Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet 2 gyerejet egy...

Hogy lehet 2 gyerejet egy szobában altatni?

Figyelt kérdés

Nagyfiam 3 éves. A kicsi 7 hónapos. A nagy kezdetektől külön alszik. 2 szobás nappalis lakásban élünk. A kicsi nagyon hasfájós volt, sokszor ébredt, ezért a hálónjban aludt se külön ágyban. Mindenki azzal riogat, h tegyem at hamar a gyerekszobába, mert később nehéz lesz. Van amikor alszik éjjel, van amikor óránként kel. Fogzás, mozgásfejlődés is zavarja. Most 2 este átraktam a nagyfiam mellé. A nagy alszik ha a kicsi ébred, de a kicsit minden zavarja. Ha hamarabb leteszem őt, mert ugye ő már 8-kor álmos, a nagy megy be 9-kor, mindig felébred. Pedig halkan megy be, nyugiban. Ha éjjel pisil a nagy vagy köhint, iszik dettó.

Megszokja vagy korai volt átrakni?

Másnál hogy működik ez? Főleg ha a kicsi ordít a fogzás miatt.

Tényleg igaz hogy 1 éves kora után nehezen tudom átszokatni?



2018. szept. 23. 21:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, sietve írtam.
2018. szept. 23. 21:19
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Velünk aludtak három éves korukig. A nagyok mellé épp ezért nem tettük a babákat, hogy ne zavarja a kicsi őket.
2018. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Követném, ha nem baj!

Szülés előtt àllok, ez lesz nàlunk is a szitu.

2018. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És könnyen átszoktak a másik szobába?
2018. szept. 23. 21:47
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Mi az első perctől a nagy mellé tettük a kicsit (2,5 éves volt a nagy). A nagy híresen jó alvó, soha nem zavarta mikor etettem a picit, fogzott, nyűglődött stb., de fordítva már nehezebb volt az ügy. Elaludni egyszerre szoktak, de ha a nagynak volt gondja, akkor a kicsi is ébredt. Most 17 hónapos a kicsi és kb. 1 hónapja elmúlt ez a dolog. Akár reggel 7-kor is kijön a nagy és a kicsi alszik tovább.
2018. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk egymásba nyílik a szülői hálószoba a gyerekekével. Kezdetben a baba a szülői hálóban, de saját kiságyban aludt. A nagy a gyerekszobában. Nagyon erős testvéri szeretet alakult ki a két gyerek között. A kicsi kb.1 éves kora körül elkezdett nagyon nyugtalanul aludni. Félóránként-óránként ébredt, sírt. Az tűnt fel, hogy amikor elsétáltam vele a nagy ágya mellett, csekkolta, hogy megvan a bátyus, ès akkor megnyugodott. Kb. A harmadik ilyen éjszaka után áttettük a babaágyat is a gyerekszobába. Újra nyugodtak lettek az éjszakák. Fantasztikusak a gyerekek. A maguk módján nagyon ügyesen jelzik, mit szeretnének. Csak figyelni kell rájuk. Hidd el, a Te babád is jelezni fogja valahogy, ha eljött az átköltözés ideje. Mondjuk az elaltatás kész cirkusz, mert buliznak kifulladásig. ;)
2018. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Rakjal kisagyat be hozzátok a szobába, hogy legalább az egyiket ne zavarja a másik. Vagy koltozzetek 3szobas lakasba
2018. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
3 éves a nagyom, 1 éves a kicsi. Most kerültek egy szobába, mert eddig akárhányszor megprobáltuk h együtt aludjanak, myugtalan alvás és sok ébredés lett belöle. Mostmár a kicsinek is jobb az alvokája, nem zavarják egymást. Elöbb a kicsit altatom, ha ö elaludt beviszem a nagyot és öt altatom. Akicsi erre nem kel föl sose. Viszont ha bármelyik beteg akkor külön teszem öket (kicsi jön a háloba utazoágyban), mert olyankor rosszul alszanak,gyakran ébrednek, köhögnek,szurtyognak...
2018. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is egybe aludtak, inkább az volt, hogy én is becuccoltam. Előbb mindenkinek fürdés, aztán a kicsit szoptattam, miközben a nagynak mesét olvastam, a kicsi persze bealudt, le raktam, puszi a nagynak... aztán át a férjem mellé. Aztán éjszaka visszamentem, ha sírt, és ha kellettem, velük aludtam vagy nagyobbként mér kergettük egymást mindenféle eytrém ágycserékkel. Nálunk a kisebb sokkal rosszabb alvó, a nagy mellett ágyút lehet sütögetni, ordítás és teljes kivilágítás mellett is aludt olykor tovább, míg a kicsi (most 4) még megjelenik néha hajnalban köztünk, vagy ha csak egyet nyikorog a padló már csekkolja, miből nem akar kimaradni.
2018. szept. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!