Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2,5-3 éves gyereketek hogy...

2,5-3 éves gyereketek hogy alszik?

Figyelt kérdés
Az enyém napközben elég sokat tud aludni, de ha alszik (eléggé van rá igénye) mondjuk 1-3 között, akkor este 10 előtt nem alszik el, de az is 1-1 1/2 óra harc. Mostanra kezd elegem lenni.
2018. dec. 15. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2,5 éves kisfiam nappal ritkán alszik, de cserébe este legkésőbb 8kor alvás van. :)
2018. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Három éves kora óta nem alszik a fiam délután, most 3,5 éves , este héttől , reggel hétig alszik felkelés nélkül. ( külföldön lakunk itt csak pár óra óvoda van délelőtt, és nem alszanak az óvodában )
2018. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Havonta 1-2 alkalommal nem alszik délután, és akkor este f8-8-kor alszik (előbb is menne, csak nem hagyom), de akkor már előtte 1-2 órával nyugos és mindenen sír.
2018. dec. 15. 22:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Ebéd után 1- 1,5- 2 órát, elég változó, de az 1 óra a gyakoribb. Este kb 9-től másnap reggel fél 7 - 7ig de van, hogy 6-kor fent van. Este mióta ovis, jó fél órát biztosan bent kell vele ülni, magától nem hajlandó elaludni. De nem nagyon harcol, csak nehezen alszik el. Szeptemberben volt 3 éves, 1 éve biztosan így alszik.
2018. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Dettó. 3 éves, nem ovis, reggel 8-9 körül kel, 13-kor alszik egy órát, este 10-körül fekszik le, kb fél órát kell altatni. Ha délután nincs lefárasztva, este 11 is lesz mire elalszik. Most is fekszik az ágyában és énekel :)

Tudom hogy ha 7 kor felkelteném reggel, és délben már aludna, hamarabb kerülne ágyba este. De én sem kelek reggel, van egy 1 hónaposom, örülök ha tudok kicsit aludni. Majd ha ovis lesz, megváltozik a napirendje is, addig kibirjuk.

2018. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem bölcsis, de csak delelott, ebéd után elhozom, addigra majd leesik a feje. Egy körül elalszik, háromig nyomja általában. De este ha fel óra alatt elalszik, akkor az nálunk a nagyon gyors. És sajnos nem függ az aktivitastol, sőt.

Ha kint vagyok vele délután-este 2-3 órát a levegőn, van hogy meg rosszabbul alszik. Tegnap is így jártam.

2018. dec. 15. 22:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nàlunk is 2 és fél eves múlt, én csak pihenni rakom le ebéd után mert ha alszik bár nem mutat rá hajlandóságot 11kor is kukorékol még.

Kell a magánélet a férjemmel, plusz későn is kel 9 körül nem bölcsis.

2018. dec. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: mit jelent, hogy csak pihenni?
2018. dec. 16. 00:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, mint nálatok. Fél 9kor teszem le, olvasok neki, beszélgetünk van, hogy csak a plafont bámuljuk. Általában 10re alszik el. Nekem igazából nem okoz gondot, tavaly ilyenkor kegyetlen időszak volt, akkor nappal aludt és egész éjszaka fent volt.
2018. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Olvasok neki mesét , kb 20 perc, és addig pihenés van, plusz utána egy fél órát csendes pihenő, tehát ágyba fekszünk,beszélgetünk,max kártyázunk stb.

Utána nézhet mesét szintén fekve.

Leendő ovónője mondta hogy nem baj ha nem alszik ebéd után, aki nem alszik el mese alatt az csendes pihenőn van míg a többiek alszanak, de lehet 1 év alatt változik.

De így is alszik éjjel 12 órát úgyhogy én nem erőltetem ezt a délutáni dolgot ha mindhármunknak szenvedés csak.

Utolsó előtti voltam.

2018. dec. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!