Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 hónapos babám alvásánál én...

6 hónapos babám alvásánál én rontok el valamit vagy normális hogy nem eszik, alszik rendesen? 2x alszik napközben.

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányom. 5,5 hónaposak lehettünk amikor a kis rendszer, amit kialakitottam neki valamiért felborult. Aztán jött a karácsony és azóta nem áll vissza a helyzet.

Eddig az volt a menet hogy reggel 8 körül kelés fel 9kor szopi utána 10-11kor kis alvás, fel 12-12korul szopi, játék 2-4ig alvás szopi utána játék 3/4 8kor fürdés utána utána szopi és alvás. Rögtön be is aludt vagy 5-10perces altatással. Éjszaka 1x vagy 1x sem kelt.

Most fürdés után nem eszik rendesen folyton nézelődik próbál felülni. Utána ha ezen átjutottunk az alvás alatt csapkod beszél sír majd ordít. Pedig törölgeti a szemét. Éppen elalszik már fel is riad. Mintha nem engedné magának hogy elaludjon. Régen bealudt a szopin és betettem a kiságyba aludt. Most mellettem az ágyban altatom és beteszem kiságyba. Próbáltam a kiságyban is altatni de forgolodik mászni próbál csak rosszabb volt. Éjszaka mikor felkel is ugyanez nem alszik el. De akkor szépen szopizik.


Nem panaszkodom csak tényleg tanácstalan vagyok hogy rosszul csinálok valamit vagy ez életkori sajátosság, vagy foga fáj vagy mi a baja?

Volt valaki hasonló helyzetben?

Köszi a válaszokat!



2019. jan. 6. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is 6 hónaposan állt át nappal 3x30 percről 2x30 percre. És az éjszakai alvása is 6,5 hónaposan romlott el, mikor megtanult forogni és elkezdett kúszni kb. egyidőben. Addig betettem az ágyba,kimentem és egy hang nélkül elaludt, reggelig csend. Azóta pörög forog kúszik az ágyban, sokszor 30 percet ott vagyok vele, kijönni nem lehet, mert akkor ordít. Éjszaka volt, hogy 8x keltünk. Szerintem ez normális, a mozgásfejlődés miatt van, most 9 hónapos, néha már 5 perc alatt elalszik és előfordul, hogy átalussza újra az éjszakát. Kitartás!
2019. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg a foga jön, vagy neki már kevés az anyatej. Vagy Neked lett kevesebb a tejed...

Kérd ki a védőnő tanácsát, hogy ajánl -e valami hozzá táplálást. Krumpli, vagy alma püre, vagy hasonló.

Előbb utóbb meg kell szoknia az új ízeket is...

2019. jan. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A tejem elég rengeteg van még. Meg már kap 1 hete tízórai gyanánt almát. Szerintem is a foga mert állandóan rágja a cumit, öklét, lábát vagy ami a keze ügyébe kerül.
2019. jan. 6. 10:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Attol h rengeteg tejed van, nem biztos h fedezi a napi kaloria bevitelt. En is a vedonot kerdeznem a hozzataplalas kapcsan.
2019. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a mozgásfejlődés okozott gondot. 4-5 hónapos kora körül kezdődött, mikor forogni kezdett. Elalvás előtt is tornázik, leteszi a fejét, mert álmos, majd eszébe jut, hogy ő tud forogni, átfordul, én visszafektetem hasra, leteszi a fejét... ezt játszuk egy darabig, majd egyszer elalszik. Ezzel semmi bajom, inkább éjszaka, mikor álmában is forog, négykézlábra áll, fel kell kelnem visszafektetni. Ha időben visszafordítom nem kel fel rá. Ráadásul most még fogzik is, 7 hónapos.

Emlékszem a fiam is ilyen volt, ott ült az ágyban éjszaka, visszafektettem, aludt tovább. Mikor már megtanult járni, akkor lett jobb, addig mindig gyakorolta az új dolgokat még álmában is.

2019. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Védőnő is azt mondta hogy elég a tej szopiztassam. És lassan be lehet vezetni az almát krumplit.
2019. jan. 6. 13:04
 7/7 A kérdező kommentje:

Tej pépet tápszert kifejezetten mondta hogy ne illetve cumisüvegre se most szoktassuk rá.

Amúgy szopizik ő szépen csak most gyakorolja a felülést amit 2 napja tud. Azóta vannak ezek a durva napok.. Csak sajnálom mert látom hogy fáradt de izeg mozog mindent csinál forog össze vissza. Hát majdcsak lesz jobb

2019. jan. 6. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!