Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam le a ringatasrol?

Hogy szoktassam le a ringatasrol?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos, este csak ringatasra alszik el. Eddig kézben ringattam, de a súlya miatt mar nem tudom fel órát-orat ringatni és maszkalni vele, így most babakocsiban altatom el es ha melyen alszik, akkor teszem át a kisagyba.

Az éjszakát atalussza, de este 11 mire ezzel a módszerrel el tudom altatni.

Este 10 előtt nem is tűnik álmosnak, eléggé pörög még, bár már néha nyugos, de mégsem sikerül előbb altatni.

Ki hogy altat, illetve aki ezzel a módszerrel csinálta hogy állt át másra?

Ja és a porszívó is megy addig amíg el nem alszik. Napközben pedig végig megy alvasnal és napközben a babakocsiban is marad alvaskor.


2018. szept. 25. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Ilyet... Órákon át megy a porszívó?!


Tedd hasra, simogasd, szoptasd.

2018. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A porszívó csak addig megy este, amíg elalszik.

Napközben pedig csak fel-1 órát alszik kétszer általában.

Szoptatni sajnos nem tudom, ő tapszeres.


Hason alszik, de hiába teszem csak úgy le, nyugos és sir, simogatás se hat nala.

2018. szept. 25. 13:41
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Még picike, a ringatási igénye magától alább fog hagyni. Nem fogod iskoláskorában is ölben altatni ...


A porszívót egyszerűen kapcsold ki.

2018. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
A ringatást szerintem is kinövi idővel, addig esetleg hordozókendő vagy Adamo hinta segíthet, viszont porszívó zajt tudsz kapcsolni YouTube ról is. Lényegesen kevesebbet fogyaszt
2018. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Ha mindenképp le akarod szoktatni a ringatásról, kipróbálhatod a suttogó módszert. Beteszed a kiságyba. Ha sír, odamész, hasra fordítod, ütemesen paskolod a hátát, és közben mondod "sssssssss". Állítólag ez így hasonló érzés a babának, mint amikor a hasadban érezte a szívverésedet és hallotta a véráramot. Ha sír, menni kell a babához, de nem szabad kivenni az ágyból. Előbb-utóbb beletörődik a kicsi, hogy nem veszed fel. Ennél drasztikusabb a Ferber-módszer. Ha felsír a gyerek, először 1 percig hagyod sírni, utána megnyugtatod. Aztán 2 percig hagyod sírni, majd megnyugtatod. A baba előbb-utóbb kifárad a sok sírásban és/vagy beletörődik, hogy senki nem reagál a problémájára. Ha neked ez belefér, akkor hajrá, kitartás. Ha inkább a gyengédebb módszerek híve vagy, akkor vegyél egy hordozókendőt. Így nem fog leszakadni a kezed, mégis testközelben van a pici. Borzasztóan fárasztó ez az időszak, és úgy érzed, sosem lesz vége. Kimerítő, nyomasztó, hogy nem látod át, mikor pihenhetsz újra normálisan. De hidd el, el fog múlni. Senki nem tudja megjósolni mikor, de el fog múlni. Úgyhogy élvezd ki a kicsi, puha makidat, szívd magadba a babaillatot, mert szemvillanás alatt eljön a dackorszak. Akkor már nem fogja engedni, hogy babusgasd.
2018. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A porszívó helyett vegyél egy fehérzajt játszó altató játékot. Pl.


[link]


Az nem keveri a port a szobában.


A ringatás nehezebb ügy. Először próbálj meg leülni vele és úgy altatni, majd ha ez bevált, akkor tedd az ágyába, fogd a kezét, símogasd stb. Nálunk ez a sorrend vált be a kisebb lányomnál, bár ő 6 hónaposan kezdte igényelni a ringatást, de arról 3 hét alatt leszoktattam (picit ringattam, majd amikor ellazult, leültem vele. Egyre gyorsabban ment, majd elég lett, hogy a fotelben összebújtunk)

Így 10 hónapig altattam, de nem volt gáz, mert napi 3x 10 percet vett igénybe, nem volt teher. Most 17 hónapos és egyik napról a másikra betettem a helyére és ott aludt. 2 napig fogtam a kezét, majd 2 napig ültem mellette, majd puszi és kijöttem. Neki erre volt igénye.


A nagyobb lányom az első perctől "leteszem és alszik" gyerek.


Ki kell tapasztalni, hogy te gyerkőcödnél mi válik be. Ringatni egy 10 kilóst már gáz, úgyhogy arról le kell szoktatni, az biztos. Sok sikert!:)

2018. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem volt ilyen. Nagyon sok kitartást kivánok. Négy hónapos koráig babakocsiban aludt csak el. Aztán mielött elkezdett forogni átszoktattam a kiságyba. Hasra raktam és simogattam a hátát,cumit tettem a.szájába ha sírt kivettem,aztán újra beraktam. Mindig várd meg amíg álmos csak akkor probáld altatni. Lesz egy két nap mire átáll sírni biztos fog,de kitartással meg lehet oldani.
2018. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha 15-20 perc alatt nem alszik el, felesleges altatni.Akkor később újra kell próbálni.

Az enyém 6 hós koráog alud el ölben, mikor már nem bírtam, lefeküdzem mellé az ágyra és elaludt

2018. szept. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fehér zaj alkalmazás van a telefonokra ingyenesen le tudod tölteni. Majd nézd meg ha van okos telefonod. Én letöltöttem néha bekapcsolom mikor nagyon nyűgös a gyerek és nem tudom rögtön felvenni mert a nagyobbikat rendezem épp
2018. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Használj hodozókendőt. Némelyikben az egy évesem is súlytalan.
2018. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!