Keveset alszik?

Figyelt kérdés

22:00 körül alszik el és 6:00 amikor hétköznap kel fel.

Délután alig akar elaludni. Van, hogy 15:00 után alszik el.

Próbáltam elengedni a délutáni alvást, de ilyenkor délután elviselhetetlenül viselkedik. De este akkor sem alszik el előbb.

Ha alszik 1-2 órát délután, semmi gond a nap további részében.

Az esti alvás azért is alakult így, mert az apukája 18:00 után ér haza, akkor még játszunk, vacsora, fürdés és alvás.

Próbáltuk már előbbre hozni és 20:00 villany oltás volt, de akkor csak ficánkolt és nem aludt el előbb.

Eddig én nem gondoltam ezt gondnak, de most kaptam hideget-meleget, hogy ilyen későn alszik el.


Szerintetek keveset alszik? Ha igen, hogy tudnék változtatni? Én lennék a legboldogabb, ha korábban elaludna. Van egy 1 éves tesója, ő 21:00 után már alszik és délután sincsen gond az alvással.

4 éves gyerekről van szó. Nem tűnik figyelmetlennek csak ha kimarad a napközbeni alvás.

Mivel itthon vagyok a testvérével nem néznék jó szemmel, ha ottalvós lenne. Tehát ez nem lenne opció a délutáni alvásra.

Bocsi, ha keszekusza lett.


2018. okt. 29. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
8 óra nagyon kevés, a délutáni alvás muszáj lenne még. Kell az idegrendszerének a pihenés.
2018. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

marmint az oviban nem lehet ottalvos mert te otthon vagy? ez mifele hulyeseg? mar miert ne maradhatna ott delutanig?

szerintem az lenne az egyetlen megoldas ha delutan hamarabb aludna el, igy korabban ebredne fel es este is korabban lenne almos. erre nagyon jo az ovi mert ott idoben muszaj lefekudnie mindenkinek es nincs tekerges az agyban, meg hiszti, hogy most nem akarok aludni.

2018. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Állampolgári jogod, hogy a gyereked az óvodába legyen zárásig. Kit érdekel , hogy vélekednek az óvónők ?? Én biztos otthagynám, ott elfáradna rendesen.
2018. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, véletlen elküldtem. Nem, a délutáni alvás nem lényeg, az a lényeg hogy a napi minimum 12 óra meglegyen még ebben a korban. 8 óra az nagyon kevés. Az én fiam 3,5 éves ő egy éve már nem igazán alszik délután, viszont este 7- 1/2 8-tól reggel nyolcig alszik.
2018. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

90%ban alszik délután 1-2 órát. Ha 13:00 alszik el akkor is a bűvös 22:00 előtt ritkán alszik el. Ha 15:00 alszik 1-2 órát, akkor is ugyanúgy alszik este.


#4 hétvégén ő is alszik 8:00, de hétköznap amikor az ovi 8:00 kezdődik, hogy tud a te 3,5 évesed addig aludni?

2018. okt. 29. 22:41
 6/10 anonim ***** válasza:

4- es vagyok,

Kulfoldon lakom, itt 9 kor kezdodik az ovoda ( az iskola, es az " irodai " munkahelyek is ) .

Ha megvan a napi 11- 12 ora alvasa, akkor meg nem gond, hogy 22 kor alszik el.

2018. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és azt nem írtam , hogy a sarkon van az óvoda, konkretan 8:55 kor indulunk otthonrol. Előző voltam.
2018. okt. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jövő nyáron tölti a négy évet, utána szeptembertől már iskolás, szerencsére, az iskola meg a másik sarkon van, úgyhogy akkor is elég lesz kilenc előtt indulni.
2018. okt. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém úgy alszik 8-ig hétköznap, hogy nem szólnak bele, hogy mikor ér be a gyerek. 9-ig ajánlatos beérni, ennyi...
2018. okt. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen keveset alszik,neki 10 órát kellene aludnia,és délután 1-2 órát.Mi is ezzel küzdünk.A kisfiam 20 hónapos,és éjjel 11-fél 12 mire végre sikerül elaltatnom.Pedig rendszeresen 7 -kor vacsi aztán fürcsi,és utána jön a szenvedés.Nagyon nehéz vele,reggel 7-kor kelni kell,mert a nagyobbikkal menni kell az iskolába.Napközben vagy alszik,vagy nem.Ma például 16 órakor aludt el ,de van amikor ebéd után alszik el.Én se találtam még megoldást sajnos.A nagyobbikkal sosem voltak ilyen bajok,vele nagyon flottul ment.Este 8-kor volt fekvés,és reggel 6.15-ig aludt,napközben ebéd után szépen ment lefeküdni.
2018. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!