Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Első időszakban velünk egy...

Első időszakban velünk egy szobában de külön kiságyban alvó babánál mikre kell figyelni és mikortól átvinni saját szobájába?

Figyelt kérdés
A gyerekszoba annyira messze van a hálótól, hogy teljesen elképzelhetetlennek tartom, hogy ott aludjon az elején a pici. Mehetnék én is át, ha lenne hely aludni ott. Így egy picike kiságyban kezdi velünk a hálóban. Napközben néha vigyem a saját szobájába alukálni, vagy ez teljesen rossz ötlet? Hogyan nem lesz majd nagyon éles a váltás és melyik életkorában?

2018. jún. 15. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen gyerek- es csaladfuggo. Van olyan gyerek, aki kezdettol jol alszik, es nyugodtan bele lehet tenni a kisagyba. Es van az en gyerekem. Sokaig probaltuk a kisagyat, mozest, illetve a babakocsit is anno. Nem egyszer, nem ketszer, es idorol idore raprobaltunk, akkorsem csak 1-1 alkalommal, hanem hosszabb ideig. Az eredmeny siras, kialvatlansag, szeparacios szorongas sokadik allomasa, rengeteget ebredes. Volt valasztasom, hogy vagy ezt folytatjuk, vagy hagyom uvolteni a gyereket orakig, en is bogok, de az tuti, hogy igy sem en, sem a gyerek, sem a ferjem nem alszik. Ugyhogy igy esett, hogy 27 honaposan is velem alszik meg mindig. Most probaltuk megint kulontenni nemreg egy ujabb probalkozashullammal, mert a bolcsiben szuperul alszik mindenfajta segitseg nelkul,most 1,5 hetig birtuk. Olyan szinten anyas lett, illetve olyan siras lett megint belole, raadasul meg tobbszor felebredt, pedig igysem kel keveset... Meg moindig jobban jarok, hogy velem alszik, ha felebred, megtalal, es gyorsan visszaalszik, igyis kel 3-8x.


Szoval gyerek- es helyzetfuggo. Ha a jelenleg hivatalos szakmai ajanlas erdekel, az ugy hangzik, hogy minimum 1 eves korig kozos szobaban aludni a babaval. Itt tudsz olvasgatni pro es kontrarol, minek mi az elonye es a hatranya, semmi sem fekete-feher, erdemes sajat magatoknal megnezni, hogy nektek mik a fontosak, es hozzatok mi passzol jobban:

[link]

2018. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megpróbálhatod. A mi babánk is velünk alszik a hálószobában a kiságyában. Napközben az ő szobájában vagyunk és ott is alszik vagy a bölcsőben vagy a baba fészekben.Születésétől kezdve így van és nincs vele gond. Mondjuk az alvással sincs,két hetesen egyszer kelt,négy hetesen már átaludta az éjszakát.
2018. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi is így kezdük hogy a hálóban a kiságy. 3 hónapos koráig átaludta az éjszakát. Aztán jött a fogzás és nagyon forgolódva nyugtalanul aludt, én meg magamhoz vettem a kiságyba. Este elalszik a nagy ágyon aztán átteszem a kiságyba, hajnalig ott alszik, majd az első ébredésnél (3 és 5 óra között) vissza veszem magam mellé.

Nálunk amúgy fura a helyzet mert én vagyok az aki megszokta hogy a picivel alszok és nagyon nehéz nélküle elaludnom. Most 1 éves, az őszre tervezzük hogy külön szobába megy kb másfél évesen.

2018. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

A mi ovis korú gyermekeink a mai napig velünk alszanak. Mindannyian szeretjük, jókat alszunk. Jó nagy ágyunk van, amelyen elférünk.

Nem gondolnám, hogy kamasz korukban még velünk akarnak majd aludni.

2018. jún. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Szóval akkor nem "kavarodik meg" teljesen, ha napközben néha saját ágyikójába viszem...
2018. jún. 15. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, gyerektől függ. Az egyiket nálunk simán elaltattam, betettem az ágyába és 3 hós korában már átaludta az éjszakát, kb. 3 évesen ment külön szobába, addig ezt-azt máshol oldottunk meg, nem volt ezzel gond és nem volt részéről hiszti sem, inkább büszkén vette birtokba. A másik gyerekem kettő, sőt néha fél óránként ébredt, ha az ágyában aludt, így egy pár hónap és néha pár nap újra megismételt bekeményítés után köztünk kötött ki. Aztán két évesen ő is ment a gyerekszobába, csak mentem vele :), lefeküdtem mellé a nagyágyába, mese, megvártam, amíg elaszik, aztán visszajöttem a saját ágyamba. Persze néha követett hajnalban... Most 4 éves, heti 2-3x van még ilyen kergetőzés.
2018. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A haloszobamban van a kisagya ( egyedul nevelem ), 2,5 eves, ha kap gyerekagyat az mar a sajat szobajaban lesz. Meg boven elfer.

Mig kicsi volt, nappal is ott aludt az agyaban, kesobb a hordozot, pihenoszeket, babakocsit preferalta.

2018. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mi olyan 1 hónaposan vittük át. Feleségem nem tudott aludni, mert minden picike mozgásra felkelt. Így pedig csak akkor kelünk fel ha beindul a Walkie-Talkie, amit beállíthatsz, hogy pici nyögésre ne csipogjon még.

Sokkal jobb nekünk is és a babának is.

Ma már átaludja az éjszakát gond nélkül 3 hónaposan.


Éles váltástól egy ideig nem kell aggódni

2018. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!