Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan leheteszoktatni a...

Hogyan leheteszoktatni a babócát a ringatva elalvásról?

Figyelt kérdés
Kezd eldurvulni a helyzet nálunk... Kisfiam jövőhéten lesz 3 hónapos minden elalvás előtt ringatni kell közben járkálni simogatni a szemét és sssss hangot hallatni ha ez a kombó nem megy ordít és egyre durvábban igényli a rázást... Nem elég ha csak kicsit rázom már... Próbáltam már hogy magam mellé fektettem és ringattam beszéltem mellette semmi eredmény ordít... Ha hagyom sírni én is sírok már a végére... Éjszaka is ha felriad nem tudja vissza altatni magát csak ha vissza ringatom... És néha van hogy ezt éjjel 15 percenként játszuk le... Semmi ötletem nincs már... Nyugodt elalváshoz szeretnék ötleteket... :(

2018. okt. 20. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Napközben mennyit alszik? Hasfájós? Súlya rendben?
2018. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú nálunk is ez volt. Aztán 4hónapos lett és szó szerint mintha elvágták volna. Lett egy angyal babám. Mondjuk nálunk a hasfájás csinálta ezt. Ahogy az elmúlt (vagy kinőtte, nem tudom), akkor jó alvó is lett.

Nem lehet, hogy nálatok is ez a baj?

2018. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nézz utána, milyen ártalmas a rázás. Többet nem akarod majd.
2018. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4 óránként eszik (tápszeres) utána egy órát fent van jelzi hogy álmos és altatom is(ringatva) olyankor még könnyen megy. Jön az este és van, hogy nem akar aludni két evés között mert inkább nevetgél meg gőgicsél. Hatkor fürdés 7 körül kajcsi fent van még egy kicsit. Látom hogy álmos és kész órákig kel ringatni mire elalszik mert nem tud elaludni. Hasfájós volt. Már kinőtte azt kb 3 hete. Azzal már nem küzdünk. Mióta nem hasfájós azóta ilyen... Ugye akkor amikor fájt a hasa sokat ringattuk hogy ne fájjon neki vagy hogy megnyugodjon.
2018. okt. 20. 21:25
 5/6 A kérdező kommentje:
Jah amúgy 7 kilós a drágám
2018. okt. 20. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj, hogy hozzászoktattad ahhoz, hogy csak ringatással tudjon elaludni. Nem arról van szó, hogy evés után azonnal be kell tenni a kiságyba és magára hagyni, de az lenne a jobb mindenki számára, ha csak egy picit simogattad volna őt és ezt bármikor könnyebben megkaphatná, mint a rázást.


Amit tehetsz, hogy szép lassan átszoktatod arra, amit írtam. Hetek is kellhetnek hozzá, de hidd el, hogy hosszú távon megéri. Gondold el, lehet, hogy emiatt később (amikor már átaludná az éjszakát), felsírna amiatt, hogy ringasd, mert csak így tud elaludni, hiszen így altattad. A picik csak arra az ingerre (törődésre) adnak választ, amit te nyújtasz nekik. Pl. neked is nagyon rossz lenne az, ha csak egy bizonyos módon tudnál elaludni és nem menne könnyen, ezért mindig rá lennél szorulva valakire. Túl speciális lett az egész, kezdj el lassan "általánosítani", jobb lesz, csak adj időt neki.

2018. okt. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!