Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kimászik a rácsos kiságyból...

Kimászik a rácsos kiságyból alvás helyett, errõl hogy lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Januárban töltötte a második életévét a kislányom. Mindig jó alvó volt, napközben és éjjel is.

Úgy szokott elaludni, hogy leteszem, kimegyek a szobájából, és õ elalszik egyedül.

Egy ideje már ki tudott mászni, de csak 1-2x tette ezt. Eddig alvószsákban aludt, de már kinõtte, és ekkora méretben nem találok.

Mióta nincs zsákban egyre többet mászott ki és játszott alvás helyett, de ez az utóbbi pár napban már katasztrófa.

Tegnap a megszokott 8 helyett 11 óra után aludt el este, és reggel a szokott idõben 8:30 körül kelt.

11:15kor már álmos volt, és kérte, hogy menjünk aludni, de nem aludt egyáltalán, pedig napközben még 2-2.5 órát szokott aludni. Pár napja ha alszik esetleg napközben, akkor csak 2 körül alszik el, mert kimászik elõbb mindig, pedig látszik rajta, hogy álmos.

2 hét múlva költözünk el, ott már nem rácsos ágya lesz (errõl is le lehet venni termèszetesen), de nem tudom, hogy mit csináljak. Attól félek már nem is fog aludni soha...:-)

Ti is voltatok hasonló helyzetben? Ha igen, hogy sikerült megoldani?

Köszönöm a válaszokat elõre is!


2018. máj. 2. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Új altatási szokás kialakítása. Pl.: melléfekszel.

Egyébként még a 6 évesemnek is van hálózsákja, így eléggé kétlem, hogy a 2 évesedre nem kapsz.

2018. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Biztos kapok valahol, csak eddig nem találtam :-) nem azt írtam, hogy már nem lehet sehol kapni. De egyébként leveszi magáról sajnos, úgyhogy már az sem állítja meg.

Köszönöm a tanácsot! Sajnos ehhez a kiságyhoz nincs leesésgátlónk, ō meg nagyon forgolódós, ezèrt nem tudom még levenni a rácsot, úgyhogy nem tudok még befeküdni mellé. De azt ma megpróbálom megint, hogy bent maradok vele, de eddig az sajnos nem vállt be, mert nevet rám és felkel.

2018. máj. 2. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Ne maradj bent vele és ne is feküdj mellé, mert akkor soha nem fog nélküled elaludni. Ha kimászik, tedd vissza az ágyába és parancsolj rá, hogy maradjon ott és aludjon.
2018. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Most épp nem igényel annyi alvást.

Nálunk ugyanez volt kb. ennyi idős volt mint a tied 2,5 éves körül, amikor is pár hónapra felfüggesztette teljesen a délutáni alvást. Egyszerűen nem aludt, valahogy nem igényelte. Utána egyik napról a másikra visszaszokott, úgyhogy megint két órákat aludt. Szerintem nálatok is ez lehet. Én soha nem erőltettem semmit, sem az evést, sem az alvást, sem a bilit. És minden gyönyörűen mindig megoldódott, vagy kialakult magától.

2018. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Èn is ettõl fèlek, hogy utàna majd nem akar nèlkülem aludni. :-(


Volt nekünk is 1-2 ilyen napunk, de akkor nem is volt nyûgös napközben, most meg nagyon az :-/ ezért aggódom picit, hogy mi lesz ha folyton kimászik alvás helyett... de köszönök szépen minden eddigi választ! :-)

2018. máj. 2. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!