Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos a babánk. Miota...

9 hónapos a babánk. Miota megszületett nem aludtunk végig egy éjszakát sem. Nem 1-2 alkalommal ébred, hanem óránként. Elofordul, hogy óránként többször?

Figyelt kérdés
A kérdésem azoknak szólnak,akik hasonló helyzetben vannak/voltak.Mennyi idős korában nőtte ki ezt a babajuk? Volt e valami ami esetleg javított a helyzeten? Illetve gyorsabb volt e a babajuk mozgasfejlodese?Nekem a gyerekorvos mondta, hogy főleg a gyors mozgasfejlodesu babák ébrednek ennyire gyakran.De speciel én már nagyon ki vagyok purcanva😂
2018. júl. 6. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Szoptatod, vagy nem?

Mit adsz neki este, lefekvés előtt enni?

Milyen a hőfok a szobában?

Fogzik?

Mert ezek mind befolyásolhatják, hogy egy baba ébred-e vagy sem.

Amúgy a mi fiunk az élő példa arra, hogy attól mert gyors a mozgásfejlődése egy babának, attól még igen is át lehet aludni az éjszakát. A fiunk 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, pedig 6 hónapos korában már önállóan, stabilan ült, 7 hónaposan már egyedül felállt a kiságyban, 11 hónaposan már önállóan járt. És ez most nem dicsekvés volt, ez így volt, ennek ellenére ő átaludta az éjszakát.

2018. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Amúgy a leírt helyzet tartós kialvatlanságot és a vele járó tüneteket okozhat. A legismertebb az agresszió. Néha hallani hogy a szülő megrázta csecsemőjét meg hasonlók. Ez is a tartós kialvatlanság számlájára lehet írható. Azért írtam le hogy tudjuk mire figyeljen a szülő önmaga egészségével kapcsolatban is. Például a két szülő felváltva beoszthatja a "szolgálatot", míg a másik megpróbálja kialudni magát egy másik szobában.

Amint tapasztalhattad, a tartós kialvatlanság "keményebb" dolog mint bármi fizikai munka.

2018. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Szoptatom napi 3x és kiváltottuk a tízórait és ebédet gyümölccsel illetve főzelékkel.Este szoptatás van,úgy is alszik el, van tejem bőven.Szépen fejlődik és úgy viselkedik ahogy akkor mikor jóllakik úgyhogy azt gondolom a tejem is laktató számára.

19-20 fok van a hálóba télen-nyáron.

4 foga van, lehet jön a 5-6 foga is, bár az ínyén ez nem látszik, de akár mocoroghatnak is neki.Viszont nem keltünk többször a fogzás idején sem mint előtte úgyhogy nem gondolom ,hogy a fogai és az alvása között volna kapcsolat, főleg hogy tényleg születése óta így alszik.Amúgy kifejezetten kiegyensúlyozott,jókedvű baba nappal, hasonló időben csinálta a kis dolgait mint a tiéd talán épp csak valamivel előbb ült fel és 6 hónaposan felállt már jó ideje sétálgat a bútorok mellett.


Azért az alvásért kicsit irigyellek:P

2018. júl. 6. 15:31
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

A kisebbik fiam ilyen volt. Annyi kulonbseggel, hogy o nem feltetlenul irankent ebredt, hanem egyaltalan el sem aludt, orakon az stabilan ebren volt ejjel. A furdetes/etetes utan valamikor elaludt, 1-2 ora mulva felebredt, ez volt mondjuk olyan 10-11 korul es hajnali 3-4-ig ebren volt. Azutan ugy aludt 7-ig, hogy allandoan megebredt.

Masfel eves kora utan lett jobb a helyzet, akkor ez a hosszu ebrenlet elmaradt, viszont eberen aludt tovabbra is, 6-10 ebredese volt egy ejjel. 4 eves koraban mar csak ketto es kb 6 evesen aludta at eloszor az ejszakat...

Egyebkent o nappal sem aludt sokat, csak egy-egy orakat, de sokszor csak 20 perceket, tehat nem az volt a baj, hogy nappal tartotta az ejszakai alvast.

Ilyen volt es kesz.


A mozgasfejlodese lassabb volt, mint a batyjae, minden kesobb csinalt. Viszont a batyja 4 hetes koratol ataludta az ejszakat...

Szoval nem volt ilyen osszefugges nalunk.

2018. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2-es


Biztos, hogy már beleesek a krónikus kialvatlan kategóriába viszont szerencsére nem az agresszivitásba nyilvánul meg nálam, hanem feledékenyebb vagyok és levert.Amiket én olvastam ilyen gyereket megrázó anyákról ott a nő legtöbbször szülés utáni depresszióval is küzdött nekem ilyen gondom szerencsére nincs.

Ha tudnánk megoldanánk a váltott éjszakai alvást, de sajnos ez lehetetlen.Egyrészt mert páromnak olyan a munkája, hogy nem lehet kialvatlan, másrészt mivel alig van itthon így a gyerek se fogadja el igazán.

2018. júl. 6. 15:49
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
19-20 fokot hogyan tudod nyáron tartani? Nem lehet, hogy túl hideg van neki? Az én lányom a 21-22 fokot szereti.
2018. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%

6-os, nyilván légkondival.


Kérdező, ez normális, sajnos. Tarts ki :)

2018. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
7 szerintem a légkondit senki nem nyomja le 19 fokra, megfáznának, azért kérdeztem hogy hogyan.
2018. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

4-es


Akkor 3 év 3 hónap múlva már egész jól fogunk aludni?:D

Én már az 1-2 felébredésre se panaszkodnék.

2018. júl. 6. 17:01
 10/22 A kérdező kommentje:

6


Biztos, hogy nem.Ha sima vékony takaróval takarva van izzad az se jó.23 fokban hoztuk haza a kórházból.Aztán lassan fokozatosan lejjebb vettük a hőmérsékletet.Soha nem volt beteg, pedig 4 hós korától ebben a hőmérsékletben alszik.Az a 2 fok különbség szinte 0 elhiheted nekem.

Angliában élünk, itt a nyarak se olyan rettenet melegek.Kb 1 hónapja pld volt, hogy ráadtam a fűtést mert fáztunk.A házban pedig helységenként lehet állítani a hőmérsékletet.Az egész nap használt helységekben nyilván jobb idő van.

2018. júl. 6. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!