Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A gyerek nem alszik óvodában!...

A gyerek nem alszik óvodában! Párom pedig sokszor hazahozza! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Párom kislánya nem tud aludni óvodában, mert ott világos van. Egyébként is mindig hiszti van, ha oviba kell menni. 8-ra megy, délben megyünk érte, 2-kor alvás 5-ig. Eu így jó? Olyan, mintha már azért nem akarna ott aludni, mert tudja, hogy az apja megy érte. Ez így normális?

2018. okt. 8. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Bocs, de a párod gyereke, nem a tied, mi közöd hozzá? Ha az apja el akarja hozni ebéd után, és van erre módja, akkor elhozza. Nem kötelező ott aludni a gyerekeknek délután, ha a szülők meg tudják oldani, ez csak egy lehetőség.
2018. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Hogy érted, hogy mit lehet tenni? Ha nem akar ott aludni és az apja el tudja hozni, az neked miért fáj?
2018. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Útban van a gyerek, vagy mi? Ha nem tetszik nem kell gyerekes férfival/ nővel kezdeni.

Az ő gyereke, ergó semmi közöd hozzá , hogy mit mikor mit csinál.

2018. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Én nem írom, hogy semmi közöd hozzá, mert ha együtt éltek, igenis van közöd a gyerekhez.

De ezt én sem értem, hogy miért baj, ha meg tudja oldani? Vagy emiatt nem dolgozik, és te tartod el? Vagy miért baj ez?


Barátnőm lánya most lett 3 éves, de otthon van a picivel. Vitte oviba, próbálkoztak is az ott altatással, de mindig sírás volt. ÍGy ebéd után hazaviszi. Mert megteheti.

Ha van rá lehetőség akkor miért probléma, ha otthon van? Csak napi 4 óra kötelező az oviban.

2018. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

ha otthon alszik, az oviba meg nem, akkor az nem normális, nem akar az oviban aludni, kérdés melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás. kifigyelte hogy hisztivel elérheti hogy ne kelljen ott maradnia....egyébként nálunk van kislány aki szemellenzővel alszik...sokan használják. megpróbálhatjátok.

Az enyém otthon nem alszik de az oviban igen, mert annyira hulla fáradt.

2018. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Apa haza tudja vinni. Akkor minek is kéne az oviban hagyni?

Aki megteheti igenis vigye haza az ovisát.

2018. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Becsülöm az ilyen szülőt mint a párod, a legtöbben akkor is bent aszalják a gyereket ha megtehetnék hogy hazavigyék.

De neked ez miért baj? Gondolom te dolgozol napközben.

2018. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

azért az érdekelne, hogy én mint kistesós, aki mondjuk elvihetném délben a gyerekemet miért is ne altassam bent? (egyébként mint írtam az oviba alszik csak egyedül, így nem is igazán van más választásom, de ha itthon aludna ugyanúgy, akkor sem hoznám haza aludni). Az óvoda állami intézmény, a befizetett adóból tartja fent magát, többek között az én adómból is - akkor nekem miért lenne kevesebb jogom ott altatni?

Most mindjárt kapom hogy lerázom. Nem, nem lerázni akarom. Hogy miért altatom bent?

Mert mire elaltatnám a picit, majd utána a nagyot, letelne a kicsi alvásideje, nem lenne időm megcsinálni a házimunkát míg alszik...hogy a házimunka nem kifogás? Nos én azzal hogy a házimunkát csinálom, a háztartásnak pénzt spórolok. Az nekem ugyanolyan fontos, mint mikor más a munkahelyén dolgozik. Ha nem tudom elvégezni, ebédet kell rendelni, takarítónőt kell hívni. Így bent altatom a gyereket, mert így kiszámolva körülbelül 3 órával több jut a háztartásra (2 óra míg alszik a kistesó, és 1 óra az út oda vissza az oviig). Ez olyan, mint ha te dolgoznál 3 órát a munkahelyeden. Én akkor miért ne altathatnám bent?


Arról nem beszélve hogy mivel a bolt a játszó, a torna, minden az ovi mellett van. így ha délután megyek érte, és még menni szeretnénk ide oda alvás után, nem kell az 1 órás utat újra megtenni (épp elég reggel meg délután).

2018. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Kisunokám is most lett ovis, otthon van egy 10 hónapos pici is, de már első naptól nem alszik ott.Ebéd után a vejem elhozza.Itt óvónők se bánják ezt.Lányom szeretné, hogy a délutánt a 2 gyerekkel töltse.

Ha ez jó a gyereknek, jó az apjának, jó az ovinak, akkor neked miért nem jó?

2018. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

azért az érdekelne, hogy én mint kistesós, aki mondjuk elvihetném délben a gyerekemet miért is ne altassam bent?


Mert attól hogy lett új, érdekesebb, még nem kéne lepasszolni a régit. Jó, neked könnyű hogy nem kell nevelned meg foglalkoznod vele elhiszem, neveli helyetted az óvoda. Mondjuk az ilyen "szülőkről" megvan a véleményem, de te úgyis azt gondolod te csinálod jól.

2018. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!