Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » SOS! Sehogyan sem tudjuk...

SOS! Sehogyan sem tudjuk elaltatni az újszülött babám! Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés

5 hetes tápszeres kisfiam már nem alszik be etetés végén egyből, mint nagyon pici korában, sokszor még nézelődik, vagy éppen pelusozni kell, és attól ébred fel.

Az a gondunk, hogy egyszerűen nem tudok olyan altatási módot találni, ahol el tudna lazulni, és elaludna. Nem jön be neki a mellkason altatás, dúdolás, ringatás, sétálgatás, babakocsiban tologatás, semmi.

Az egyetlen ahogy olykor elalszik, az hason fekve, cumi a szájban és simogatjuk. Ezzel viszont az a gond, hogy végtelenített menet kezdődik számunkra, ugyanis nem tudja a szájában tartani a cumit és kb 5 percenként kiesik a szájából. Erre még nem feltétlenül ébred fel, de nagyon nyugtalanul alszik, sokat mocorog, gyakran összerándul az egész teste, és ahogy erre kicsit megébred, egyből a cumit keresi és sír.

A férjemmel már nagyon kivagyunk, mert nap közben még elszórakozik vele az ember, de éjszaka nem alszunk semmit. :(

Ráadásul megszakad a szívünk, mert látjuk a babán, hogy iszonyú álmos és sír, de egyszerűen sehogy sem alszik el :'(


Valaki tud esetleg valami módszert, ami megoldást hozhat számunkra?


2018. okt. 28. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Hordozókendőt, hintát, pihenőszéket próbáltad?
2018. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hintánk van, de azt sem szereti, 2 perc és sírni kezd benne.
2018. okt. 28. 09:15
 3/14 anonim válasza:
8%
Mézes cumi.
2018. okt. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hordozókendő
2018. okt. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Ezért nem jó cumira rászoktatni, egész este ezzel kell szórakozni.

Nappal megoldás lehet a hordozó kendő. Megnyugszik benne, érzi a közelséged, mozgás közben ringatod. Te meg tudod közben csinálni a dolgod.

Bebugyolálni próbáltad? Sok videó van a neten, hogy lehet. Ez is megnyugtatja, a méhre emlékezteti.

A pocija nem fáj? Lehet ez is az oka. Esetleg tápszert kéne váltani. Egy próbát megér.

Segíthet a nyugodt alvásban a fehér zaj, és a levendulás fürdető is bevált nálunk.

2018. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Valaki írta hogy mézes cumi?!Mézet nem is lehet adni 1 vagy 2 éves kor alatt!!Az én fiam is "megszívatott"minket,mert úgy aludt el hogy a házba is babakocsival kellett tologatni😂
2018. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Cinit hagyjátok el


Akkot nem lesz ami kiesik


Nrkünk bevált a hasin betakar

Meggymagpárna a pocak alá


Hál Idtennek nem kómál cicin( szoptatom)

Mindig ébren teszem le

Tarkó halántéksimi

Azután rgy szava nincs

Otthagyom

Elalszik

Soha nem altatok


17 hetes

2018. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet, hogy szimplán nem álmos? 5 hetesen már tök aktívak!

Hacsak nem éjjelről van szó, én ilyenkor sose szoktam altatni, had nézelődjön akkor. Ha álmos, elalszik.

Az éjjel-hajnal természetesen más.

2018. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi porszívóhangra altatjuk a 6 hetes fiúnkat. Van hogy túlpörög, olyankor betesszük a kiságyba, youtubeon bekapcsoljuk neki, fehér zaj, hamar megnyugszok, és elalszik.
2018. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

HAJSZARITO.

Véletlen jöttem rá 8hetes korában és 5honaoos koráig azzal altattam el. A hintában sírt ő is, de hajszarito segítségével 3 hónaposan egyedül elaludt benne.

Ha elaludt vártam 2percet és uta a ki is kapcsoltam.

Meg amúgy segít ha sokat viszed levegőre. Ne feltsd a huvostol vagy széltől, persze oltoztesd fel még esőben ne csináld de én pl kivittem egy nagy sétára és 3-4hos koráig akar 2-3orat aludt a friss levegőn. Sőt 10honaposan is télen.. :)

Esetleg van ilyen óceán zaj youtubon babáknak nekünk néha az is bevalt.

2018. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!