Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tudtok valódi példát arra,...

Tudtok valódi példát arra, hogy valakinek attól lett bármilyen gondja, hogy alvástréninget csináltak vele?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, az én babám jó alvó :)


Szóval mindenhol azt olvasni, hogy a gyerek lelki sérült lesz ha nem ugranak oda hozzá egy éjszaka akár 10x is, de van erre bármi bizonyíték? Egy csomó anyukát olvasok Fb csoportokban akik depressziósak, az egész életüket eluralja, hogy nem alszik a gyerek de akkor is ragaszkodnak ahhoz, hogy nem szabad sírni hagyni (se úgy, hogy vele vannak se úgy, hogy nem mennek be hozzá).


Az én fejemben ugyanakkor az fordult meg, hogy szerintem az a gyerek semmivel se lesz egészségesebb felnőtt, akinek 1) az anyja teljesen ki van készülve hónapokon vagy éveken keresztül 2) maga sem tud megfelelően pihenni hiszen nem alszik.


Engem apám bezárt a fürdőbe amikor 6 hónaposan végigcurkuszoltam az éjszakákat és nem engedte anyunak, hogy felkapkodjon. 2 nap alatt megtanultam éjszaka aludni és nem vagyok lelki sérült. Unokatesómmal ugyanez történt, ő csak egy ejjel sírt aztán soha többet. Ismerősök között is akad jópár aki nem bírta az éjszakázást és ilyesmit próbált, a gyerekek alszanak és látszólag semmi de semmi lelki problémájuk nincsen. Nappal ugyanúgy jelzik, ha valami bajuk van.


Szóval én értem, hogy nem ideális dolog egy csecsemőt sírni hagyni, de szerintem igenis van az a pont, ahol a család összes tagjának a lelki és szellemi épsége fontosabb.. És nagyon erősen kétlem, hogy ez olyan drasztikus hatással lenne avagy törést okozna a piciknek, mint ahogy azt manapság előadják.


Ezt is olyan ősanya terrornak érzem, mint a tápszeres táplálás totális démonizálását, vagy hogy nem vagy jó anya ha nem szoptatod érettségiig a gyereked (mondom ezt iszsz anyatejes baba anyukájaként!).


Ti hogy látjátok? A környezetetekben mi a tapasztalat arról, ha egy babát ilyen módszerekkel tanítanak meg éjszaka nyugiban lenni?


2018. dec. 18. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én nem tudok aludni, ha ordít a gyerek. Felébredek rá, és volt, hogy nem mentem oda, visszaaludt, de gyakoribb, mikor nem....
2018. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tudom, nem érzem magam a szó pejoratív értelmében véve ősanyának, de nem tudom elképzelni hogy a gyerekem sír én pedig hagyom és nem csinálok semmit, nem vígasztalom meg vagy legalább nem nézem meg hogy mi a baja .. ez nem ősanyaság, hanem nálam alap. Mondom úgy hogy nekem nem "iszsz" hanem tápszer és babáim voltak. És lehet hogy nem lesz lelki sérült felnőtt ha hagyom sírni, de engem az is zavar ha abban a pillanatban /éhes/szomjas/fél/fázik/melege van én pedig lesz*rom , akkor is ha csak éppen akkor rossz neki és nincs kihatással a későbbi életére. Én nem tudom megtenni a sírni hagyást...
2018. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Én azt gondolom, hogy édesanyád helyében másnap reggel beadtam volna a válást. Hogy lehet valaki ilyen kegyetlen a saját gyerekével? Hallod, ez nagyon felpaprikázott. Apádat is ki kellett volna kötözni az ágyhoz éhesen, a saját ürülékében, betömött szájjal. Akkor megtudta volna, hogy érzi magát az a védtelen kis emberke, akit elvileg szeret. A baba azért sír, mert szüksége van valamire. Fájdalma van, éhes, pisis, kakis, testközelségre vágyik. Oké, nem lettél lelkibeteg, de mennyire bízol a szüleidben? Kamaszkorban is oké volt minden? Mindent el mertél mondani a szüleidnek? Aki nem bírja elviselni, hogy éjjel is fel kell kelni, az ne potyogtasson gyereket, mert alkalmatlan a gyereknevelésre. Ha nagyon ki van készülve az anya, segítséget kell kérni. Átveheti az apa egy-egy éjszakára a szolgálatot, meg lehet kérni a nagyszülőket, bébiszittert. Egyébként vannak alvásambulanciák, ahol segíthetnek. Nem az egész éjjel sírni hagyás a megoldás. Tudod én mindig arra gondolok, hogy ha megöregednék és ápolásra szorulnék, milyen bánásmód esne jól. Na, így bánok a gyerekeimmel is.
2018. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekem szuper alvó volt/van, ágyút lehet mellette sütögetni. Ha csak ő lenne, azt mondanám, nagyon ügyesen neveltem :) A másik viszont, akinél elhatároztam, hogy majd mindent ugyanúgy csinálok :), még 2 évesen is 4-5x kelt. Kaptam is az ívet a anyóstól és sógoréktól, hogy miért nem tanítom meg egyedül visszaaludni, az a közös család érdeke. Szóval mindig jött a beszédtéma, hogy az én hibám, hogy szegény apa fáradt (pedig én keltem hozzá, többek közt azért, hogy csöndben legyen, mivel elég nagy hanggal született és mindig rögtön ordítva kelt). Kiderült aztán, mikor 4 évesen együtt nyaraltak a nagyinál az unokatesók, hogy az övék sem alszik, csak otthon be van zárva két szobával arrébb, így nem zavarja őket, hogy hajnalban pár órát hangosan játszik, beszélget és énekel :). Az enyém meg 4 évesen szépen magától elkezdte átaludni az éjszakákat, mert neki ennyi idő kellett. Egyébként ha belegondolsz, elég sok felnőtt is van, aki megébred éjszaka. Sőt olvastam egy cikket (talán neten megtalálod), hogy a középkorban az emberek valószínűleg általában nem aludták át az éjszakát, hanem valamikor közben volt egy pár óra ébrenlétük. A pszichológusok szerint (Ranschburg, Vekerdy főleg) meg a sírni hagyott baba csak azt tanulja meg, hogy nem kap választ, a világ rossz és ő nem tudja befolyásolni, míg akinél hívásra biztosan megjelenik anya, az jobban fog bízni magában és a világban is. Persze egyiket sem tudhatom, mennyire igaz. De szerintem hülyeség az altatásból lelkiismereti vs. nevelési kérdést csinálni meg centizgetni, kinek van igaza, a gyerekek egyszerűen sokfélék, az anyukák pedig hozott anyagból dolgoznak, és hát ők is sokfélék, teherbírásban is.
2018. dec. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Le le leszek pontozva,de már megszoktam. 😅 Én azt gondolom,hogy egyik baba sem kel azért sírva,mert minden oké.. Nyílván baja van és jelzi. Ha nem orvosolja az anyja hagyja sírni szerintem nem megtanulja áaludni az éjszakát csak úgy fogja fel,ha senki nem segít akkor minek sírjon

Nyílván nem ennyire konkrétan gondolkodik a baba,de a lényeget ő is érti. Hiába sírok senki nem segít. Szerintem kegyetlen dolog vígan szunyókálni,amíg a gyerek sír... Én nem tudtam és nem is tudnám soha ezt megtenni. Az elméje megszokja,hogy nem segítenek és mi van,ha éjjel belázasodik és már nem sír,mert minek. Sajnos ilyet tudok első kezből.. Reggel vették észre rohantak vele a kórházba majdnem kiszáradt.. Egy gyerek sem sír örömében. Aki meg hagyja és önmagá előtérbe helyezi az szerintem nem anyának való. Egy gyerek áldozattal jár,rengeteg törődést igényel,ő még így kommunikál. Én is volt,hogy brutál fáradt voltam eltört a mécses kiakadtam síró görs kerülgetett,de igyekeztem össze szedni magam és amikor az apja haza jött lepihentem. Mindenre van megoldás szerintem. Az első pár év erről szól ezt mindenki tudja,hogy nem egy könnyű menet,aki meg később kap észhez annak valószínű mêg nem lett volna gyermeket szülni. Én sem azt mondom tutujgatni kell én se rohanok minden nyekkre,de ha sírva kel annak oka van,mert senki nem örömében teszi és nem tudatosan csinálja a baba... Persze van a másik oldal amikor már simán meg lehet magyarázni neki,hogy tessék vissza aludni az este arra való,na de az nem a baba kor. Értem én,hogy fáradt az ember,de fel nem fogom azt a kegyetlenséget,hogy pár hónapja van a vilagon egyedül a sötét szobába megriad sír és nem számíthat senkire és álomba kell magát sírnia... Ha már most nem számíthat a szüleire mi lesz később... Lehet nem lesz kihatással a nagyobb korra,de ki tudja szerintem nem véletlen nem emlékszünk a baba korra. Én úgy gondolom,hogy egy baba nem buta tudja,hogy nem mindig számíthat az anyjára sem az apjára ezért "tanulja" meg átaludni az éjszakát, na de milyen áron. Szerintem azoknak a gyerekeknek szorosabb lesz a kapcsolata a szüleivel,akikkel a kezdetekkel foglalkoztak. Aki meg jó messzire berakja a babáját,hogy tudjon aludni az meg had sírjon... Az ilyen ember,ha sírna még azt sem érdemelné,meg hogy egy db zsepit is kapjon... Pici teremtés egyedül a sötétben sír míg anya apa ne adj Isten jót alszik... Az ilyenhez csak gratulálni tudok. Áhh hagyom is csak felcseszem magam.

2018. dec. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem ismerek aki így járt volna el.

A felsorolt pszihológusokon kívül, akiket egyébként én is szívesen olvasok, hallgatok, és a témába vágóan rengeteget publikálnak, egyszer volt szerencsém elmenni Keresztes Zoltán pszihiáter előadására. A személyiségzavarok és a kötődés kapcsolatáról beszélt, nagyon sok mindenben megerősített az az este.

2018. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

2 nagyobb gyereket is ismerek akiket hagytak sírni. Onnan tudom, mert a lányom rossz alvó, és ők büszkén javasolták nekem a "szuper" módszerüket.

Az egyik kislàny 5 éves, társaságban nagyon csendes, szótlan, nem barátkozik, inkább bizalmatlanul nèz mindenkire. Több idő elteltével sem oldódik fel. Pedig anyja, apja nagy dumás, társasági ember, tehát nem örökölt tulajdonság.

A másik kislány olyan 7 éves körüli. Ő elég cserfes, viszont őrült módon vágyik a szeretetre. Távoli rokonok vagyunk, kb. évente 4x találkozunk, de miután van hozzá egy kedves szavam folyamatosan csimpaszkodik rám, bújik belém. Látszik, hogy folyamatosan szüksége van valaki figyelmére, mert csak így érzi magát biztonságban. A szüleihez nem bújik, nem keresi az ő társaságukat.

2018. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Én egyetértek a kérdezővel. Én sem vagyok a sírni hagyás híve, de néha bizony előfordul, hogy 1-2 percet hagyom sírni 2 hónapos kislányomat.


A sok ősanya aki azt vallja, hogy egy percet sem szabad sírni hagyni a babát jól ráhozza a feszültséget a friss anyukákra. A kislányom eleinte nagyon igényelte a testkozelséget. Enni, wc-zni nem tudtam amig a férjem hazajött. Kb. Egy honapos korára elégeltem meg, igenis leraktam és hagytam sírni amíg egy szendvicset összedobtam magamnak. Azóta szerencsere hozzá szokott és már simán elvan egyedül 10-20 percet is. :)

2018. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 ne essünk már túlzásokba. Attól semmi baja nem lesz a gyereknek, ha sír, amíg vécézel, eszel, neadjisten iszol egy kávét. Attól se lesz baja, ha nem azonnal ugranak hozzá éjjel, mert van, hogy tényleg visszaalszik pár perc múlva. Az viszont eléggé szadista hajlamra vall, ha órákig hagyják bömbölni a gyereket. Az meg végképp nonszensz, hogy az apa nem engedi oda az édesanyát a gyerekhez. És ha kruppos roham lett volna? Akkor apuka hagyja megfulladni a gyereket?
2018. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

Szóval azzal "kárt okozunk" a babában hogyha mondjuk sír mert nem bír elaludni és mi hagyjuk,nem reagálunk.


Akkor viszont nem okozunk kárt benne ha mondjuk szívjuk az orrát? Mi tudjuk hogy jótteszünk vele de egy 4 hónapos csecsemő ezt nem érti még. Ő csak azt érzékeli hogy anya/apa rosszat okoz. AZAZ=nem segítek a babán pedig baja van


Vagy ha fáj a hasa. Nálunk az első 3 hónap arról szólt hogy ezerféle módszerrel próbáltuk szegény hasfájását megszüntetni. De ugye még így is rengeteget sírt a babám.Mit érzékelt? Sírok hogy fáj a hasam de anya nem szünteti meg csak ringat, énekel stb.AZAZ = nem segítek a babán pedig baja van


Tehát ezekben az esetekben is "kárt okozok"a babának, nem?

2018. dec. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!