Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyedülàlló anyukàk - Hogyan...

Egyedülàlló anyukàk - Hogyan altattatok nappal és este 2 babàt?

Figyelt kérdés
A korkülönbség 1.5. A nagy 1.5 éves a kicsi újszülött.
2018. dec. 18. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egyedülálló, de attól még sokszor altatok egyedül, nappal mindig. Megtanultak kényszerből egyedül elaludni. Pontosabban a kicsi első naptól megszokta, nem gond neki. A másfél éves meg párszor kidőlt ahol épp volt, mert már nagyon àlmos volt de nem tudtam menni a kicsitől. 1-2 ilyen után már könnyebben aludt egyedül, csak bekísértem.
2018. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es este konnyen alszik el a nagy?
2018. dec. 18. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem kell mellette maradnom, és elég rossz alvó volt, de még a pici sírását is megszokta (viszonylag).
2018. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok egyedülálló, de a férjem több műszakban dolgozik. 21 hónap a korkülönbség, nappal nem volt gond sose, mert a nagy elalszik egyedül. Addig a kicsit babakocsiban tologattam. Este is elaludt még akkor egyedül a nagy, csakhogy a kicsi jóval korábban álmos volt. Szóval a kicsit míg altattam, a nagy elemében volt. Hát.. kapcsoltam mesét, de sokszor szaladgált volna a kicsi szobájában, amíg altattam. Volt káosz rendesen. Majd megszokta. Mármint a nagy :D elnézte a mesét abban a 15-20 percben utána, csak az első hetekben volt húzósabb. Most 3 és 1,5 évesek, jelenleg a kicsi alszik el könnyen, a nagy mióta ovis, 30-45 percet bent kell ülnöm míg elalszik, jobb esetben a kicsi alszik addig, rosszabb esetben felkel. De az igazi gond nem az elalvással van, hanem az éjszakai ébredésekkel, most jó 2 hete köhögnek, én meg sokszor szaladgálok a 2 gyerek szobája között, éppen mikor melyik sír - a férjem lazán alszik, őt nem zavarja. (Aktuális állapot, már az elalvást se próbálom meg hirtelen...)
2018. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szintén nem vagyok egyedülálló, de nappal egyedül vagyok a gyerekekkel, illetve a férjemnek sajnos havi pár napot külföldön kell töltenie munka miatt. 14 hónap a korkülönbség. A nagy szépen elalszik egyedül este is, nappal is, vele nincs baj, csak a rutinja meglegyen. A kicsi pedig még simán belealszik a szopiba, aztán csak át kell varázsolni az ágyába. Az altatás a legkevésbé nehéz része a dolognak, de pl fürdetni marha nehéz, amíg a kicsi nem ül és nem tudnak együtt pancsolni a nagy kádban.
2018. dec. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok egyedülálló, de a férjem külföldi munkája miatt rengeteget voltam egyedül három gyerekkel, ebből kettő egy ikerpár. Az egyikük szerencsére könnyű eset volt ebből a szempontól, csak le kellett tenni a kiságyba cumival és alvókával és elaludt magától. Az ikertesóját a mai napig altatni kell. Lefeküdni mellé, issza közben az esti italát (tápszer, tea) és simogatni. Közben a nagyobb lefekszik az ágyába és mesét néz, vele (5,5 éves) már meg lehet beszélni, hogy csöndben kell lennie amíg a kicsiket altatom.
2018. dec. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki kommentjét! Van, akinek ringatni kell még mindig legalabb egy kicsit esti lefekvésnél a nagyobbikat? Én sem a lefektetéstöl tartok a legeslegjobban, hanem az éjjeli ébredésektől, ugyanis a 14 hónaposom nagyon sokat ébred éjjel, s van hogy ébren is marad. Van akinek egy szobában alszanak? Helyhiány és a lakas adottságai miatt nálam ugy tunik egy szobában alszanak majd.
2018. dec. 19. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiamnak volt olyan korszaka, hogy éjjel felkelt és órákig nem aludt vissza, ilyenkor felváltva altattuk a férjemmel (ő a karjában sétált vele, én meg inkább beletettem a bappaliban a pihenőszékbe és adtam neki inni). Nálunk sincs elég hely, de mindenkit külön szobába tettünk. A nagylány alszik a mi szobánkban, az ikrek közül a lány a gyerekszobában, a fiú meg a dolgozóban (a nagy 5,5 éves, a két kicsi most januárban lesz 2). Így ha felkel valamelyik, akkor nem ébreszti fel a többit. Amúgy ez sajnos ilyen, nekem is vannak még nem ritkán olyan éjjeleim, hogy rohangálok a 3 gyerek között. Ez munka mellett nem túl felemelő. De egyszer megnőnek, és akkor vége lesz.
2018. dec. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!