Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hetes kisfiam este képtelen...

3 hetes kisfiam este képtelen elaludni, hogy segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

A kisfiam 3 hetes, a kezdetek óta gondunk van az esti elalvással! Nappal eszik és alszik minden féle altatás és sírás nélkül! Megetetem, büfizok, lerakom, 10-15 perc nézelődés után elalszik. Ez működik délután 4-6 óráig. Ekkor felébred, igazából ölben de elvan viszont nem alszik el! Ezután fürdés etetés és kezdődik a műsor! Éjjel tizenegy, éjfél előtt lehetetlenség elaltatni! Próbáltunk már mindent, csendben, zenére, sötétben, világosban!!! Ölben is csak elbólint, pár perc után feszengve, erőlködve riad fel és elkezd sírni. Első baba így nemsok tapasztalatunk van. Fele fele arányban anya tejes, tápszeres. Kaki rendszeresen jó nagy mennyiségben van!


Tapasztalt anyukák adnának tanácsot hogy kezeljük a helyzetet? Hogy tudnánk időben elaltatni?



2018. nov. 28. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
3 hetes babától ne várj csodát fiamnak 1,5 hónapos korára állt be a nappal és éjszaka nő, lényeg ne kapcsolj lámpát próbáld nem ringatni mert később így akár majd aludni és nem tudod le tenni kézből ( tapasztalat). Igaz nekem a fiam 3 hónapos koráig 1x kelt éjjel, de elmondom amikor mi voltunk ebben a helyzetben idősebb korban mit csináltam ami bevallt. Felkellt kapott cicit azon vissza aludt de nem kapcsoltam villanyt! Nem pelenkáztam át éjjel ne szokja meg. Amikor a cici+ sötét nem segített akkor kapott az ágya felé sötétben világító fali díszt ez őt megnyugtatta. Esetleg nem fáj a babád pocakja? Ez is közrejátszhat benne.
2018. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nő nem tudom hogy került oda bocsi 😂
2018. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagy meretu gimnasztikai labdan rugozas+hordozokendo az, ami nagyon bevalt.
2018. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Reggel meddig alszik?
2018. nov. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem csodát várok, ne értsetek félre! Csupán azt szeretném hogy a számára legkevesebb stresszt okozó módszert, praktikák találjuk meg! Mivel edlő baba, mindkettőnk szülei sokat dolgoznak, se tapasztalat se segítség nemsok van!


23-24 között alszik el, 3-4 között kel. Ezután kb tartja a 3 órát! Vagyis ha 3 kor evett 6-6:30 között kel...

Gondoltunk mi is a hasfájásra, viszont ha arról lenne szó akkor nyűgős lenne nappal is nem? Viszont nappal semmi baj nincs, álom baba! Minden dolgom könnyen elvégzem mellette!

Csak ezek az esték!

2018. nov. 28. 20:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha éjfél körül elalszik, és ezután 3 óránként kel, akkor mi is a probléma? Ennek igy kell lennie, ne várjátok hogy átalussza az éjszakát 3 hetesen.
2018. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor mégegyszer!!!!! Nem azt várom hogy áttaludja az éjszakét!!!!!

Hanem arra kérnék tanácsot mit tegyek hogy nyugodtabb legyen mikor délután 4-6 között felkel és éjjel 11 van mire elalszik!

2018. nov. 29. 06:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Lányom 2 hetes, mi is ezt játszuk. Este 8 -kor fürdetés, utána éjfél-1ig ébren van. Addig vagy 3x is szopizik, elalszik cicin, de amint leteszem, 5 perc mulva felkel, sir. Mi colifot és espumisant adunk a hasfájásra, ez sokat javit a helyzeten, meg néha cumit is adunk neki, pár percre elvan vele, de aztán kiköpi. Ma éjfélkor pl. úgy aludt el hogy szopizott és 30 ml pótlást is kapott, ettől kidőlt. Nehéz még ilyenkor kitalálni hogy éhes, vagy fáj a hasa azért nyűgös. Minden baba más,ki kell tapasztalni. Kitartást, idővel minden sokkal jobb lesz!
2018. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod!
2018. nov. 29. 12:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha minden nap ugyanabban az időben jelentkezik, kólika. Kislányom ugyanígy volt, ráadásul ugyanebben az intervallumban, este 8 és 11.éjfél között. Próbálkozhatsz ezzel-azzal,de ami segíteni fog, az az idő. Három hónapos korára kinövi.Kitartás!
2018. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!