Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet a gond, másnak nem...

Mi lehet a gond, másnak nem volt ilyen problémája?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom 16 hónapos lesz És valami elromlott az alvásával.

Eddig nappal nem nagyon akart aludni,de éjszaka nagyon jól aludt.

Egy hete(szilveszter óta)fel borult minden. Ha nem alszik semmit nappal akkor 8 körül elalszik,de 3-4 óra alvás után fel kell és nem hajlandó szintén 3-4 óráig aludni. A másik eset ha nappal alszik akkor nem alszik el csak kb hajnal 1-2 körül. Mivel ilyen későn alszik el így kb délelőtt 11 nél hamarabb nem kell fel.

Lehet hogy hülyeség de nem lehet,hogy a szilveszter összezavarta? Úgyértem,hogy itt voltak a barátaink kb éjfélig és ő nem aludt el addig vagyis csak hajnal 1 kor és azóta van ez.

A másik pedig az,hogy 3 hete elindult valaki azt mondja azért. Nem tudom mi lehet a gond,de szeretném ha megoldódna. Szerintetek mit kellene tennem?


2019. jan. 6. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel az a gond hogy a leírás alapján a gyerek dönti el, mikor alszik és mikor kel fel. Nálam is volt a 2 gyereknél törekvés a rendszer felborítására de nem engedtem meg. Sem azt, hogy csicseregjen éjjel 1kor, sem azt, hogy 11ig aludjon reggel. Állítsd be az időhatárokat és tartsd magad hozzá. Ha nek alszik, akkor is csendben kell feküdni és ha alszik időn túl, keltsd fel. 3-4 nap alatt beáll a rendszer.
2019. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy mondod meg egy 16 hónaposnak hogy feküdjön csendben? Ugyan, ha akaratosabb természet, ott bizony üvöltés lesz vég nélkül.. Az viszont tényleg jó ötlet hogy ébreszd fel. Reggel is, így el fog délben is aludni, de akkor se muszàj sokáig hagyni.
2019. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!