Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sorstarsaim, mit tegyek?

Sorstarsaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 honapos kisbabam 6 hetes koratol 6 honapos koraig ataludta az ejszakakat, nem igenyelt altatast. Egy honapja ez teljesen megvaltozott, 3 orat sem alszik egyben, 5-6 alkalommal is felkel ejszaka. Tegnap 5 ora (!) altatas utan sikerult lerakni, a sajat agyunkba, ehhez nem akarom, higy hozzaszokjon. Tapasztalt valaki hasonlot a babajanal? Nagyon el vagyok keseredve, mert ilyen idos korban jol kene aludnia :(

2018. szept. 17. 06:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Mennyit foglalkozol vele? mennyire fárasztod ki? Rezgős pihiszékben, friss levegőn nem alszik el könnyebben? megnézted nem-e éhes, szomjas, melege van? Foga jön? Az nem fájhatott?
2018. szept. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fogzás, mozgás, új kaják. Nálunk is így vt. Nálunk cumizik éjjel és csak annyit kellett h visszatenni a cumit. De néha nem akart visszaaludni. 1x vettem ki és az ő szobájában lévő ágyba közösen fekve próbáltam altatni. 1.5orat szórakozott. Másnap megint kelt... Na mondom ha kiveszem akk vége. 1 órát álltam az ágy mellett és simogattam ha kellett ill. a cumit visszaadtam végül elaludt és nem igazán ébred most már ilyen hosszan. Sajnos ez ellen sok mit nem tudsz tenni. Nekünk most 9honaposan jobb lett újra.
2018. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Szokj hozzá. :) gondolom elkezdett forogni, gurulni, kúszni, szóval így vagy úgy önállóan közlekedik. Annyi felfedezni valója van, nem ér rá ilyen hülyeségekre, hogy alvás. Komolyra fordítva: legyen napirendetek. Legyen fix ideje az evésnek, alvásnak, játéknak/ügyintézésnek. Figyelj rá, hogy kifáradjon a baba alvásidőre, de ne is pörögjön túl. Alakítsd ki a rituálékat. A bölcsiben kaptam erre tök jó tippeket. Pl.reggel szabad játék, majd közös foglalkozás. Közte elénekelnek egy dalt, ami arról szól, hogy rendet raktak. Mindenki kap valamilyen hangszert, amivel zöröghet. Közös foglalkozás és tízórai között megint énekelnek, "odavonatoznak" az asztalhoz. Mindig ugyanazokat a dalokat éneklik, így pontosan tudják a gyerekek, hogy mi fog következni. Megtanulják, megszokják, és nem ellenkeznek. Az ne zavarjon, hogy még csak fél éves a gyerek. Pici, de nagyon okos és tanulékony.
2018. szept. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Egyre több az energiaja. Jobban le kell fárasztani, most kezdi felfedezni a világot:) Nagyon jó idő van, nagyokat tudtok még sétálni. Ha 5 órán keresztül nem alszik el akkor nem álmos az biztos. A fiamnál is átmenet nélkül változtak az alvási szokások. Egyik nap kétszer aludt napközben másik nap meg a halvány látszatát se láttam az álmosságnak. Szó szerint ugrás szerüen fejlődnek.
2018. szept. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon el vagyok keseredve, mert ilyen idős korban jól kellene aludnia"

Ezt honnan veszed?Pont ilyenkor van mikor kúszni-mászni kezd, ez borít mindent.

Egy hat hónapos gyereket nem könnyű még lefárasztani.Most ez egy ilyen időszak.Nem ez az első és utolsó változás.Lwhet egy hónap múlva mwgint jól fog aludni, aztán megint nem.Ez ilyen...erre nincs praktika.

2018. szept. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg kérdező, de jót mosolyogtam. Az én fiam 1 èves. Híresen rossz alvó. Mióta megszületett, nem aludtunk még egybefüggően 3 órát se. Hol a mozgásfejlődés, hol a fogzás miatt kel óránként, de ha nincs épp semmi, akkor is 2-3x ébred éjjel. Ő egyszerűen ilyen. Meglepődnék, ha egyszer reggelig aludna. Meg lehet szokni. Mivel nálatok ez újkeletű, így gondolom, hogy a fejlődési ugrások és a fogzàs az, ami felborította. Sajnos ez a túlélős időszak, igazán nincs rá megoldás. Ha az új mozgásokat begyakorolta, megszűnik az állapot. Ha a foga kibújik, átmenetileg akkor is jobb lesz. Kitartàs. Nagyon hamar megnőnek. :)
2018. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jól kéne aludnia :D

Fiam 2 és fél éves,jól kéne aludnia, de ő éjjel is anyás és kellek neki, tehát még mindig nem alussza át az éjszakát.

Ilyen idős korba is katasztrófa volt, benne volt fogzásba,mozgásfejlődésbe maximálisan, és igaz sajnos hogy az első fogacskák meg a rágók a legkeményebbek.

2018. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kisfiam mindig is örökmozgó volt, télen is órákat voltunk kint, bent is folytonos mozgásban volt, mégsem tudtam elaltatni másfél éves korában, egészen 2 hónapon ketesztül. Értsd szó szerint! Kimerültsegeben aludt el mindig a szőnyegen. Volt, hogy mi akkor keltünk fel, mikor a férjem lefeküdt és egészen reggelig fent voltunk. Nem tudtam mit tenni, az orvos és a vedőnő is azt mondták, hogy legyek türelmes, meg fog oldódni. Így is lett, egyik napról a másikra átaludta az éjszakát. Azóta sincs gond az alvással. Mondjuk nekünk több tényező miatt lehetett: fogzás, sok inger és a fő oknak a kiságyat tartom. Nem fért el benne, éjszaka is mindig forgolódik, beütötte a kezét, lábát vagy beszorult a rácsba. Szerepe lehet benne a mozgás fejlődésének is. Én nagyon nehéz időszakot tudhatok magam mögött, szóval annyit tudok tényleg tanácsolni, hogy kitartás és sok türelem! Hidd el, még lesz mikor visszasírod ezt az időszakot.
2018. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kisebbik lányom "játszotta" ezt. 7 hetes korától 6 hónapos koráig aludt, mint a bunda, majd jött a mozgásfejlődés és minden borult. 2-3 óránként ébredt, csak rajtam aludt el, nappal is ugyan ez. Most 16 hónapos és 3 hét alatt annyit változott, hogy az ágyában alszik el, már nem kell fogni a kezét, már énekelgetnem sem kell, csak puszi és alvás reggelig. Ezt ki kell böjtölni. Bőven belefér a gyereknevelésbe, rengetegen éjszakáznak 4-5 éves gyerek mellett is. Kitartás!:)
2018. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi is ugyan így vagyunk. 3 hetes kora óta ataludta az éjszakat 5 es fél honapos volt mikor ez felborult. Hasfájós lett újra a hozzá táplálast kövtően. Minden bélgázra felkel. Meg kell szokni túl kell élni. Most múlt 1 éves elkezdett rendeződni 3-4 órat alszik egyben. Amúgy én kitoltam a fürdést fektetést egy órával ez segített plusz délután 5től nem hagyom pilledni csak ha nagyon nyűgös. Bár sosem volt nappal alvós így könnyű dolgom volt. Tarts ki rendeződni fog,ha az elején jó alvó volt akkor vissza fog térni hozzá csak a fogzás,mozgásfejlődés,szepa is közre játszhat.
2018. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!