Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 18 hónapos babát leszoktatni...

18 hónapos babát leszoktatni az karban ringatásos, járkálós alvásról? A leghatásosabb módszer?

Figyelt kérdés

Különböző okok miatt a 17 hónapos lányunkat eddig mindig karban altattuk el, de eljött az ideje, hogy leszoktassuk erről. A baba fejlődése szempontjából egyébként ennek több előnyét látom, de ennek a korszaknak vége.


Tisztában vagyok / vagyunk vele, hogy nem lesz egyszerű, mivel már elég idős (és akaratos), de felkészültünk rá. Azt hiszem.


Azonban még mindig keressük a legjobb, leghumánusabb, vagy leghatásosabb módszert, amivel viszonylag rövid időn belül (3-4 hét alatt) elfogadható eredményt érhetünk el. Ami azt jelenti, hogy tudja, ha az ágyba tesszük, akkor nincs felülés, felállás, duma, hanem mese van, és elalszunk.


Megyjegyzem, ez az életében még sosem történt így.


Olyan anyukáktól (és apukáktól!) kérdezek, akiknek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, és körülbelül ugyanilyen idősen kezdtek el valamilyen hatásos módszert alkalmazni.


9 hónapos kora óta saját ágyban, saját szobában alszik, ezzel nincsen gond.


Előre is köszönöm!



2018. okt. 18. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekem van, a legkisebb 19 hónapos. Este 8-kor lekapcsolom a lámpát, 1 percig sétálok vele, ekkor átölel, puszilgatom, majd beteszem a kiságyba. Ott még simogatom, elmondom neki, hogy nagyon szeretem, vagy énekelek neki, simogatom, majd leülök/lefekszem messzebb tőle. Még akkor szokott mocorogni az ágyban, hív, ilyenkor mondom neki, hogy itt vagyok. Megvárom, h elaludjon, majd kijövök tőle.

Ez nálunk nagyon jól bevált. Addig szoptatás alatt aludt be, azt elhagytuk egyik napról a másikra. Ha felébred, odamegyek, megsimizem, és visszaalszik.

Az elején 2-3 nap sírt, utána megszokta.


Sok sikert!

2018. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Mi kB fel éves koráig csináltuk így.. Utána minden este fürdés után betettem az ágyba 10 perc visitas és aludt reggelig.. Ez ment 1 hétig utána sírás nélkül simán elaludt egyedül... 1 éves koráig.. Amikor minden éjjel felkelt egyre többször volt olyan éjjel amikor 2-3oran keresztül sétáltam vele hogy aludjon mert apa 4kor kel :/ ezt bírtam 2 hónapig, vele aludtam 1-2estet aztán apa is atkoltozott a gyerekszobaba..majd később 3an vissza jöttünk a saját szobánkba.. Most vásárnap volt a kisfiam 2. Szülinapja és még mindig 3an alszunk :) gőzöm sincsen hogyan és mikor fogom vissza szoktatni a szobájába úgy hogy egyikünknek se fájjon..

Esti elalvasok nálunk úgy működnek hogy fürdés mese olvasás aztán alvás.. Vagy vita hogy ne ugráljon mert elesik és meguti magát.. Minden gyermek más tökéletes tanácsot nem fog tudni sajnos senki adni..

2018. okt. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a kislányom a mai napig mellette fekszem az ágyon és lekapcsolom a villanyt símogatom énekelek egyszer csak megunja a sok mozgást ide oda kúszást és elalszik. Ilyenkor kimegyek a szobából. Baba korába még kézben altattam de ahogy nőtt ez volt a legjobb megoldás a mai napig!
2018. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!