Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tanácsokat szeretnék gyenge 1...

Tanácsokat szeretnék gyenge 1 éves altatásához?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap ugyanaz játszódik le nálunk este.Lefektetem,alszik fél-3/4 órát és felébred, vissza altatom 40perc egy óra alatt alszik újabb fél órát és kezdődik az egész előröl.Van napirendünk, pár hete jár is azt gondoltam az utóbbi meghozza majd a jobb alvást, de tévedtem.Nagyon elkeserítő, hogy éjjel 1-ig szinte lehetetlenség mellette bármit csinálni.Nem gondolok nagy dolgokra, de egy év után szívesen megnéznék a párommal egy filmet vagy meginnék egy pohár bort esetleg beszélgetnék a barátokkal ha meg vannak hívva hozzánk, de este 8-9 felétől elkezdődik a cirkusz és semmire nem jutunk.

Beszólásokat nem kérek.Tudom, hogy a gyerekvállalás ilyen, de ha valaki minden este ezt csinálja egy idő után belefárad.Úgy érzem már mindent kipróbáltam,kipróbáltunk.Altattuk zenére,zene nélkül,ringatva,ringatás nélkül, hátát simogatva,simogatás nélkül, sötétben és gyenge fényben egyedül sírni nem hagytam, de az ezután sem terv viszont lövésem sincs már, hogy mit csinálhatnék már, hogy végre ha lefektetem 8-9 környékén akkor reggelig aludjon ilyen maratoni altatások nélkül.

Volt valaki így, ha igen mi jött be náluk végül?

Válaszaitok köszönöm.



2018. okt. 2. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Gyenge?
2018. okt. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A napirendet kellene átnézni.
2018. okt. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tehát nehezen alszik el és az éjszaka első felében sokszor ébred. Reggel meddig alszik, mennyit alszik napközben? Mennyit mozoghat, van-e friss levegőn? Veletek alszik vagy külön?

Így látatlanban vannak babák-gyerekek, akik sokszor ébrednek akár kisiskolás korukig, és vannak, akiknek kevesebb eleve az alvásigényük. Az ébredésen nem biztos, hogy tudsz segíteni, de ha azt a kevesebb alvást lehet, hogy jobb napirenddel inkább éjszakára tudjátok fokozatosan időzíteni. Na meg napközben fárasztani kell agyilag is meg mozgásban is.

2018. okt. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1


11 hónapos ,3 hetes, 2 napos.Így megfelel? Gyengén egy éves.

2018. okt. 2. 08:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!


(A gyenge 1 éves nekem is lassan esett le, először arra gondoltam, hogy testileg gyenge alkat, az átlagnál fejletlenebb.)


Nincs valami zaj, ami felébreszti, akár meg is ijeszti (szomszéd tv-je, stb)? Persze ezen nem egyszerű segíteni, esetleg át lehet tenni máshova az ágyát, ha kiderül, hogy ez a gond. Nem alszik túl soká reggel? Alszik még napközben? Elég sokat fárasztod, míg ébren van? Nem csúszott be az étrendjébe valami éberré tevő kaja? Esetleg éberré tevő játék (képernyőnézés után a felnőttek is jóval nehezebben alszanak el)?


Több ötletem nincs. Sajnos lehet, hogy ő egyszerűen ilyen alkat, de hátha nem erről van szó :-) Mindenesetre kitartás, és ha sehogy nem megy, akkor gondolj arra, hogy ez az időszak is el fog múlni.

2018. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok előrébb hozni a fektetest, nálunk ez hozott eredményt. Hiába nem tűnt fáradtnak, mégis az volt. Illetve ami meg segített nálunk, hogy ház körül vacsorázik velünk szilárd ételt, háromnegyed 7-7 körül fürdés, és utána anyatej vagy tapszer, amit eszik a gyereked. Ez utóbbi abban, hogy ne ébredjen éjjel enni.
2018. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Reggel 6-7 között kelünk.

Eszik,átöltöztetem játszunk.

9-10 között sétálunk egyet.

10 körül eszik alszik fél órát.

11-2-ig körül újra játék,rója a köröket bent a házba.

2 körül újra eszünk aztán alszik egy fél órát.

3 fele elindulunk egy újabb sétára kint kb 4 negyed 5-ig.

6 fele eszik. Játék, sétálgatás ,pakolgatás.

Fél 8 fele fürdés aztán mikor elálmosodik a vacsora és az alvás és innentől kezdődik a cirkusz.

2018. okt. 2. 08:08
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fèl-fèl óràt alszik egy nap?

Nekem az kevésnek tűnik...

2018. okt. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálnák egy eéd utáni alvásra átállítani, mondjuk déltől kettőig, délelőtt nem tenném már le aludni.
2018. okt. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ötletként legyen előbb a vacsora és utána a fürdés. Jobban leér az ennivaló, mire vízszintesbe kerül, és a fürdés jobban beálmosít. Mesélj neki bármit, feküdj mellé a sötétbe, és maradj vele, amíg elalszik.
2018. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!