Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy alszik el egyedül egy baba?

Hogy alszik el egyedül egy baba?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos. Eddig babakocsiban aludt minden altatás alkalmával, este át szoktam tenni a kisagyba és ott alszik tovább.

De kb egy hete már 1,5 óra mire leteszem..

Ma pedig nappal sem akar elaludni ringatva a babakocsiban sem.

Az a baj, hogy ő csak úgy nem alszik el, hogy beteszem az agyba és simogatom/suttogok stb.

Mit tegyek, ki hogy altat?


2018. nov. 28. 17:29
 1/9 A kérdező kommentje:

Több barátnőm is csodálkozik, hogy én altatok, az ő gyerekeiket beteszik a kisagyba és elalszik.

Sírni nem fogom hagyni, az alvastreningekrol nekem az a véleményem, hogy a gyerek nem elaludni tanul meg, hanem azt, hogy nem kap segítséget.

Viszont azt se szeretném, ha innentől évekig 1,5-2 óra lenne a babakocsiban való tologatas mire elalszik.

2018. nov. 28. 17:34
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Az én 6 hónaposom sem alszik ám el csak úgy magától ha beteszem az ágyba. :D Ordít ameddig fel nem veszem. Az altatás nálunk is 1 óra: mászkálás, duruzsolunk neki aztán ha már a hintaszékbe le tudunk ülni és úgy folytatni az fél siker. :D Ha utána letesszük és nem kel fel azonnal akkor a seggemet is a földhöz verem örömünkben. Biztos van baba aki magától elalszik de nyugi, a miénk sem az. Szerintem engedd ezt el, szívás tudom de sajnos nincs mit tenni. Esetleg próbálj ki mást, sétálást, éneklést stb aztán meglátod.
2018. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Elalszik az enyém magától, de szerintem ez nem a szuper szülők eredménye, ha nem aludna el, akkor nyilván mi is ringatnánk.
2018. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Megerik majd ra...az enyem 1 eves kora utantol alszik el egyedul (egybeesik a szopi elhagyasaval amugy) 16 hosan vot kis visszaeses, de visszaszoktattam. Most ujraelakszik egyedul.de mar 20 hos. 6 hosan a legtobb baba meg nem alszik el magatol.
2018. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyeld amugy, ne ragaszkodj a rutinhoz, lehet kevesebb alvas kell nappal..ha nehezen alszik el, akkor vegyel el egy nappali alvast..( nem

Emlekszem ilyenkor hanyszor alszanak...3x?)

2018. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Szetintem sem a szulokon múlik, hanem a gyereken. Az én fiam is magától alszik el, semmit nem tettünk ezert, ő ilyen. Nekünk csak annyi a dolgunk, hogy figyeljünk és amikor faradt letegyuk aludni. Van napirendje, de 10-15 perc csúszás bármely irányba belefér. Ő már 14 hónapos
2018. nov. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Az enyemre azert neztek furan, mert babakocsiban nem aludt el sosem. En gimnasztikai labdara ultem, es azon rugozva altattam el hordozokendoben, majd csatos hordozoban, vagy szoptatos hintaszekben ringatva. A labdan szuperul elaludt gyorsan, ha almos volt. Amugy az is lehet, hogy all at kevesebb alvasra.
2018. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk születésétől kezdve szuperül elaludt egyedül, kiságyba berak, ajtó behajt és mehettem dolgomra... egészen 6,5 hónapos koráig. Kezdődött a kúszás stb., azóta (másfél hónapja) délután is meg este is addig ott kell állni/simizni az ágya mellett, amíg el nem alszik. Általában 30 perc, nagyritkán 5.

Szerintem sem a szülőkön múlik, gyerekfüggő,én boldog vagyok, hogy fél évet megúsztam altatás téren és hasfájós se volt. Szívunk a fogzással eleget.

2018. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8-9 hónapos koráig ringatva aludt el. Aztán kezdett kényelmetlen lenni neki. Most úgy alszik el, hogy fekszik az ágyon, cumi a kézbe kaja a szájba. Ha jól lakott beteszi a cumit és alszik. Van hogy fél órát pörög még mire meg van a megfelelő póz van hogy 10mp és durmol. Egy biztos nekem (és ha itthon van az apjának is) ott kell feküdnöm mellette. Nem szabad simogatni, hozzá szólni, énekelni. Csak csendben jelen lenni.

Lehet kényelmetlen már neki a babakocsi, nagyobb mozgástérre vágyik. Csak te fogod tudni kitapasztalni mi válik be.

2018. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!