Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kislányom most lesz 16 hónapos...

Kislányom most lesz 16 hónapos, problémáink vannak az ebéd utáni elalvással, amióta próbáljuk a napi 1x-i alvást, nem akar aludni. Eddig simán aludt 3 órát napközben, most néha semmit. Járt valaki hasonló cipőben? Hogy sikerült megoldani?

Figyelt kérdés
Délelőtt 10-11 körül majd leragad a szeme, próbálom lekötni mindenfélével, hogy ne aludjon el. Ez nagyjából mindig sikerül. Viszont az ebéd utáni alvásra egyszerüen nem birom rávenni. Előbbre hoztam az ebédet is szép lassan 13 óráról 12 órára, hogy minél előbb ágyba tehessem, de hiába is teszem le csak ordit szegényem. Ha hagyom, akkor képes akár 1! Órát is üvölteni – ezt egyszer próbáltam -, sikoltozni, áll az ágyában, ő márpedig nem alszik. Ha melléfekszem, akkor az esetek 30%-ában a karomban el sikerül altatnom. Maximum 1 órát alszik ilyenkor. Van, hogy igy sem sikerül és egész nem nem alszik, pedig látszik rajta, hogy álmos. Egyébként az éjszakai alvással soha semmi gond nem volt, gyönyörüen alszik a tündérem 12 órát, sokszor ha mondom, hogy megyünk csicsikába, már magától bemegy a szobájába. Nem kell elaltatni sem, csak megpuszilgatom. Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit tegyek. Egészen addig, míg 2x aludt, semmi probléma nem volt a lefektetéssel, tudom ez nem maradhat igy, át kell állni, de valamit rosszul csinálok?

2018. okt. 18. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Első gyerkőc 19 hónapos korig 2x aludt napközben de az utolsó pár hónapban a délutáni alvás ellen nagyon tiltakozott és nem is aludt fél óránál többet. Ezért rá akartam venni a nappali 1 alvásra de a délelőtti 2 órás alvásából lett ebéd után fél óra. :/ 3 napig próbáltam de felriadt korán, így hagytam, aludjon amikor álmos. Neked is ezt javaslom!

Egyébként a kicsi 10 hós kora óta 1x alszik, most 15 hónaposan nagyokn tiltakozik az elalvás ellen napközben. :/ általában csak kidől de van, hogy 1 órát kell bent lennem vele. Tegnap pl nem aludt el, a babakocsiban dőlt ki délután fél órára.

2018. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ, megpróbálom és hagyom, hadd aludjon délelőtt. Az ebéd utáni alvásnak jobban örülnék, mert hát majd a bölcsiben úgy alszanak úgy tudom. Januártól előre láthatólag bölcsis lesz :(
2018. okt. 18. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy olyat erőltetsz, ami még nem jó neki, és amire még nem is áll készen. Nem alszik akkor, amikor tudna, túlpörög, és így persze, hogy nem fog aludni ebéd után. Neki még kell a két alvás. Az én lányom 13 hónapos, egy hónapja egyet alszik nappal, de rajta látszott, hogy kell neki a váltás, mert a két alvás miatt este sokat kínlódott. Egy alvás mellet délelőtt nem kell kínlódni vele, hogy fent maradjon, simán bírja délig.


Én érdeklődnék a kiszemelt bölcsinél a napirendről. Mikor a lányom nappali egy alvásra tért át, megnéztem pár bölcsis napirendet, és úgy rémlik, volt lehetőség délelőtti alvásra is, akinek kellett. Lehet, hogy ez nálatok is így van.

2018. okt. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, egyrészt sokminden változhat ez a pár hónap alatt és simán átállhat magától a gyerek, másrészt tényleg bölcsifüggő. Nálunk kérdezte egy anyuka az első szülőin, a gondozónő azt mondta lerakják a gyereket ha álmos de jellemzőbb, hogy 11-kor megebédeltetik. Még ez is korábbi lenne a tiednek, mint amivel most próbálkozol. Tele a csoport 2 éven aluliakkal amúgy, az enyém novemberben kezdi. Szóval kérdezz rá!
2018. okt. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet, hogy a védőnő volt megdöbbenve, hogy még mindig 2x alszik, azt mondta, hogy 1 éves kora óta 1x kellene aludni. Én azt hittem én csináltam valamit rosszul, és ezért (meg a bölcsi miatt is) próbálkoztam az 1x-i alvással.

De igazatok van, hagyom elaludni, amikor álmos, nem kinzom tovább.

2018. okt. 18. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!