Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, akik a sírva hagyós...

Anyukák, akik a sírva hagyós módszert alkalmazták, minden ébredésnél hagytátok sírni a kicsit? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A babám 14 hónapos, eddig nem hagytam sírni, tegnap éjjel viszont mikor felkelt először (1-2-3 óránként kel...) próbáltam megnyugtatni és mikor hisztizni kezdett letettem a kiságyába, mondtam neki, hogy aludni kell, anya fáradt stb.. persze még jobban hisztizett és sírt de csak 2-3 percig aztán elaludt. Után persze újra kelt 2 óra múlva, akkor már kivettem és cicin aludt vissza. Ekkor nem hisztinek éreztem a sírását, ezért vettem fel. Még sosem hagytam sírni, ezért kérdezem, hogy a módszert alkalmazók, minden egyes felkeléskor hagyják sírni? Vagy hogyan kell ezt elképzelni? Mert én max ilyen 1-2 percre tudom elképzelni, hogy hagyom közben időnként beszélek hozzá, hogy aludni kell.. De így meg nem nagyon látom a hatásosságát...

#probléma #sírás #sírvahagyós módszer
2018. ápr. 27. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem a kérdésre fogok válaszolni, bocsi. De ez a sírni hagyás akkora marhaság! Te tudsz úgy pihenni, hogy a szomszéd szobában bömböl az egy éves gyereked? Normálisnak tűnsz, nem hiszem, hogy ki tudsz így kapcsolni. Akkor meg nem egyszerűbb és jobb megoldás megnyugtatni őt? Neki is, neked is. Vannak kivételes helyzetek, persze, én is hagytam sírni tegnap az 5 hónaposomat, mert ment a hasam délután... de hogy este hagyjam szenvedni, az kizárt dolog, valamelyikőnk mindig odamegy hozzá, és ha olyan, akkor kivesszük, ringatjuk kicsit. A tesóival is így csináltuk, nincsenek elkényeztetve.
2018. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, pont így gondolkodom én is, csak 4 hónapos kora óta óránként-kétóránként kel és eléggé megvisel. Most volt először hogy semmi nem volt jó és ezért tettem le, mert éreztem, hogy ez most hiszti. És tényleg csak pár percig sírt. De valószínűleg nálam is kivételes volt ez az alkalom..
2018. ápr. 27. 08:20
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
A férjed nem segít? Mi az estéket mindig felváltva csináljuk, aki épp elindul érte, az megy. Ha szopi szükséges, akkor behozza a férjem a hálóba, ha épp ő ment érte. Így tudnál pihenni és a picinek sem lenne rossz. 😊
2018. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De, megpróbáltuk, néha bejön, de általában sír utána. Szinte mindig cicivel alszik vissza pár perc alatt.
2018. ápr. 27. 08:43
 5/11 A kérdező kommentje:
utánam sír
2018. ápr. 27. 08:43
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Amikor óránként sírt akkor hagytam sírni. 13 hósan kezdtük, semmi sem volt jó csak az ha köztünk aludt volna..De akkor senki sem alszik, rugdos kapálózik, játszik pakolna az ágyba.. Tiszta a pelus, evett rendesen, ágya rendben, ő nem beteg. Csak épp aludni nem szeretne. Ilyenkor lefektetem, pocak simi halkan szinte suttogva beszélek hozzá. 5-10 perc után kijövök. A sírás 5 percig tart utána megnyugszik és alszik.

Nagy babád van, nem lesz semmi baja ha nem óránként cicizteted. A fogaknak sem tesz jót a tej.

2018. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Én is az utolsóval értek egyet. Le us pontozhattok, az megy. Ha nincs semmi baj, csak ki akar jönni, meg semmi sem jó, azt csírájában elfojtani. Ez a hiszti. Hogy addig csinálha, míg eléri az akaratát. A cicihez már nagy, evett, ivott, tiszta a pelenka, nem fázik, nincs melege, nem jön a foga, stb., nyugodtan sírhat kicsit. Ez nem azt jelenti, hogy otthagyod. Simogasd, dúdolj, de ne vedd ki. Ahányszor feláll, tedd vissza. A sírni hagyás sajnos ezen az oldalon a szuperanyák között egyet jelent azzal, hogy a gyerek üvölt, te meg nyugodtan alszol.
2018. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Az elso valaszoloval ertek egyet. Harom gyerekem van, sosem hagytam oket ejjel sirni, csak azert, hogy megmutassam...
2018. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem azért, csak, hogy megmutassam, hanem hogy legyen végre ha nem is átaludt, de csak párszor kelős éjjel..

Utolsó válaszolótól kérdezem, hogy nálatok mikor voltak az átalvások és hogyan, maguktól? köszi

2018. ápr. 28. 21:25
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

"sírva hagyós módszer"?

Módszer? Én azt hittem, hogy nem is létezik más, csak ez. Komolyan vannak anyák, akik a hisztiző gyereküket kiveszik?! SOHA ne tedd ezt! Ha tudod, hogy semmi baja, csak őrjöng hisztizik, hagyd ott, menj ki, pár perc és abbahagyja.

2018. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!