Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik el este a...

Miért nem alszik el este a 4,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Első baba. A 8 órát általában megalussza, a probléma az, hogy nagyon későn. Örülök, ha éjfélre sikerül elaltatnom... Általában 8-kor fürdetem. Megetetem, megbüfiztetem, elkezdem altatni, mert ilyenkor már álmos. Semmi sem érdekli. Ringatom, leteszem a kiságy a, adok neki egy puha rongyi babát, lekapcsolom a villanyt. 10 perc se telik el, már sír. Újra elkezdem ringatni, de semmi hatása. Olyan sokáig húzódik az altatás,hogy újra meg kell etetnem. Ilyen,enkor néha elalszik cicin, aztán beteszem a kiságyba. Ha nem alszik el, akkor van, hogy 3-kor még sír. Aztán persze 11-kor kel, de akkor is, szerintem egy picibabának nem kéne ennyire későn aludni. Mit tehetnék, hogy korábban elaludjon? Ötletek? Tippek? Kinek mi vált be? (Cicin se akarom mindig altatni...)

2018. okt. 18. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Éjjel már nem kellene etetni. Így nem tudja megkülönböztetni az éjszakát a nappaltól.

Vacsora után már csak víz... Lassan megszokja majd. Lassan...

2018. okt. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%

Igény szerint szoptatott babának soha nel adunk vizet!!!!!!!!



Napközben hányszor eszik?

Éjjel?


Ne hagyd 11 ig alidni

Fokozatosan kezd fél órákkslnhamarabb kelteni

2018. okt. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Elkülte javításkor

Fél órákkal hamarabb kelteni


Nirmàl esetben ilyet sem csinálunk, fe elcsúszott neki a nappal éjjel határvonala


De

Fürdetés után nekem js kb 1 h letenni


6-7 közt fürdetek 8-ra alszik

1 szer kel 4 körül

8-9-ig alszik utána

2018. okt. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Jah

15 hetes

2018. okt. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Az oké, hogy nem akarod cicin altatni, mert neked lehet kényelmetlen de ha neki ez az igénye? Lehet o ilyen baba és kell a konfort szopi. Cumit használsz? Bár erre sokan betolnák, h nem szopibarát módszer és cumizavart okoz. Van esti rutin? Mikor kap enni? Fürdés előtt vagy után? Nálunk utána.


Mindenképp kell rendszer neki, mert jelenleg elcsúszott az éjszakátok. Mi 7kor fürdetünk, fel 8-8ra általában már alszik (szinten 4 hónapos baba) próbáld a 8at is fokozatosan előre hozni pl 10 percekkel, mert lehet akkor már túlpörög és emiatt nem alszik. Fürdés előtt már ne érje sok inger, attól is lehet nyugtalanabb. Esetleg a háttérben szól valami nyugi zene? Youtuberol lehet keresni sok felet.


Jelneleg ennyi jutott eszembe :)

2018. okt. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk nagyon sokat segített, hogy előrébb hoztuk az altatast, nem tűnt fáradtnak, de mégis az volt.
2018. okt. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is hozd korábbra a fürdetést, 6-7 között kezdd el és így 8-ra meg is eteted.
2018. okt. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megpróbáltam előrébb hozni a fürdést. Most 6-kor fürdik, és 22:30-kor alszik el már napok óta.

Egyébként napi ötször eszik. Jól működő bevált rendszerünk van,egyedül a késő esti alvásokkal nem voltam megbékélve. Remélem idővel sikerül még korábban elaludni, de a fürdést nem akarom még ennél is előrébb hozni.

Köszönöm a segítséget! :)

2018. okt. 25. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!