Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tudtatok bármivel javítani az...

Tudtatok bármivel javítani az éjjeleken hasonlóan alvó babák anyukái?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, viszont születése óta éjjel rendszertelenül sokat kel. A sok az nálunk azt jelenti, hogy lefekvéstől számíta 3-4 órán át igazából el sem tud aludni. 10percenként, negyed óránként felkel. Atlag 15-20x kel. Van, hogy teljesen felébred és vissza sem lehet altatni. Ilyenkor fent van és energikusan játszik mászkál. Már ültünk kukán a szobába, vagy mentünk ki a nappaliba magára hagyva, de akkor sem alszik vissza es nem merek/tudok úgy lefeküdni, hogy ő fent van, nem alszik. Nem tudjuk külön szobába tenni a lakás adottságai miatt. Nappal nagyon fáradt nyilvan, de nem alszik többet, mint amennyit elviekben kell (összesen 2-3 óra nappal összeadva. Volt, hogy kevesebb vagy nem hagytuk "sokat" aludni nappal, de akkor még rosszabb volt az éjjel). Enni ritkán kér, inni sem kér, nem sír. A tanácsadason azt látom nem is hisznek nekem, mert visszakérdeztek, hogy biztos ennyit kel? Mert elég extrém. Nem, majd hobbiból kitalálom... Nappal egesz nap maszik, jon-megy, elfoglalt, setalunk is a friss levegon, aktiv.
2018. jún. 15. 03:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
En talán a kiságy a hagynám, ott nem tud kárt tenni magában. Dehogy ejjel meg maszkslgasson medvere,azt nem hagynam. Nekem nincs ilyen gondom,de en ezt tennem szerintem. Mas milyen tanacsokat adott?
2018. jún. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen olyan élénk, hogy hiába hagyjuk a kiságyban, ugyanannyit fent van. 1.5 hétig hagytuk így, de ugyanennyit ebren volt. Altatni próbaltuk de 1-1.5 óra után feladtuk, teljesen éber volt, gagyogott, "dumált"? facsarta kifele magát a kezünkből. Azt kaptam, hogy fogadjam el, hogy rosszalvó vagy ennyi az alvásigénye. Meg, hogy vegyem ki hamarabb lefárad. Néha tényleg talá kicsit hamarabb elfárad ha mászkál. Hidd el, próbaltuk az ágyában hagyni, de ugy sem alszik/alszunk.
2018. jún. 15. 07:03
 3/13 anonim ***** válasza:
És ha magadhoz veszed sem alszik? Ennyi keléstől még az is jobb ha veletek alszik.
2018. jún. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vezessetek be napirendet. Mindig minden ugyanabban az időben történjen. Evés, séta, játék, alvás. Hátha 1-2 hét alatt megszokja a ritmust. Nekünk kb.másfél éves korig szépen működött. Éjjel meg alvás van és pont.
2018. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igyekszünk. Ezzel az a probléma, hogy mivel valtozoan van fent ejjel, így valtozoan faradt nappal is. Nem ugyanakkor kel. Van hogy 7kor, de van, hogy fel9.
2018. jún. 15. 09:14
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet 7.5 hónapja.A védőnő tanácsára magam mellé vettem, nagy eredményre ettől se számíts max annyit érsz el vele, hogy ahogy felsír egyszerre oda tudsz nyúlni hozzá így esélyesebb, hogy nem ébred meg teljesen.


Nekem elhitte a gyerekorvos és a védőnő is, hogy felsír annyiszor, viszont biztos, hogy nem minden alkalommal ébred meg, mert jókedvűen kel reggel és teljesen kiegyensúlyozott ,mosolygós baba.Ha nem így volna lehetne gondolni arra, hogy valami baj van.Amúgy napközbe nálunk 3x fél órát alszik.Napközben megvan a napirend de lefekvés után elkezdődik a ,,pokol".

Nekünk a gyors mozgásfejlődésre, fogcsírák mozgására, fogzásra(most jönnek az alsó fogai) illetve arra hogy még mindig kicsit hasfájós fogták a felsírásokat(mivel van, hogy pukizik, így délután adok espumisant neki, a két utolsó étkezéshez, hogy a gázok könnyebben jöjjenek ki, ez is segít valamennyit).


Sajnos csak kitartást tudok kívánni, mert nekünk hatalmas változás semmitől se történt.De tudd, hogy nem vagy egyedül:) Ha kedved van keress meg:)

2018. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nalunk csak az egyuttalvas segitett, meg a tejfeherjhementes etrend. Es igyis kel, de igy "csak" 3-8x. Most 27 honapos. Hordozast probaltatok a nappali alvashoz? En csak ugy tudtam elaltatni 1 eves koraig, hogy ringattam, es testkozelben hagytam. Amint letettem, ebredt. 15-20 kelesnel erdemes lenne megvizsgalni, hogy esetleg nem erzekekny-e valamire (tejfeherje (nem ugyanaz, mint a laktoz), gluten vagy fruktoz tud pl. ilyet csinalni). Tapszeres, vagy anyatejes?
2018. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Akkor megkeresnélek. Irok üzit.
2018. jún. 15. 10:13
 9/13 A kérdező kommentje:
Neocate tápszert eszik. De kap glutént a gasztros dokink javaslatára, valamint gyümölcsöt, de azt ritkán fogadj el. Nem szereti. Most éjjel 3 óran át fent volt, mert 5percenként felsírt, hadonaszott vagy kinyitotta a szemeit, tehát nem tudott elaludni. Ringattam pedig. Hintaszék van erre estére vagy jarkalok. Van kendőm, szereti, viszont a nappali alvasokkal nincs gond. 1.5 orat alszik/alvás. Alig kell altatni is... Éjjel ilyen nyugtalan csal.
2018. jún. 15. 10:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Irj nyugodtan.


Mas tunet nincs? Puffadas, reflux, buaks, koszmo, pattanasszeru kiutesek, ekcema, pelenkakiutes, nyalkas, zoldes kaki (esetleg veres)?

2018. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!