Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szeintetek melyik a jobb?...

Szeintetek melyik a jobb? fontos kèrdès!

Figyelt kérdés
2 èves gyerek nem akar sem dèlben sem este elaudni. Minden altatàs eltart egy òra hosszàig,màr mindent probàltunk de csak egy òra sìràs utàn alszik el.(ha elalszik) Ha kihagyjuk a dèli alvàst, szèpen elalszik este 8kor ès alszik is reggel kb 8ig. Viszont mindenki azzal jön hogy azt nem "tehetem" mert kell mèg neki a dèli alvàs. Ìgy viszont minden nap egy rèmàlom a sok sìràs miatt.. Mi a vèlemènyetek?
2018. máj. 18. 20:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
* Szerintetek
2018. máj. 18. 20:41
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja ès az mèg kimaradt hogy rengeteget vagyunk kint, jàtszòtèr, sètàlunk, jàtszunk..
2018. máj. 18. 20:42
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Szóval mert mások aztmondják, hogy mit kéne hogy kéne te ezért szenveszteted magad is meg a gyereket is. Nem értem. Tényleg nem...
2018. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem is kell! Megkèrdeznèd az èn vèlemènyem? köszi 😉 Nem màsok miatt hanem mert èn is ùgy gondolom/gondoltam hogy kell mèg a dèli alvàs.
2018. máj. 18. 20:51
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Én kihagynám a délutáni alvást, nem tudom minek kell ezt erőltetni. Saját pèldám: soha nem aludtam 2 éves koromtól délután, oviban sem. A mai napig utálok dèlután aludni, ha mégis megesik tiszta zavarodott és nyűgös vagyok egész este.Ráadásul amire elaludnak a gyerekek már keltik is fel őket..az alvás 3 óránként pihentet, nem tudom mire jók ezek a 1.5-2 órás délutáni alvások.
2018. máj. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha rendben vannak az esték, akkor én elhagynám a délutáni alvást. Csak akkor erőltetném, ha nagyon ki van borulva délután az elmaradt alvás miatt. Nekem is gondolt egyszer úgy a fiam, hogy neki nem kell a délutáni alvás de olyan 3-4 órától nem bírtunk vele, csak hisztis, nyűgös volt, meg napról napra egyre nehezebben viselte, úgyhogy én ráerőltettem. Nem tartott amúgy sokáig a harc, talán 2-3 hétig, azóta is szépen elalszik, 2,5 éves múlt.
2018. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Azon kell elgondolkozni, h fog-e közösségbe járni a gyerek a későbbiekben ill. elhozod-e onnan ebéd után. Mertha terveztitek a bölcsit vagy ovis, és nem megoldató, h mindennap hazahozd kaja után, akkor én bizony erőltetném, később kínszenvedés lesz neki, ott meg azért fog hisztizni.

Hiszek abban, h ez nevelés kérdése, ha nem is tud elaludni, de legelább feküdjön nyugodton elsötétített szobában, ebből biztos nem engednék.

2018. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

3 gyerekem van,4-4ev van köztük.

A nagynak és a kozepsonek szinte mindig azonos volt az alvasigenye. Mindent kipróbáltam, de ő nem alszik többet.

Most óvodás a középső (5eves), általában nem alszik az oviban, csak csendesen szemlelodik. Ha mégis bealszik, akkor tudom, hogy este később alszik majd el.

Így előfordul, hogy a nagy már alszik, míg a középsővel kártyázunk, vagy mesét olvasunk.

Nem vagyunk egyformák.

2018. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem aludni kell délután, csak csendespohenőre van szükség. Próbáljátok ki, hogy egy óra félhomályos szobában, fekve. Lehet mesét olvasni, halkan beszélgetni, esetleg valami apró játékkal molyolni. Kicsit megnyugszik, az idegrendszere is megkapja a szükséges pihenést, de nincs erőltette az alvás. Ha ez se megy, akkor elég lehet egy nyugodtabb programot beiktatni ebéd utánra (de lehetőleg ne képernyőt!). Én nem erőltetem az alvást, ha ennyire nem megy.
2018. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Azzal, hogy erőlteted az alvást, sokkal rosszabbat teszel vele. Próbáld ki , hogy nem vagy álmos és valaki ott erőlteti hogy elaludj. Két évesn már bőven érett arra , hogy ne aludjon, ezek szerint látszik. Érdekes , hogy téged az érdekel hogy ki mit mond , nem a gyereket igényét veszed figyelembe. Egyébként az enyém sem aludt már két évesen...
2018. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!