Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altattok több gyereket...

Hogyan altattok több gyereket egyszerre?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányom,akinek az alvása mindig katasztrofa volt,már babakorban is. Ő nem akar csak velem aludni,és képes akár hajnali 3-4-ig is fent lenni.


2 éves lányom jó alvo volt,de mióta érti,hogy a tesó mit művel vele is gondok vannak. A nagy kérésére összetoltuk az ágyaikat,de sajnos ez sem váltotta be a reményeket. Dumálnak,játszanak 9-töl-11-ig. Matracon alszom náluk,de ez sem ér semmit. Mellettük van egy 9 hetes babánk aki igy szintén nehezen alszik el.


Bármilyen ötletet szivesen fogadok.köszönöm


2018. aug. 27. 06:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg közös szobában voltak, beültem a 2 ágy közé és fogtam mindkettő kezét. Egyszerre. Amíg el nem aludtak. Aztán 6 és 4 évesek voltak amikor saját szobát kaptak. Onnantól új rendszer lett. Egy kis beszélgetés, simi, és egyedül alvás. Mindkettőnél eltöltök 5-5 percet. Most (1 évre rá) már hárman vannak. A nagyokat ugyanígy lefektetem és a kicsi az utolsó.


Nem lehet, hogy sok nekik a napközbeni alvás? Mármint nálatok.

2018. aug. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ködzönöm,sajnos nem gondolom,hogy sok a kicsi 1,5 orát alszik a nagyobb pedig már nem alszik kb egy éve.


Mennyi idö alatt alszanak el nálatok?


Nálunk is van esti rutin,fürdés,meseolvasás,simogatás, de foghatnám a kezüket éjfélig is nyugodtan.

:(

2018. aug. 27. 07:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk csak úgy megy, hogy előbb elaltatom a kicsit, addig a nagy néz mesét. Aztán jöhet a nagy. Délben és este is. De mázlim van velük, 10-20 perc alatt elalszanak, ők se alszanak sokat nappal meg reggel is korán kelnek. Melléjük kell ülni, külön szobában alszanak amúgy.
2018. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*14 hónapos és 3 éves gyerekek
2018. aug. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fürdés után mindketten lefeküdtek. Olvastam egy mesét a kicsinek, egy másikat a nagynak,aztán üldögéltem mellettük a sötétben, kislámpánál olvastam vagy kötöttem. Tudták, hogy csak akkor maradok bent, ha csendben vannak.

Mikor már nem volt elég időm megvárni, hogy mindketten elaludjanak, 5-10 perc után kijöttem, megígértem, hogy "hamarosan visszamegyek egy kicsit", nyitva hagytam az ajtót, ésa szomszéd szobában valami csendes házimunkát végeztem. Az ébren lévő gyereket megnyugtatta, hogy hallja a motoszkálásomat. És valóban visszamentem néhány perc után, csendben megsimogattam, és újra kijöttem. Később növelni lehetett a "várakozási időt", illetve elaludt a kislányom, mire visszamentem volna.

Ha nem voltak álmosak, nézegethettek könyvet, játszhattak plüssökkel, babával csendben az ágyban, kislámpa mellett.

2018. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nagyok 5 és 7 évesek. Egy szobában alszanak. Alvás előtt egy egy bögre meleg kakaó fogmosás jó éjt puszi jó éjt ölelés. Szépen betakarom őket és alvás. A kisebbik szokott hisztizni olyankor mondom hogy anya szeret jó éjt de nem megyek oda nem ugrálok. A pici 13 napos ő cicin alszik mellettem.
2018. szept. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!