Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudtok javítani a...

Hogyan tudtok javítani a gyakran megébredő babátokkal való éjjeleken?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lesz 7 hónapos, viszont a születését követő 3. héttől érvényes az rá, hogy éjjel kismilliószor megébred. 2.5 hónapos koráig szopott, már tápszeres, éjjel nem eszik (csak ha kéri, de ritka), egy szobában alszunk (lakás adottságai miatt), 10kor fekszik le (egyszerűen ekkora fárad el, pedig 6-7-kor ébred reggel), nappal 3x alszik (reggel/d.e. visszaalszik 1 órát, d.u. 1-1.5 órát, este szundít 30percet /ha az esti szundit kihagyjuk sírós, nyűgös és alig lehet elaltatni/), sokat mozog nappal (kúszik, lassan mászik, majdnem ül önállóan), van 1 vagy 2 sétank is, 2x eszik szilárdat (bébikaja/főzök/pép), a többi táp 120-150ml. Éjjel úgy néz ki, hogy lefekvést követően 1-2 óránként megébred és ez a jobbik eset! Egyébként gyakran olyan éjjelünk van, hogy félóránként és/vagy 10-20percenként. Nem sír fel. Volt h többx igen (ritkán), akkor nurofent kapott. Úgy az az éjjel jobb volt. Relatív napirendünk van. Hát már igazán nem tudom mit kellene tenni, hogy orvosoljuk ezt. Ilyen éberalvó lenne? Hasonló helyzetű anyukák tudtatok javítani valamivel a helyzeten?
2018. máj. 20. 04:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a lányom, egy fokkal jobb lett, amikor együtt kezdtünk aludni vele kínunkban már. Ébredt, de hamar megnyugodott, hogy mellette vagyok, és könnyen visszaaludt. Illetve ő anyatejes volt, és így cicit is rögtön tudtam adni, ha kérte. Ő is amúgy kb. ennyi idős volt, mikor már nem bírtam és hagytam, hogy velünk aludjon inkább.
2018. máj. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És javult ez idővel?
2018. máj. 20. 06:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Én lányom most 10hónapos és jön a foga lehet, hogy emiatt is de egyre rosszabb a helyzet. Már vele alszom, cicin hamar visszaalszik de óránként minimum fel kel, van amikor fél óránként..:( bármilyen ötletet szívesen olvasnék én is.
2018. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk se vált be semmi. El kellett fogadnom, hogy most ez a helyzet, nem m szabad harcolni ellene, akkor csak rosszabb lesz. :( Végül nálunk 1 éves kora után kezdett javulni a helyzet (2-3-szor kelt), 1.5 éves korától már csak 1-2-szer. Most 2 éves múlt és van, hogy atalussza az éjszakát, de ez elég ritka, általában egyszer ébred, atjon hozzánk és köztünk alszik tovább. Kitartás mindenkinek!
2018. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos csak az idő a gyógyír, és amit màr az előzők is írtak, elveimet feladva pár èjszakàt együtt aludtunk. Ma 8 hónapos, a héten előbújt az első két foga, azóta jobb a helyzet. Kicsit nyugodtabb, csak kb. 2x ébred, de olyankor eszik is (anyatejes). Lehet h nálatok is fogzás okozza, nálunk 2 hónapja kezdődtek az éjjeli nyűglődések.
2018. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Másfél éves kora után lett érdemben jobb, 2évesen jutottunk el odáig, hogy egyszer, max. kétszer kelt. Most 3 éves lesz, többnyire átalussza az éjszakát, max. egyszer iszik és alszik is tovább.
2018. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kommenteket! Körülöttem mindenki gyermeke alszik éjjel, vagy csak ezt mondják. Akkor bízunk az időben. Még egyébként nincsen fogunk. Lehet azok rosszalkodnak.
2018. máj. 20. 10:22
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiam volt ilyen annyi különbséggel, hogy ő 5 hónap korig átaludta az éjszakát, majd fél - 1 óránként kelt éjjel. Én sokmindent próbáltam; nem fázott, nem volt melege, eleget aludt nappal se sokat se keveset, jól evett, a páratartalommal se volt baj, nem tudtam mit csinálni vele. 11 hónapos korától aludt jobban (2-3 ébredés csak) majd 16 hónapos kora óta alussza át az éjszakát. Én arra gondoltam, hogy a mozgásfejlődés - emiatt sok inger nem hagyja jól aludni, de ezt csak tippeltem. Bár ezidő alatt 16 foga is áttört, hát csak majdnem 1 év ugye, amíg rosszul aludt.
2018. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb baba sokáig ébred éjjel, az egy éves kor általában a vízválasztó, az enyém 15 hónapos koráig , kettő három óránként kelt éjjel. Azóta viszont végig aludt minden éjszakát.
2018. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tejfeherje-allergianak olvass esetleg utana, lehet ilyen tunete, ha mar ennyire regota fennall ez.
2018. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!