Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valaki járt hasonló helyzetben?

Valaki járt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
12hetes kislanyom nem alszik ejjel egyáltalán vagy csak a a hasamon! 6hetes koráig ejjel 2x kelt fel enni majd onnantol 10hetes koráig ataludta az éjszakákat vagy csak 1x ebredt! De azota 2hete alig akar aludni! 😔 Napkozben alszik néhány órát, meg este is.(8ora utan mar egyaltalan nem alszik) aztan felkel es ejjel 3-5ora korul alszik el de csak rajtam, neha ha óvatosan teszem le akkor alszik tovabb de ha felebred akkor kezdődik elölről minden! (ringatas, setalas, cicizes stb). Tegnap hajnalba mar nagyon kibuktam teljesen kikeszultem es csak sirtam es sirtam amig a parom probalta tovabb altatni a lanyunkat! Esetleg valaki jart (jár) mar hasonlo helyzetben? Valami tanács esetleg,hogy mit tudnek csinalni?vagy, hogy meddig tart ez az állapot?!
2018. dec. 13. 04:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen ilyen volt a helyzetünk csak hasonló, de leírom.Nálunk születésétől kezdve nappal is ,,rossz" alvó volt.Szóval sokszor fél és háromnegyed óra alvás után már fent volt.Este 8 fele kezdte a bömbis műsort ami kb éjjel 2-3 óráig tartott volt, hogy fél 4-ig.Aztán lassan rendbe jött az alvása.De mi tudtuk az okát, mert hasfájós is volt ,meg az elején valószínűleg összekeverte az nappalt és az éjszakát.

12 hetesen elvileg van növekedési ugrás.Esetleg most tanul forogni,mozognak a fogcsírák..stb..Sajnos sok mindentől lehet.Ha növekedési ugrás az elvileg lassan el kell múljon.

Tudom sovány vigasz, de én is volt, hogy már nagyon kész voltam és sírtam a gyerekkel a kezembe:)Nem vagy egyedül ezzel.Ne érezd magad rosszul ettől!Az idő megoldja.De ha úgy érzed gond van kérdezd meg a védőnőtöket hátha ő tud valami hasznos kis tippet amivel könnyebben elviselhető ez az időszak.

2018. dec. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5-6 hónapos korától könnyebb, de addig amíg át nem áll a napi egy alvásra, olyan 1 éves kora uán, addig folyamatosan minden változik.

Most 18 hós a fiam, az éjjeleket még mindig nem alussza át, de már elviselhető.


Változni fog, kitartás!

2018. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bogus20 ***** válasza:
Én bekeményítettem. Bevallom hagytam néhányszor sírdogálni, erre szerencsére nem volt olyan gyakran szükség, de előfordult. Elég temperamentumos egy babával vagyok megáldva, és ha nem így cselekedtem volna már rég zombi anya lennék és a kapcsolatom is megsínylette volna ezt az egészet. Ő annó egész éjjel fent akart lenni cicizni, mert miért ne. Vannak olyan babák akiknek a nappal meg éjszaka megkülönböztetése nem megy magától. ez van. Minél korábban próbálod neki megmutatni hol a határ annál kevesebb a nyűglődés, mert ha már megszokja a rosszat, sokkal nehezebb lesz bármit is változtatni. Ez nem egy olyan "állapot" amit el kell viselni, mint valami mártír, mert ez a babának is kifejezetten rossz. Ha így maradtok babádra is ráragad ez a bizonytalanságod, és aztán mindenki csak szenved. Te attól is szenvedsz hogy meg akarsz neki felelni, és nem megy, a babák meg szerintem megérzik, hogy az anyjuk miattuk szenved, de erre nem szoktak gondolni, szerintem ez sokkal rosszabb nyomot hagy mint az hogy párszor sírni hagyni. Ezt tetézik az olyan kijelentések mint " ilyet dobott a gép, rossz alvó.. ". Sokkal többet értenek, mint gondolnánk, megérzik, ha nem boldogságot, hanem frusztráltságot hoztak az újdonsült családba.
2018. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!