Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szülők anyukák apukákhoz...

Szülők anyukák apukákhoz szól. Miért úgy nevelitek a babátok ha alszik akkor mindenki legyen kussba?

Figyelt kérdés
Nem lehet takaritani tvzni beszélgetni hapcizni wc-t lehúzni stb mert felkel miért jó ez ha így van nevelve a baba? A család tagoknak megnehezítitek az életet aki így szokatja a gyerekét és az ilyen gyerekek félnek is a nagy zajtól, bölcsibe nem tudom mi lesz vele.
2018. nov. 18. 11:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Ennek mi köze a neveléshez? Alapvető, hogy ha valaki alszik akit nem akarok felébreszteni, legyen az a gyerek vagy bárki más, akkor igyekszem mindent csendben csinálni.
2018. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy provokatív általánosítás. Szerintem pont többen vannak azok, akik nem így tesznek. A lányom négy éves. Babaként porszívózhattam is mellette, nem zavarta. Most azért ezt nem teszem, mert nem alszik annyira mélyen, de lehet a másik szobában tv-t nézni, beszélgetni, mehet a mosógép, szárítógép. Persze fúrni, kalapálni nem akkor állunk neki ha alszik, de az általános zajok sosem zavarták/zavarják.
2018. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ez igen is nevelés kérdése

Azt nem értem miért kell a csendhez szoktatni a babát. Ám akikról beszélek szülőkről kérdésedre a válasz ha a csaladtagjuk alszik husszú fárasztó munka után akkor nincsenek csendbe, nevetnek kiabálnak. De ha a gyerekükről van szó akkor egy hapci miatt is dühösek lesznek.

2018. nov. 18. 12:04
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem lakunk együtt senkivel, akivel megnehezítenénk egymás életét, vagy ő a miénket. Költözzetek szét, ha zavar. Az első gyereknél csendben voltunk, semmi nem lett vele a bölcsiben, mert nem adtam bölcsibe. A második sajnos sosem tudott jól aludni, mert a kétéves nővére folyton felkeltette, tőle még nem volt elvárható, hogy tiszteletben tartsa a baba pihenését. Tőled viszont elvárható lenne, bár ehhez kellene némi intelligencia.
2018. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

"Ez igen is nevelés kérdése"


Végső soron igen, csak nem a babáé, hanem a tiéd. Konkrétabban te lettél-e olyannak nevelve aki tiszteletben tartja ha más pihen, vagy sem.

2018. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Hányat neveltél fel? Hörcsögöd legalább van? Vagy csak véleményed?
2018. nov. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki tekintettel van a másikra.. vagyis most hazudtam a 13 hónaposomat nem igazán izgatja, ha alszik az apja, de őt sem engedem hangoskodni, inkább lefoglalom valamivel.
2018. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem (főleg nem) nevelés kérdése. Az ember jobban alszik csendben, a babák is. És egy babának nagyon fontos, hogy eleget aludjon (egy újszülött akár 20 órát, ez folyamatosan csökken, de még Egy óvodásnak is kell 14 óra alvás egy nap), mert az alvástól fejlődik. Ha tiszteletben tartod a gyereket, jót akarsz neki, akkor hagyod aludni.
2018. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 2 és az utolsó válaszolóknak a normális válaszát

Többiek meg : én tekintettel vagyok vagyunk de az durva h hapcizni se lehet mert akkor szülők már neked állnak, lattom ti is ilyenek vagytok szóval nem is állok le, vitatkozni veletek pont az ilyen szülőktől mentsen meg a jó isten

Nem tudom miért jó ez a babának ha mindenki csendben legyen és többiek nem tudják végezni a fontos feladatukat. De szülők nincsenek senkire tekintettel ha alszik a testvérük pl. Szóval intelligencia az ő részükről nincs meg de nektek feleslegesen írom ezt le hisz ti is ilyenek vagytok akikről fektettem a kérdést. Tisztelet a kivételnek.

2018. nov. 18. 12:20
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

"ti is ilyenek vagytok szóval nem is állok le, vitatkozni veletek pont az ilyen szülőktől mentsen meg a jó isten"

Köszönöm, megtisztelő, de sajnos még nem jutottam el odáig hogy szülő legyek :)

A kérdésre csak azért válaszoltam, mert értetlenül állok az előtt hogy valakiben ennyire minimális empátia sincs, hogy egy alvó gyerekre tekintettel legyen...

De ha van egy érved is amellett, hogy miért lenne jó azért hajtani hogy egy kialvatlan babával élhessen az ember, hallgatlak!

2018. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!