Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az első időszak mindenkinek...

Az első időszak mindenkinek ilyen nehéz a babával?

Figyelt kérdés

Úgy erzem, hogy az egész napom egy etetesbol áll.

Lassan 3 hetes lesz a fiam, tapszerrel etetem.

El se tudom képzelni hogy fogunk tudni így menni ide oda.

Nem tudom akinek több gyereke van hogy csinálja.

Nyugtassatok meg, hogy bele fogok jönni és könnyebb lesz.


2018. jún. 16. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
De miért ilyen hosszú egy etetés? Tépszert megcsinálni 1-2 perc, megeszi nagyjából 6-7 perc, 3 óránként eszik, közötte azt csinálsz, amit akarsz, nyugodtan mehettek bárhova.
2018. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Tápszeres babánál nem kellene az egèsz napnak etetèsből állni.
2018. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 3 hetes korától pelusozással együtt kb 30 perc az etetés, anyatejes. Az első 3 hétben azért volt több, mert sárgaság miatt nehezen volt ébreszthető, lassan evett.

Most is kb 3 óránként kér enni, úgyhogy 2,5 óra jövés menés belefér. 3 hónapos

2018. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!

Megnyugtatlak, bele fogsz jönni.Sőt tápszeres babával,viszel termoszba(nekünk van kicsi termoszunk) vizet cumisüvegbe kimérve a tápszer,ráöntöd összerázod.Sőt meg leszek kövezve,de nekem téli gyerekem van,anyatejes volt 87%-ban,de ha mentünk valahova vittem bekevert tápszert cumisüvegbe.Ennek fő oka az volt,hogy a gyerekem csak kizárólag fekve szopott,elég érdekes lett volna bárhol lefeküdnöm a földre:)

Viszont elkeserítelek, ahogy nő a babád, elindul,mászik,feláll,jön megy,egy túlélőtúra jönni menni vele bárhová:)Egy percig nincs egy helyen:)

Kitartás 4-5 év és már annyira nem lesz nehéz:)Én is remélem, még csak másfél éves az enyém:)

2018. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a kicsi nagyon ráert az evéssel, de kb negyed óra alatt ő is jóllakott. A nagy mohó volt de ő meg sokat sírt, utólag kiderült, álmosan is éhesnek hittem így nagyon sűrűn etettem. Ettől a hasa is fájt. Innen kellett jópár nap, mire beállt rendesen az evése.. igaz ekkor 2,5 hónapos volt.
2018. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3 óránként etetjük, kb fel óra az etetes.

De közben is főleg estefelé már, illetve hajnalban, felébred és sir, mert éhes..

Viszont mivel hasfajos, nem merünk neki többször adni csak 3 óránként..

Így már nem tudjuk mi a jó.

Egyik orvos azt mondja ebresszuk, a másik hogy ne..

2018. jún. 16. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Csak 3 hetes, nyugodtan lehet éjjel is 3 óránként etetni, egyetlen hátránya van, hogy hozzá tud szokni. Mi éjjel felváltva etettük a férjemmel, így mindenki eleget tudott aludni. Ha minden rendben van a babéval, nem koraszülött, nem beteg, jó a súlya, akkor nyugodtan lehet éjjel 5 órát is kihagyni, mondjuk éjféltől 5-ig nem kap enni. Szerintem ébresztgetni egészséges gyereket nem kell, vagy legalábbis várd ki a 4-5 órát ha nem kérne enni 3 óránként, semmi baja nem lesz ha nincs meg a napi 8 étkezés.
2018. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egyénként ha 2, 2 és fél óránként kért enni, adtam neki. Mindegyiknek fáj a hasa 3 hónapos koráig, azzal nem segítesz rajta, ha csak 3 óránként eteted. Büfiztesd sokat kaja közben is
2018. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De akkor nem áll etetésből az egész nap.

Ennyi idősen nekem is mind a kettő 3 óránként evett éjszaka. A nagy 5 hetesen elhagyta az egyik evést, 2 hónaposan a másikat is.

A kicsiről azt hittem sose hagyja el majd 8 hónaposan elhagyott egy étkezést éjjel, 9 hónaposan a másikat is.

Egyébként ha úgy látod, hogy hamar megéhezik, kínálhatod több tápszerrel. Most ha a 3 óra az 2,5, akkor se dől össze a világ. Amúgy is nyakatokon az 1. növekedési ugrás, majd ne lepődj meg, ha egész nap éhesnek tűnik, etesd nyugodtan! Az nem baj, ha úgy eszik sokszor vagy sokat, ha tényleg igényli. Probléma a félreértésekből lehet, ha hasfájás vagy álmosság miatt sír és megeteted de amúgy meg babafüggő, mert lehet el se fogadja akkor.

Kitartást, igen bele fogsz jönni és könnyebb lesz!

2018. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!