Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nektek hogy alszik 3 èv...

Nektek hogy alszik 3 èv körüli gyermekeitek?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 èves lesz,reggel 6-7 között kel,ha alszik akkor 12,1 órakor kb 1-2 órát alszik ès utána ha dèlben aludt akkor este kèsőbb,9 10 körül alszik el.Ha viszont nem alszik dèlben akkor 7-8kor elalszik este.Viszont kb nyár óta nèha olyan fáradèkonynak tűnik,pl nèha autóban bealszik reggel 8-9kor,az óvónők is mondják,hogy dèlelőtt 10-11 körültől nem akar játszani,le-ledől,bealszik dèlben az ebèd közben,stb.egyêbkènt vidám,ugrabugrál,jókedvű,stb csak ez,hogy mindennap kb 10től fáradt,nyűgös,aztán ha aludt egyet utána megint jókedvű lesz,meg nèha be-beszunnysd kocsiba,biciklin.Az orvosunk azt mondja adjak neki vasat.Nektek van hasonló?Gyermeketek hogy alszik?Köszönöm szèpen!
2018. okt. 6. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Vérvétel nélkül ne adj vasat neki.

Az alvásba nem tudok érdemit mondani.

2018. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom most kezdte az óvodát, ez nagyon leterheli őket idegileg persze , hogy fáradtabb. Gyereknek vasat csak akkor szabad adni ha igazoltan vashiányos. Ha rendesen táplálkozik, akkor nem kell. Vitamint adhatsz neki ha jónak tartod.


Az én fiam is nyáron volt három éves, ő is most kezdte az óvodát. Igaz mi külföldön lakunk , úgyhogy itt csak napi pár óra van , de még abban a napi pár órában is nagyon elfárad agyilag. Sok inger, sok gyerek, figyelni, plusz ugye kétnyelvű is ez még jobban megterhelő.

Ő 2,5 éves kora óta nem igen alszik délután , tehát olyan heti egy két alkalommal maximum.

Reggel hétkor kel, és este 1/2 8-kor ahogy lerakom az ágyba máris elalszik.

Viszont ha az a kivételes alkalom van, hogy aludt délután, akkor 1/2 9 körül alszik el este.

Óvoda előtt, reggel valamiért később kelt nyolc körül, és este 10-11 előtt nem volt hajlandó elaludni. Független attól, hogy aludt-e délután, vagy nem. Tehát ebből is látszik hogy az óvoda fárasztja ki.

2018. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 éves, de még nem ovis.

Reggel 6-kor kel, ha alszik, akkor 2-től max. 4-ig (de gyakran kihagyja). Este 9 előtt nem alszik el.

2018. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Benne lehet az ovi. Az én lányom nyáron volt 3 éves, most szeptembertől jár oviba, ő is baromira lefárad tőle, de ez kb. annyi, hogy mondták az óvónők, hogy ebéd után már nyafog, hogy menne aludni, nagyon nehezen akar fogat mosni, megvárni a többieket, mert fáradt már. Igaz, mi itthon legkésőbb fél 1-kor mentünk aludni, ott 1-kor fekszenek le, de több az inger délelőtt, szerintem kicsit késő neki az az 1 óra már.

Ráadásul koránkelő a te lányod is (az enyém is 6-7 közt kel reggel), azért ott az ovis ugrabugra elég lehet már neki 10-re. Nálunk ilyenkor még kiviszik őket délelőtt, úgyhogy az megint felpörgeti kicsit, azért bírja talán jobban. Amúgy én este 9-kor lerakom legkésőbb, magától fent maradna még, de elalszik így is hamar, szóval szerintem kell ez neki.

2018. okt. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fiam is kb 6-7 között kel, 1kor alvas napközben, f10-10 körül alszik. Óvodás ő is. De reggel / délelőtt sosem aludt még el kocsiban. Az oviban meg túl sok is az energiaja..:)


A fáradékonyság lehet valaminek a jele, de lehet ártalmatlan is, egy vérképet lehet érdemes lenne csináltatni.

2018. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ovitol lehet így ki.

Az enyem 2 eves kora ota csinalja ezt. Marmint hogy 6kor kel, es vagy nem alszik delben - ez esetben 8kor kidol - vagy alszik delben 1-2 orqt es akkor 9 negyed 10 fele alszik el....mist egyebkent mar 4 eves, de nalam napkozben 3 eves kora ota nem alszik nappal csak nahyon ritkan. Az oviban alszik!ennyit szamit tehat aznovi! Biztos nalatok is az van a dologban! Ha egyeb idegrendszeri problematok nincs, ami osszefugghet a faradekonysagtol akkor valoszinuleg ennyi.

2018. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 eves es nem ovis.

7-8 kozott kel, alszik 13 oratol 1-1.5 orat.

Este 9max fel 10-kor alszik.

2018. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam este 8-fél 9 körül fekszik, reggel fél 7 körül kel, és délben is alszik mindig, bölcsiben is és itthon is. (Még nem kezdtük az ovit, de ebben a hónapban lesz 3 éves.) Én nem tartom extrém fáradékonynak a lányodat. És a közösség sokkal fárasztóbb, hétvégén a fiam is tovább bírja este, bár a déli alvást nem hagyja ki.

De ha csak most lett fáradékonyabb, akkor megkérhetnéd az orvost, hogy küldje el egy vérképre.

2018. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!