Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves gyerek altatására...

1 éves gyerek altatására várnék ötletet?

Figyelt kérdés

Utálja a rácsos ágyat, ha beteszem(és melléülnék mesélni mondjuk) akkor üvölt, pedig már álmos. Nem túlfáradt. Ringatva nem alszik el, hordozva sem, már nem szopik, a tejitalon szokott néha bealudni ha szerencsém van.

Az ágy lecserélésén gondolkozom, de szerintem még kicsi hozzá hogy levegyem az oldalát/lecseréljem kisgyerek ágyra.

Jelenleg este a mi ágyunkban bóklászva alszik el, de ez nem megoldás, egyrészt mert már végkimerüléskor alszik el így, másrészt mert át kell vinnem az ő ágyába, és reggel üvöltve ébred(gondolom megijed hogy nem ott van ahol elaludt)

Hátha valakinek van ötlete!

Tudom én rontottam el mert szoptatva altattam, majd hordozva meg ringatva, mert ezt igényelte, különben üvöltött.

Jelenleg nem hagyom sírni ha ez felmerül bárkiben.

Előre is köszönöm aki segíteni próbál.


2018. júl. 4. 12:51
 1/9 anonim válasza:
5%
Meséld el az életedet. Két percen belül elunja magát. Három perc, és alszik.
2018. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Szerencsém volt vele.


Letettem a matracra, énekeltem neki, simogattam 5-10 percig és máris aludt.


A férjem meg elkezdett mondani neki ilyen szakmai dolgokat poénból, azon én is elaludtam a gyerek mellett :D

2018. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8 hónapos kora óta az ölemben alszik el (16 hónapos). Ha elaludt akkor teszem a kiságyba, mert nem feküdne le benne magától, ha agyon ütnék sem. :) Az ágya a kezdetektől a mi szobánkban van, most ezt ne részletezzük, így kényelmesebb nekem (is). Minden ébredésnél üvöltve kel, sőt, még akkor is, ha pl. előtte valami baja volt, és az ölemben szundikál úgy egy fél órácskát, hogy le sem teszem, és így a kezemben ébred. Ki sem nyitja a szemét, alapból elkezd üvölteni. :) Nem tudom miért van, de ezen a részen nem stresszelem magam. :) Szerintem nem rontottál el semmit. :)
2018. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olbeveve/hordozobangimnasztikai labdan pattogva probaltad elaltatni? Az enyem is nagyon nehezen alszik el. A reggeli siras nem feltetlenul azert van, mert megijed, hogy mashol van, mi egyuttalszunk, megis igy ebred, pedig ott fekszem mellette.
2018. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Üdvözlet sorstárs! Kíváncsi vagyok, hátha van valakinek egy jó ötlete.
2018. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az ágycsere vált be. A kisfiam a szőnyegen aludt el, szintén csak akkor, ha már teljesen kimerült. Lehetett ez éjjel 2 óra is. Ha betettük a kiságyba elalvás után rögtön felkelt. Kombi kiságya volt, hiába alakítottuk át ifjúsági ággyá, úgy sem volt alvás. Végül a szobájában volt eleve a számomra egy kanapé, ezt húztam ki, rá szivacs. Így is elég alacsony, ha esett sem lett volna/lenne baja. Plüssöket tettem amúgy az ágy köré. Este fél 9kor leteszem, mellé fekszek míg elalszik, 21re úgy alszik, mint a bunda, reggel 7ig. Ezen az ágyon alszik 1 éve. Most lesz 2 éves, egyszer esett le, a múlthéten. Szeret forgolódni, szerintem kicsi volt neki az ágy.
2018. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

14 hónapos a kisebb lányom és kb. 8 hónapja (az első orrdugulásos betegség óta) alszik ringatva. Mivel 8 kiló fölött meguntam, így rászoktattam arra, hogy leülök egy fotelba és rajtam elalszik. Eleinte igényelte a ringatást, de ha nagyon ficánkolt, akkor betettem az ágyába. Ez persze nem tetszett, így 1 perc múlva kivettem és megint elhelyezkedtem a fotelben. 2-3 alkalom után leesett neki, hogy jobb ez így, mint egyedül elaludni. Általában 10 percen belül elalszik és teszem az ágyába.


Most ott tartunk, hogy a fotelban próbálom úgy tartani, hogy egyre kevésbé feküdjön rajtam, inkább mellettem. 2 évesen tervezzük lecserélni az ágyát nagyra, addig nem várok tőle többet. A nagy ágyon remélem elég lesz majd egy kis melléfekvés, majd a simi. (a nagyobb lányom az első pillanattól a leteszem, alszik típus)


Az üvöltve ébredés nálunk is létező jelenség. 1 kezemen meg tudom számolni, hogy havonta hányszor kel békésen (nappali 1 órás alvásból is). Most kezdi mondogatni, hogy Any, így néha már előfordul, hogy így kiabál. Ilyenkor mindig nagyon megdícsérem.

2018. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is leváltottuk az ágyat. Eleve tudja hogyan kell lemászni a nagyobb ágyakról, kanapéról (tolatva), úgyhogy nem volt gond az ágy csere, egyből úgy szállt le róla, ahogy kellett.


Keress leesésgátlós ágyat, vagy olyat, amire szerelhetsz leesésgátlót és jobb lesz mindannyiótoknak.


Sőt, ha ilyen korban rászoktatod arra, hogy együtt mentek be a szobába, ő lefekszik, kicsit beszélgettek vagy mesélsz neki és búcsúval kimész a szobából, jó esetben hamar megszokja, hogy nem mehet utánad, mert alvás van.

Az eleje lehet nehéz lesz, de az is lehet hogy egyből megszokja! Próbáld ki először a délutáni alvásnál!

Mi először kanapén teszteltük a módszert a szobájában és mikor látható volt, hogy elfogadja, úgy vettünk ágyat neki.

2018. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 1 évesen volt egy ilyen fordulópont. Előtte ringatással 10 perc alatt elaludt aztán már volt h 1 órán át ringattam, 10 kg os gyereket, volt h sírtam annyira fájt már. A megoldás az lett h letettem az ágyába h próbáljon meg egyedül elaludni. Kiderült a baja az volt h a kezem már kényelmetlen volt neki. Ha napközben sokat alszik az is lehet baj. Van h most sem alszik el gyorsan de legalább már magát altatja az ágyban én csak megvárom. Nálatok biztos más minden, lényeg h változtass, valami biztos nem jó. De a rácsos ágy még kell sztem.
2018. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!