetnek ringatni, vagy vizet adni, tuti zombi lennek. Elmulik majd ez is.

2018. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!