Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Coffea tosta segíthet? 5.5...

Coffea tosta segíthet? 5.5 hónapos kisfiam minden hajnalban 3-4 között felébred és vadul játszani kezd. Védőnő ajánlotta a Coffeat, segített valakinek?

Figyelt kérdés
Nagyon aktív,ugyes, jókedvű és jó étvágyú baba.Lehet hogy a napirenddel rontottam el valamit? Délelőtt sokat alszik,mivel éjjel nem tudja kialudni magát.Igy csináljuk most:este 20 órakor fürdés,anyatej vacsi.Altatas kb fel-1 ora.Alszik 3-4ig.Felebred,kap vizet,de rendszerint nem éri be vele,így egy fél adag tápszert is.Nem akar aludni, játszik.Visszaaltatási procedúra,alszik 8 ig.Reggeli anyatej, játszunk,11 körül tejpep,aztán bealszik 13ig.Ebed főzelék.17-18 között alszik kb fél órát.utana uzsonna gyümölcs.Babakocsizunk 1 órát.Ejjelre minden villogó, csörgő zörgő játékot elraktam a kiságy végébe,de odakuszik,kiszedi a takaró alól hajnalban és játszik.Persze aranyos meg minden,de már nehezen viseljük,hogy hajnalban arra ébredünk,ahogy a jatekzongorat püföli,vagy a csorgovel üti az ágyrácsot... Anyukám szerint már nem kéne ennie éjjel és éjszaka is aludnia kellene.Mit csinálok rosszul?

2018. szept. 14. 06:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
4 hónapos korában kijött az alsó 2 foga, nemrég pedig a felső 2 is,rosszul viselte,de előtte is felébredt reggel ugyanúgy.
2018. szept. 14. 06:24
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem jónak tűnik a napirend, az esti lefekvés számomra még késő is. A zongorát kivenném az ágyából :) és minden mást is (tehát ne csak a végébe rakd, ami szerintem balesetveszélyes is), ne legyen benne semmi elérhető, max. egy puha alvóállatka, ha ragaszkodik ilyesmihez. És maradjon sötét meg csend. Akkor tanulhatja meg, hogy ha sötét van, akkor nincs játék és hangoskodás. Vagy bele fog törődni vagy téged fog hívni, ha segítséget kér a visszaalváshoz és akkor rajtad áll, mit válaszolsz, hogy hagyod vagy cumit adsz vagy szoptatod, vagy vizet adsz, vagy ringatod vagy simogatod, de bármit teszel, azt csendben, ne szólj hozzá, ne szórakoztasd. Ettől függetlenül, nem biztos, hogy aludni fog. Vannak, akik átaludják az éjszakát már párnaposan, vagy 3 hósan, de azért fél évesen elég sok baba kel még. Sőt van, aki kisiskolásként is, csak max. akkor már el tudja foglalni magát csendben. Nem is beszélve azokról, akik felnőttként is kelnek :) Ezen nem érdemes rugózni, bárkinek bármit csinált másképp a gyereke, de a játékokat tényleg rakd el, legyen az éjszaka naaagyon uuunalmas.
2018. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem is az a baj,hogy játszik,csak legalább csendben lenne. még nem tud visszafordulni a hasárol a hátára, és ilyenkor ha elfárad játék közben, eszméletlen orditasba kezd.Ilyenkor felveszem,megnyugtatom stb. Visszateszem az ágyába, amikor úgy látom, mindjárt elalszik,és ahogy lerakom, már fordul is hasra.Es kezdodik elolrol. Felpörög, sir.Korabban semmit nem tartottam a kisagyaba csak alvós allatkat,most kiveszek majd mindent,de magát is elszorakoztatja...
2018. szept. 14. 07:55
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 5,5 hós anyukája.

Nem is értem alig 6 hósan miért ne lehetne éhes éjjel...

A játékokat mindenképp vedd ki az ágyból, semmi szükség rá,az ágy alvásra való. Nálunk csak az alvókája van bent és az ágyban nappal sem játszik.

Szerintem adj neki teljes adag tápszert, lehet nem lakik jól és azért nyugtalan.

2018. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen,kicsit késői a lefekvés. Próbáltuk úgy is,hogy már fel7 körül furdettuk,stb. Ugyanúgy 9ig szenvedtunk mire elaltattuk és ugyanúgy felkelt fel4 körül hajnalban... Apát mindig megvárja, amíg hazaér este 9 körül,addig nem alszik.
2018. szept. 14. 08:03
 6/18 A kérdező kommentje:
A tápszert csak egy hete kezdtük kb,mert már kevesebb a tejem,éjjel ha ébred, nem tudok cicit adni.De nem tetszik neki, kelletlenül elnyammogja azt a 120-130 ml-t,de szerintem ha nem lenne kómás,meg se enné.Szerettem volna leszoktatni az éjjeli kajalasrol,mert nagyon meg akartam úszni a tápszert, kb 2 hétig ment is,hogy csak vizet kapott.De utána újra elkezdett kelni hogy éhes.
2018. szept. 14. 08:07
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg később kéne fürdetned, vacsoráztatni,ha már ennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy ne kelljen éjjel.

Délelőtt nyugodtan állhat egyet 10 körül, délben legyen ebéd, mint ahogy a felnőtteknél és ahogy majd oviban, bölcsiben is lesz. Aztán aludjon egy nagyobbat. És aztán kéne hosszabban fent lennie, hogy kifáradjon.

5,5 hónapos csak, ezt azért tartsd szem előtt.

2018. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Állhat helyett alhat
2018. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

4es vagyok,szerintem azért is lehet szenvedős az altatás, mert nincs lefáradva. Azt írod 5-6 között alszik fél órát. Majd még babakocsiztok is még egy órát. Még mózes? Mert ott is ugye csak fekszik és pihenget.

Nálunk napközben kb. 1 hónapos korától csak 3x30 percet alszik, ami pont mostanában lecsökkent 2x30 percre. A 2. 30 perc 2-3 körül van, utána játék, etetés játék és mindig percre pontosan 18:45kor megy fürdeni, etetés és 19:15kor alszik. A fürdetési altatási időben nincs variálás, se mikor nagyiknál alszunk, vagy máshova utaztunk. El is alszik 2 perc alatt, mert ki van fáradva és be is van állva a pontos elalvási idő.

Ha felkel 5-6 között délután játsz vele sokat, fáraszd le, ha lehet vidd babakocsizni délelőtt vagy a déli alvás után (Mondjuk ha már nem lesz ilyen meleg).

2018. szept. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van,kicsit mosolyogva olvasom a válaszokat.Mindenki jó tippeket ír,csak annyi a gond,hogy minden gyerek más.5,5 hónaposan mèg nagyon kicsi,annyit tudsz tenni,hogy kiküszöbölöd a lehetsèges okokat pl èhség,de okozhat nyugtalanságot a fogzás vagy mozgásfejlődès is,ami ellen nem tudsz tenni.De hidd el nem fog örökké tartani.

Amelyik válaszoló azt írta,hogy sokat alszik napközben.A legidősebb fiam nekem is fél óràkat aludt napközben,az èjszakat vègigaludta.A kislányom napközben nagyobbakat aludt nappal,èjjel hol jól aludt,hol nem.A kicsi fiam meg egy mormota.Persze napirend kell,ès van is,de teljesen nem tudod te alakítani a dolgokat.Egy álmos csecsemőt nem tudsz èbren tartani ès nincs is értelme.

Egy biztos:idővel el fogja hagyni az èjszakai játékot.

2018. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!