Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak egy alvás ellen...

Mit csináljak egy alvás ellen sztrájkoló 15 hónapossal?

Figyelt kérdés
Tegnap nem aludt el a kislányom. Ahhoz képest estig kibírta, meglepett rendesen. De ma se fog, egyszerűen nem marad fekve. Játszik, először zoknival, aztán a nadrágján a masnival, meg azzal, hogy folyton visszafektetem. Ha melléfekszek rajtam ugrál, ülni szoktam mellette, az eddig bevált, leesésgatlós ágyban alszik 1 hónapja de szereti, eddig nem volt gond sőt, ebben a hónapban sokkal könnyebben aludt el és éjszakai ébredés sincs egyáltalán. Na de azt nem tudom elfogadni, hogy egy ilyen kicsi gyerek ne aludjon ebéd után. Megyek le velük délelőtt is, de itthon se áll meg fél percre se. A 3 évesemnek nem okoz gondot az elalvás, kb 10 perc az egész. Reggel egyszerre kelnek, 6- fél 7 között.. napközben egyébként nagyon jókedvű, nem hiszem, hogy bármi baja lenne. Éjjel kb 10-11 órát alszik. Lehet ez elég egy ekkora gyereknek?
2018. okt. 7. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj délután minel több játékot adni neki játszótérre vinni vagy valami. Több inger érje hátha ez használ.
2018. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Este nem szokott gond lenni, elég könnyen elalszik főleg tegnap, hogy a nappali alvás elmaradt. Délelőtt nem tudom hogy tudnám jobban lefárasztani. :/
2018. okt. 7. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos a fiam. 0t se lehet. Csak az apja mellett hétvégente alszik délelőtt.. :( de ő éjszaka is felkell még. 1 voltam. Így arra semmi ötletem mert nálunk se használ a játék a séta. Max valami mesét teszek be neki amit hallgat egy így ritkán elalszik a járókában.
2018. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#1#3 voltam :D
2018. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát végül visszavittem 1-kor aludni, kidőlt. Csak az evést is át kell majd szervezni, mert már éhesek fél 12- 12 között és nem nagyon bírják. :/ remélem így nem lesz gond, végülis úgyis fogják az órát is húzni.
2018. okt. 7. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:

17 hónaposom van és hónapok óta nem alszik el ebéd után (szintén fél 12-kor már éhes), így eszik és játszhat még kb. 1 órát. 12.45-13-kor alvás. Általában addigra már önként vonul az ágyba, de ha fel is van még pörögve, akkor az ágyban dumál 5 percet és kidől.


Egyébként ez a napirend nekünk praktikus is, mert hétköznap kb. 1-re érek haza a nővérével az oviból.

2018. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem fél 7kor kel a 15 hós fiam, fél10-10kor kimegyünk a játszóra, fél 12kor már esik le a feje olyan álmos.

Változó mennyit alszik délben, minimum másfél óra, este 8kor teszem le.

A délelőtti 2 órás kintlét őt eléggé kifárasztja.

2018. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem elég. Nekem is lázad mind a kettő az alvás ellen. Egy időben engedtem nekik. Katasztrófa úgy a délután. Egyébként az agyuknak, az idegrendszerüknek kell még a déli alvás. Most 1 hete nagyon határozottan nem engedek. Első nap 1-től este 6ig vacsoráig vergődött a gyerek az ágyban. Nem jutott idő játékra, mesenézésre. Másnap már csak 2 órát harcoltam vele. Harmadnap rögtön elaludt. Úgyhogy hajrá, csak hatàrozottan és következetesen.
2018. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!