Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Délutáni altatás két gyerekkel?

Délutáni altatás két gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ki hogy oldja meg a délutáni altatást, ha a nagyobb küzd az alvás ellen és a kicsit se hagyja nyugton?

Már úgy érzem egész délután csak altatok. Ha annyiban hagyom, használhatatlan mind a kettő és látszik rajtuk, hogy fáradtak és csak nyűglődnek.

3 éves és 8 hónapos.



2018. szept. 18. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A kicsinek alvás, a nagynak csendespihenő. Olvasgathat, viheti a kedvenc plüssét, de félhomályban, az ágyban kell lennie.
2018. szept. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy nem marad csendben. Tetszik neki, hogy a tesója nevet a hülyeségein.

Próbáltam már azt is, hogy ő tvzen, de akkor is a tesót piszkálta. Vagy énekel, beszél stb. Tehát véletlenül sem maradna csendben.

2018. szept. 18. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyi helyed van? Nem tudod külön szobába tenni őket az alvás idejére? Akkor a nagy nem szórakoztathatná a kicsit, legalább a kicsi aludna (babarádióval felügyelheted, miután elaludt). A nagynak meg valami helyet jelölj ki, ahova vihet egy-két könyvet, és ha nem marad ott, mindig visszaviszed. Arra nincs ötletem, hogy mit csinálj a naggyal, amíg a kicsi el nem alszik és ott kell lenned vele.
2018. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én abból indultam ki (amikor nagyjából ilyen korúak voltak a gyerekeim, bár nálunk csak 21 hónap a korkülönbség), hogy még 3 évesen is szüksége van az alvásra, persze, próbálkozott, de hát ez a kor a próbálkozásról szól. Nem engedtem, aludnia kellett, és bizony, aludt is. Így gyönyörűen megszokták, hogy ebéd után alvás van (azóta is együtt és egyszerre alszanak, pedig már nagyobbak, a lányom lassan 4 éves, a fiam pedig most 5 és fél, és bizony, a mai napig alszik ebéd után, mert akármennyire is nagy, még egy pici fejlődésben lévő szervezet, az idegrendszerének nagyon kell az alvás).

Én anno melléjük feküdtem, altattam mindkettőt, sőt, ebéd után én is aludtam Velük, így sokkal könnyebben elaludtak, könnyebben elfogadták, hogy pihi van. Persze, ehhez türelem, következetesség kell, hogy mind a kicsi, mind a nagy napi ritmusának részévé váljon a nappali alvás.

2018. szept. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 5 hetes kisfiam és egy 20 hónapos kislányom. Napközben úgy oldom meg ha egyszerre sirnak hogy a nagyot beteszem a hintába és hintáztatom mig közben a kicsi a kezemben van cumival és macival ami nyugtató hangokat ad ki.

Ilyenkor az egyik elalszik a másik megnyugszik. Aki elalszik azt lerakom a helyére és utána jut időm a másikra.

De ez se sikerül mindig, mert pl. esti altatásnál ez nem megy mert a nagy hisztizik a ciciért. Tehát olyankor meg úgy csináltam hogy kicsit megnyugtattam kicsit és átadtam apának hogy fogja és amig cicizett a nagy addig még nyugodt volt a kicsi mivel előtte lenyugtattam. Apának nem sikerül egyiket se lenyugtatni sajnos, nekem kell igyekezni.

2018. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!