Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves gyereket hogy tudnám...

1 éves gyereket hogy tudnám önálló alvásra szoktatni?

Figyelt kérdés
A fiam most lett nemrég 1 éves. Pár hónapja megváltozott az altatása. Régebben kapott éjszakai tápszert és már el is aludt. De mostanában kész kínlódás az altatás. Ringatjuk ( vagy bejön vagy nem) vagy betesszük a tápszer után az ágyba és megfogja valamelyik ujjamat és úgy elalszik de ez nagyon ritka. Azt se lehet mondani hogy nem fáradt , mostanában 1 nap 1 szer alszik és este 7-8 között már nagyon nyűgös, ásítozik és törli a szemeit. De még is nehezen lehet rávenni , hogy elaludjon. Ti hogy szoktattátok rá a gyerekeiteket az önálló alvásra?

2018. jún. 25. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Napközben is evéssel aludt el régebben, vagy volt valami alvási rituálé, alvós játék/takaró?
2018. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy évesen egyébként szerintem nagyon kevés az egyszeri alvás. Az enyémek sem nagy alvók, de két és fél éves korban váltottak napi egy alvásra, és a legtöbb gyerek 5-6 éves korig napi két szunyát igényel.
2018. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy éreztem eleinte hogy kevés neki ez 1 alvás de valahogy még se úgy alakult a dolog. Este 8-9 között elaltatjuk majd reggel fél 6-6 között fel kell eszik majd 8-ig visszaalszik és ezért kb csak 11- dél (ebéd után ) alszik egy másfél-2 órát ( ritkán van hogy 3-at is) . Régebben 6 kor kelt és utána nem is aludt el csak 10 kor meg délután 2-3 körül. Napközbeni altatás általában könnyebb mert ebéd után már álmos így minimális ringatással elalszik.
2018. jún. 25. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem meg az a furcsa ha 2 és fél évesen még 2 x alszik egy gyerek, enyém 2 éves de néha az egy is sok.

Na de kérdezőnek, nagyon kicsi a gyereked még az egyedüli elalváshoz.

Enyém most 2 évesen érett meg rá, egyszerűen addig igényelte az altatást, most már elég ha mellé fekszünk és egyedül elalszik, de akár ovódás korig is igényelheti a testközelséget elalváshoz.

1 évestől ne várj csodát hogy beteszed az ágyba és alszik is, vannak ilyen gyerekek, de ők ritkábbak sokkal hidd el.

Amíg igényel téged addig legyél mellette, énekelj neki,simogasd,ringasd, majd megérik rá előbb -utóbb.

2018. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsi még. Másfél éves korig paskoltam a fenekét aztán elég volt leülni mellé. Kb 2 éves kora óta elég egy mese aztán puszi, majd egyedül elalszik. Van szundikendője, címkéjét szokta piszkálni. Kb 9 hónaposan kapta amúgy, 1 évesen már szokása volt.

A kicsi 11 hónapos és próbáltam, hogy csak leülök mellé, pár hete, de akkor nem alszik el. Paskolom neki is a hátsóját. Hason alvó. Úgyse kell örökre őt se altatni.


A te gyereked szerintem túl álmos de ezzel nehéz mit kezdeni most, ilyenkor van, hogy a 2 alvás túl sok, az 1 meg kevés, vagyis estére kiüti magát. Ha korábban fekteted korábban is kelne? A nappali alvásai összeadódtak időben? Nekem a nagynál volt olyan, hogy a kb 4 óra nappali alvásából 2-2,5 óra lett ahogy elmaradt az egyik alvás, ha korábban fektettük se kelt reggel korábban.

2018. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Gondolom felreertette az 1-2. valaszolo, es azt hitte hogy nem alszik delutan a kerdezo gyereke csak ejjel "egyszer")
2018. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!