Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A nappali alvások beállítása...

A nappali alvások beállítása segített az éjjeli 1-2-3 órás fent lét kiküszöbölésében?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8.5 hónapos, de születésétől fogva rosszul teltek az éjjelek, ebből adódóan a nappalok is. Fél éves korában tejallergiával diagnosztizálták, így addig bizonyosan ezért nem aludt jól. Azóta tejmentes tápszert kap, de már csak napi 2x max 3x. Azóta még rosszabb a helyzet. Sajnos nem tudom u.akkor lefektetni egyszerűen máskor farad el napközben. 😏😐😐 Egy kész káosz. Így nem os igazán tudjuk kb. ugyanakkor kb. ugyanazokat a dolgokat csinálni. A probléma a nap elejével kezdődik. Mindig máskor kel. 6, 6:30, 7, 7:30, 8. Attól függ mikor sikerült visszaaltatni hajnalban. Próbáljam meg felkelteni kb. ugyanakkor (mjuk fél7-7) akkor is ha még alszik?
2018. júl. 5. 03:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk semmi köze nem volt a nappali alvásnak az éjszakához sajnos. Meg úgy egyáltalán semmi nem befolyásolta, se a programok, se a levegőn töltöt idő, se a kaja, se a fáradtság szintje. 2,5 éves koráig szarul aludt a lányom, aztán elkezdte átaludni az éjszakát, max. egyszer iszik. Most 3 éves.
2018. júl. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A napirend nem kifejezetten azt jelenti 1 év alatt, hogy mindig ugyanabban az időben csináltok dolgokat, hanem azonos sorrendet tartotok.Pld reggel ébredés után eszik aztán pedig játszotok.Állítólag.Nekem ezt a védőnő mondta mert hasonló cipőben járunk mint te.

Nálunk este 8-10 között alszik el valamikor.Min 10x ébred, mondjuk éjszakánként ritkán(heti 1-2) alkalommal fordul elő,hogy felkel és nem is alszik vissza.Viszont napközben kiegyensúlyozott úgyhogy tuti elég neki annyi alvás amit összehoz éjszaka.Nappal 2-3x alszik fél órát .Reggel meg aszerint kel, hogy este mikor aludt el.

Én még nem kelteném, túl ,,kicsi" hozzá és lehet még akkor a napközben is jóval nehezebb lenne vele.

A gyerkőceink amúgy szinte egykorúak.9 hós az enyém és az elejétől ez van.

Ha esetleg mégis megpróbálod kelteni mesélj a tapasztalataidról.

2018. júl. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mind a kettőtöknek! En most megpróbálom, de ha tragédianak tűnik be is fejezem. Irok mindenkepp!
2018. júl. 5. 11:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Na most később került ágyba, mert a nappali 2 alvás helyett 3x aludt, így fél10kor bevittem aludni és 3/4 10-re letettem. Felsírt párszor, cumival 1p alatt visszaaludt. Párszor be is kentem. 1x viszont fel akart kelni, de süssögtem nagyon halkan pár percet és visszaaludt. Szóval nem voltunk ébren. Nem kellett altatni ejjel, mert nem volt olyan nyugtalan. Fél6kor sírt, ehes volt. Megetettem a kiságyaban és azóta még alszik. Na meglátjuk hogyan megy ez így tovább. Ja annyi nagy változas volt, hogy este fel8kor kimentünk setalni es nagyon jól elvolt. Mivel 3. alvas fel5-fel6ig volt, igy nem volt még almos. Nagyon boldogan elvolt lefekvésig.
2018. júl. 6. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!